У понеділок, 16 грудня, Рада Європейського Союзу (ЄС) ухвалила новий, 15-й пакет санкцій проти росії, спрямований на обмеження її здатності продовжувати агресію проти України. Заходи включають санкції проти тіньового флоту, російського військово-промислового комплексу, енергетичного сектору та іноземних суб’єктів, які сприяють обходу санкцій. До списку потрапили 54 особи, 30 організацій та 52 судна.
Про це, як передає КВ, повідомило інформаційне агентство “Інтерфакс-Україна”
“Ці заходи спрямовані на боротьбу з обходом санкцій ЄС шляхом націлювання на тіньовий флот путіна та ослаблення військово-промислового комплексу росії”, – зазначили в Раді ЄС.
Пакет санкцій включає 54 фізичні особи та 30 організацій, відповідальних за підрив територіальної цілісності України. До списку увійшли військовий підрозділ, причетний до удару по лікарні “Охматдит” у Києві, старші менеджери енергетичних компаній, особи, відповідальні за депортацію дітей і пропаганду, а також високопосадовці КНДР.
“Ми також запровадили обмеження для російських оборонних компаній і судноплавних компаній, які транспортують нафту та нафтопродукти, що приносять значні доходи російському уряду”, – йдеться у пресрелізі Ради ЄС.
До санкційного списку також внесено хімічний завод і цивільну авіакомпанію, яка постачає логістичну підтримку для російської армії. Вперше під санкції потрапили китайські компанії, що постачають компоненти для дронів і мікроелектроніку на підтримку агресії росії.
“Ці санкції включають заборону на поїздки, замороження активів та обмеження на економічні ресурси. Такі заходи є важливими для стримування підтримки агресивної війни росії проти України”, – уточнили в Раді.
Особливу увагу приділили тіньовому флоту, до списку потрапили 52 судна з третіх країн.
“Ці танкери оминають механізм обмеження цін на нафту, підтримують російський енергетичний сектор або транспортують військову техніку та викрадене українське зерно”, – наголосили в ЄС.
Рада також розширила експортні обмеження на 32 суб’єкти, які підтримують російський військово-промисловий комплекс, зокрема в Китаї, Індії, Ірані, Сербії та ОАЕ.
“Жорсткіші обмеження охоплюють товари подвійного призначення, які сприяють модернізації російського оборонного сектору. Ми прагнемо зупинити поставки БПЛА, ракет та інших компонентів, що використовуються для військових дій”, – підкреслили в Раді.
Щоб захистити європейські компанії від юридичних суперечок із російськими суб’єктами, Рада заборонила визнання рішень російських судів.
“Ці рішення часто суперечать міжнародним принципам і створюють фінансові ризики для компаній ЄС”, – пояснили в Раді.
Крім того, ЄС дозволив розблокування залишків коштів у центральних депозитаріях цінних паперів (ЦДЦП) ЄС для виконання юридичних зобов’язань.
“Цей виняток допоможе уникнути фінансових втрат, спричинених арештом активів у росії”, – додали в Раді.
Санкції будуть опубліковані в Офіційному журналі ЄС, після чого набудуть чинності.
Читайте: Зеленський підтримав пропозицію створення Контактної групи для припинення війни, – ЗМІ
Фото: з відкритих джерел
КиївВладаВладислава Олійник