Київська міська прокуратура через суд стягнула з комерційної структури штрафні санкції за постачання недоукомплектованого спеціалізованого санітарного транспорту для КО “Київмедспецтранс” в умовах пандемії Covid-19. Прокурори наполягали, що спецавтомобілі без обладнання для підключення портативних кисневих балонів непридатні для транспортування хворих на коронавірус.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Київської міської прокуратури.
Зазначається, що що у 2019 році за результатами публічних закупівель в умовах світової пандемії Covid-19 між КО “Київмедспецтранс” та комерційною установою був укладений договір поставки спеціалізованого санітарного транспорту екстреної медичної допомоги за бюджетні кошти.
Згідно з повідомленням, під час експлуатації цих транспортних засобів з’ясувалося, що в порушення умов договору поставлені автомобілі недоукомплектовані обладнанням для підключення портативних кисневих балонів. У прокуратурі зауважили, що це виключає можливість використання апаратів штучної вентиляції легень за межами транспортних засобів.
Столична прокуратура звернулась до суду з позовом про стягнення з комерційної установи штрафних санкцій. Справа розглядалась судами неодноразово.
Верховний Суд погодився з доводами прокурора, задовольнив касаційну скаргу та скасував незаконні рішення судів попередніх інстанцій, направивши справу на новий розгляд до Господарського суду Київської області.
Господарський суд Київської області погодився з доводами прокуратури та задовольнив позов, стягнувши з комерційної установи штрафні санкції в сумі понад 3,6 млн гривень.
Нагадаємо, СБУ та співробітники Нацполіції заблокували схему ввезення і продажу в Україні оптових партій підроблених лікарських засобів. У столиці було викрито організатора і трьох учасників угруповання, яке організувало оборудку.
Читайте: Три чверті з 200 млн гривень за “швидкі” для киян “Київмедспецтранс” сплатив сепаратисту Фісталю
Фото: Київська міська прокуратура