Велика Британія слідом за США підтвердила, що надасть Україні далекобійні ракетні системи M270.
Про це KВ стало відомо з публікації CNN з посиланням на слова міністра оборони Великобританії Бена Воллеса.
“Високоефективні реактивні системи залпового вогню дозволять нашим українським друзям краще захистити себе від жорстокого застосування Росією далекобійної артилерії. У міру того, як змінюється тактика Росії, має змінюватись і наша підтримка України. Ці високоефективні реактивні системи залпового вогню дозволять нашим українським друзям краще захистити себе від жорстокого застосування Росією далекобійної артилерії, яку путінські сили без розбору застосовували для знищення міст”, – заявив Воллес.
Британський уряд також заявив, що українських військових навчать тому, як використовувати пускові установки, у Великій Британії, щоб ефективність можна було максимально збільшити.
Воллес сказав, що Британія підтримує Україну і взяла на себе провідну роль у постачанні життєво важливої зброї, яка потрібна для захисту.
Цей крок був “тісно скоординований” із рішенням Штатів надати Україні систему HIMARS.
Нагадаємо, У вівторок заступник міністра оборони Литви вирушив до Туреччини, щоб купити безпілотний літальний апарат “Байрактар”, який потім буде передано українським військовим. 5 мільйонів євро на покупку безпілотника було зібрано лише за три дні за рахунок пожертвувань звичайних людей.
Кампанію зі збору коштів організував литовський журналіст та телеведучий Андрюс Тапінас. Незважаючи на закиди щодо порушення журналістської етики, Тапінас має намір і далі збирати гроші на зброю для української армії. В інтерв’ю “Радіо Свобода” він розповів, що на “Байрактар” для Збройних сил України скинувся навіть будинок літніх людей. Більшість жертводавців були з Литви – країни, яка сама межує з Росією і може стати об’єктом російської агресії.
Нагадаємо, 30 травня внаслідок обстрілів міста Святогірськ було завдано руйнування Свято-Успенській Святогірській Лаврі. Загинули двоє монахів цієї обителі та черниця, ще троє ченців поранено.
Фото: відкриті джерела