Сто мільйонів євро в рамках партнерства міста Києва з Європейським Банком Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) буде спрямовано на проєкти розвитку у галузі транспорту та житлово-комунального господарства столиці. Такої домовленості було досягнуто під час зустрічі першого заступника голови Київської мііської державної адміністрації (КМДА) Миколи Поворозника з представниками ЄБРР. Зустріч пройшла в рамках продовження перемовин, що відбулись на Інвестиційному форумі міста Києва– 2022:“Стійкість. Інновація. Сталий розвиток” у Брюсселі.
Про це KВ дізналась з повідомлення пресслужби КМДА.
“Загалом пакет інвестицій для посилення стійкості та швидшої відбудови Києва, що закладені в угодах та домовленостях, досягнутих під час форуму, становить близько 1,1 мільярда євро”, – зазначив Микола Поворозник.
За його словами, під час Інвестиційного форуму міста Києва-2022:“Стійкість. Інновація. Сталий розвиток” Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) та місто Київ підписали меморандум про взаєморозуміння щодо координації подальшої співпраці стосовно фінансування та підготовки пріоритетних інвестиційних проектів післявоєнної відбудови столиці України. Меморандум закладає основу для подальшої співпраці між містом Києвом та ЄІБ щодо проектів, які сприятимуть стійкості, розвиткові та сталості української столиці. Співпраця, зокрема, в транспортній сфері буде стосуватись модернізації рухомого складу київського метро.
“Поточна оціночна вартість проекту становить 450 мільйонів євро. Завдяки цим коштам Київ зможе позбутися залежності від вагонів метро та запасних частин російського виробництва. Крім того, Київ та EIB Global домовились про підготовку низки інших проектів, зокрема, про розвиток столичного метрополітену. Орієнтовна вартість проєкту – понад 500 мільйонів євро”, – розповів Микола Поворозник і додав, що ще одним спільним проєктом стане будівництво соціального житла.
Він також зазначив, що Міжнародна фінансова корпорація (IFC) підтримає програму відновлення Фонду енергоефективності, спрямувавши 25 мільйонів євро грантів ЄС у всій Україні для покриття витрат ОСББ на відновлення багатоквартирних будинків. Йдеться про заміну вікон, дверей, покрівлі дахів та ін. Пілотний проект вартістю 5 мільйонів євро буде впроваджено в Києві, Житомирі, Сумах і Чернігові, великих містах північної та центральної України, які за останні два місяці зазнали більшої кількості атак російських ракет.
Як розповіли у КМДА, панельні дискусії Інвестиційного форуму міста Києва-2022: “Стійкість. Інновація. Сталий розвиток” було зосереджено на теперішніх нагальних потребах Києва, вирішенні нагальних викликів для Київської агломерації, а також пошуку шляхів для відновлення та зміцнення столичного регіону на засадах цифровізації, розвитку соціального підприємництва, сталості та інтеграції в ЄС. Учасники заходу обговорили підходи та стратегії якісної та більш екологічної відбудови міської інфраструктури, а також трансформаційну та інклюзивну реконструкцію України та Києва через механізм державно-приватного партнерства.
Загалом у заході взяли участь понад 350 учасників, серед яких 16 делегацій мерій європейських міст, 26 послів та очільників іноземних дипломатичних місій, акредитованих у Королівстві Бельгія, представники 7 партнерських організацій та міжнародних установ, а також журналісти, представники бізнесу, галузевих асоціацій, неприбуткових організацій та аналітичних центрів.
Нагадаємо, Кабінет міністрів Дениса Шмигаля розподілив 14 млрд гривень субвенції місцевим бюджетам на компенсацію різниці в тарифах на тепло і гарячу воду. Найбільше коштів отримають Харківська та Львівська області та Київ.
Читайте: Кабмін виділив більше 2 млрд гривень Києву та Київщині субвенції на компенсацію різниці в тарифах
Фото: ukrinform.com