Всеукраїнський марафон представників ОМС та архітекторів закликав Президента ветувати містогвалтівний проект №5655

Всеукраїнський марафон представників ОМС та архітекторів закликав Президента ветувати містогвалтівний проект №5655

Асоціація міст України, Національна спілка архітекторів України та громадська організація “Рух Чесно” провели всеукраїнський марафон за участю представників місцевої влади та архітекторів, закликаючи Президента України Володимира Зеленського ветувати законопроєкт №5655 про реформу містобудівної діяльності.

Про це KВ дізналася з повідомлення інформагентства “Інтерфакс-Україна” 8 вересня 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Нещодавно відбулася низка заходів, на яких було доведено дуже дивну новину, що начебто законопроєкт №5655 – це вже закон, і органи місцевого самоврядування з архітекторами були запрошені до розробки підзаконних нормативно-правових актів. Оскільки є ч. 2 ст. 19 Конституції України, згідно з якою держоргани та їхні службовці мають діяти лише в межах повноважень і на підставах, визначених законом, то зрозуміло, що на таке порушення не піде жоден муніципалітет. Сьогоднішнім марафоном “Україна проти 5655″ ми хочемо поставити крапку, щоб не було навіть думок про розробку якихось підзаконних актів. Факт: законопроєкт мертвий, про нього потрібно забути”, – сказано в повідомленні від імені виконавчого директора Асоціації міст України Олександра Слобожана.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За словами Слобожана, наразі всім зацікавленим сторонам необхідно зосередитися на створенні Містобудівного кодексу, над розробкою якого вже працює група фахівців та експертів.

Під час марафону з аргументами проти законопроєкту виступили представники виконавчої влади та архітектори Києва, Дніпра, Одеси, Львова, Рівного, Чернігова, Миколаєва, Запоріжжя, Тернополя, Славути (Хмельницької обл.), Бережан (Тернопільської обл.), Закарпатської області, а також архітектори-військовослужбовці ЗСУ.

Противники законопроєкту також наголосили, що його ухвалення всупереч рекомендаціям Європарламенту не підписувати документ може призвести до негативних наслідків для повоєнної відбудови України, зокрема до втрати довіри міжнародних донорів.

Тим часом віцепрем’єр-міністр – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков в ефірі національного телемарафону в четвер висловився “на 100% за підписання” законопроєкту №5655.

“Навіщо потрібна реформа містобудування? Бо вона на рівні Закону створює прозорі та рівні умови для  всіх учасників будівництва, розширює повноваження місцевої влади, максимально цифровізує та автоматизує процес – від видачі дозвільної документації на початок робіт до прийняття обʼєкта в експлуатацію”, – говориться в його коментарі агентству “Інтерфакс-Україна”. .

 Кожна дія або бездіяльність – фіксується в системі і відкрита для кожного українця. Частково ми вже реалізували містобудівну реформу — через запуск Єдиної державної системи у сфері будівництва. За три роки антикорупційний ефект склав понад 10 мільярдів гривень. Ми можемо спільно закріпити і поширити його на галузь в цілому”, – зазначив він.

Як інформувала KВ, законопроєкт №5655 Верховна Рада схвалила 13 грудня 2022 року 228 голосами за необхідного мінімуму 226 голосів. Станом на сьогодні Президент ще не підписав закон.

У червні 2023 року Європарламент закликав Президента України Володимира Зеленського ветувати закон про реформу містобудування, зазначивши, що він його ухвалення може зашкодити прозорим і рівним умовам ведення бізнесу.

Читайте: Європарламент закликає Володимира Зеленського не підписувати містогвалтівний законопроект №5655

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4