Студентський парламент Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка заявили, що бойкотуватимуть адміністрацію навчального закладу через систематичні виступи на проросійських майданчиках викладача інституту Микити Василенка (на фото). Адміністрація КНУ відповіла офіційною заявою: ректорат проведе ретельний аналіз фактів, викладених у зверненнях, і потім прийматиме рішення.
Про це КВ дізналася з повідомлення Студпарламенту ННІЖ.
“У зв’язку з систематичними виступами викладача Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микити Кімовича Василенка на проросійських майданчиках, сексистськими висловлюваннями та просуванням російських наративів, Студентський парламент Навчально-наукового інституту журналістики оголошує бойкот адміністрації інституту”, – сказано в повідомленні.
Студенти кажуть, що від 23 грудня 2024 року і до моменту звільнення Микити Кімовича Василенка з нашого навчального закладу, студентський парламент:
- відмовляється від співпраці з адміністрацією Навчально-наукового інституту журналістики.
- Вимагає негайної реакції на нашу заяву та забезпечення захисту академічної спільноти від впливу осіб, які дискредитують журналістську професію та національні інтереси України.
“Ми наголошуємо, що це мінімальні заходи, які ми змушені застосувати. Якщо адміністрація продовжуватиме ігнорувати думку студентів, ми будемо змушені вдатися до посилення наших дій. Закликаємо керівництво університету не затягувати з вирішенням цього питання та забезпечити дотримання державних цінностей, академічних стандартів і прав студентів”, – сказано в дописі Студпарламенту.
“Ми говоримо про сексизм і про посаду в КНУ, а мали б говорити про роботу [російських] спецслужб”, – прокоментував ситуацію блогер, колишній ведучій радіо “НВ” Богдан Амосов.
Він також навів образчик висловлювань згаданого пана Василенка (він колишній член політради проросійської партії “Союз лівих сил”, забороненої судом як проросійської політсили).
Своєю чергою, ректор Університету звернувся до голови Вченої ради КНУ, який своїм рішенням доручив Постійній комісії Вченої ради з питань етики провести ретельний аналіз фактів, викладених у зверненнях.
“За результатами роботи комісії будуть ухвалені відповідні рішення, які відповідатимуть чинному законодавству та внутрішнім нормативним документам Університету. Рішення буде публічно доведено до відома всіх зацікавлених сторін”, – сказано в заяві КНУ.
Читайте: КНУ ім. Т. Шевченка заборонив Telegram на службових пристроях
Фото: Українські новини
Олексій Ігнатьєв