Вчора, 21 січня, постійна комісія КОР з питань екології, природокористування, мисливства, водних ресурсів, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій підтримала проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про погодження надання водно-болотному угіддю «Гирло річки Прип’ять» статусу водно-болотного угіддя міжнародного значення».
Про це КВ стало відомо з повідомлення заступника голови Київської облради Тетяни Семенової.
Згідно з документом, пропонується включити до Списку водно-болотних угідь міжнародного значення водно-болотне угіддя «Гирло річки Прип’ять» площею 22 034 га, що розташоване у смт. Іванків Вишгородського району, в межах території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.
“Угіддя є важливим для збереження популяцій альдрованди пухирчастої, рідкісних «зеленокнижних» груп рослин та біотопів з Резолюції 4, а також типового для Полісся фіторізноманіття у межах нижньої течії річки Прип’ять. Угіддя забезпечує гніздування та зимівлю низки видів орнітофауни водно-болотного комплексу, тут проходить міграційний шлях птахів”, – йдеться у повідомленні.
Повідомляється, що в період весняного водопілля у гирлі річки Прип’ять спостерігаються стрімкі течії води. Водночас високими водами затоплюється заплава, утворюються великі площі мілководдя, багатих на планктон, з корисним кисневим режимом. Це створює сприятливі умови для нересту й початкових етапів онтогенезу особин цінних промислових видів риб та видів, що охороняються.
Довідка: Річка Прип’ять є найбільшою за площею басейну та водністю притокою Дніпра. У межах угіддя зареєстровано близько 600 видів судинних рослин, типових для річкових заплав Поліського регіону. Провідними серед них є осокові, злакові, айстрові, зонтичні, вербові, гірчакові, жовтецеві та ситникові, які набули різноманіття завдяки низці екологічних факторів, що відбуваються у заплаві. Також на території угіддя нараховується 281 вид фауни. 72 види фауни та 7 видів флори належать до різних охоронних списків.
Наразі в Україні 50 водно-болотних угідь міжнародного значення, площа яких сягає 930 тисяч гектарів.
Читайте: Роман Титикало: Київоблрада у 2024 році оголосила заповідними більше 98 га територій (відео)
Фото: Тетяни Семенової
КиївВлада

