Після довгого року боротьби редакція газети “Вперед” на Бородянщині, що найбільше серед ЗМІ постраждала від рашистів, одержала надію на відновлення. Приміщення редакції, зруйноване окупантами, КОВА включила до експериментального проєкту відбудови.
Про це в коментарі KВ повідомила редакторка друкованого видання “Вперед” Марія Комар.
За словами редакторки, після деокупації регіону журналісти зверталися за допомогою до місцевого керівництва, адже частина приміщення редакції є власністю громади. Подавала редакторка і заяви до Офісу Президента, ЦНАПу (зафіксовано факт пожежі), поліції (відкрито кримінальне провадження), зверталася до НСЖУ, різних фондів та громадських спілок. Проте, це не дало результату.
Згодом місцева влада звернулася до редакції з пропозицією відмовитися від своєї частки майна на користь співвласника – селищної ради.
Нагадаємо, боротьба місцевих ЗМІ стала темою матеріалу KВ “Поранені медіа: де редакціям Київщини шукати допомоги на відновлення”.
Упродовж місяця KВ досліджувала ситуацію з діяльністю тих ЗМІ, що постраждали від дій окупантів.
У цей матеріал лягла історія і найбільш зруйнованої редакції на Київщині – бородянської газети “Вперед”.
“Кабмін включив Бородянку в експериментальний проєкт відбудови, куди увійшло шість постраждалих територій по всій Україні. Озвучували, що буде відбудовуватись все, незалежно від форм власності. Та в нашому відділі архітектури зауважили, що редакція – приватна структура, тому вони не можуть включити цей об’єкт у программу відбудови. Нам пропонували відмовитися від своєї власності на користь співвласника – селищної ради. Нарешті справа набула резонансу, а КОДА затвердила перелік об’єктів, які підлягатимуть відбудові у рамках проєкту відбудови Бородянки, включивши туди і приміщення нашої редакції!”, – заявила KВ Марія Комар.
Нагадаємо також, що протягом лютого-березня 2022 року вісім редакцій на Київщині зазнали серйозних руйнувань. Медіа стикнулися з проблемою пошуку фінансування для відновлення після деокупації.
Журналісти під час війни не отримали особливого статусу та гарантій захисту, тому відшкодування за пошкодження чи знищення майна журналістів або редакцій відбувається нині на загальних підставах.
Фото: колаж із архівних фото редакції “Вперед”