Поліція Київщини розпочала кримінальне провадження за виявленою публікацією про перешкоджання журналістській діяльності. Зафіксована на відео подія сталась ввечері 17 листопада біля ресторанного закладу. Згодом журналіст, на якого напали, звернувся до лікарні через тілесні ушкодження, медики повідомили до поліції. Мова може йти про напад на журналіста видання “Українська правда” Михайла Ткача.
Про кримінальне провадження, як передає KВ, йдеться в повідомленні ГУ Нацполіції в Київській області.
Як поінформували в поліції, вони “виявили публікацію одного з інтернет-видань щодо перешкоджання професійної діяльності журналіста під час конфлікту біля ресторанного закладу”.
За фактом виявлення публікації про перешкоджання законній професійній діяльності журналістів слідчими ГУНП в Київській області розпочато кримінальне провадження (ч. 2 ст. 171 ККУ).
“ … 18 листопада журналіст видання звернувся до медичного закладу за допомогою через тілесні ушкодження, отримані в результаті конфлікту біля ресторанного закладу. Медики повідомили про вказаний факт поліцію, як передбачає процедура у подібних випадках”, – повідомили правоохоронці.
Розпочате досудове розслідування, у ході якого можлива додаткова кваліфікація.
Слід зазначити, що в суботу, 18 листопада, “Українська правда” повідомила про напад на їх журналіста Михайла Ткача біля ресторану “Тандир” у селищі Козин Київської області. Про це Ткач розповів у коментарі своєму виданню.
“У п’ятницю близько 23:20 журналісти проводили зйомку біля ресторану “Тандир”, де помітили, зокрема, колишніх високопоставлених співробітників Офісу генпрокурора. Біля ресторану було багато автомобілів. Коли охорона одного з відвідувачів помітила зйомку, то почала світити дальнім світлом і блокувати авто журналістів”, – повідомили в УП.
“Я вийшов із автомобіля, повідомив, що я журналіст “Української правди”. Охоронці почали мене блокувати, а один підійшов і вдарив по камері, а також завдав мені удару”, – прокоментував потерпілий.
Нагадаємо, у столиці правоохоронці проводять перевірку щодо законності діяльності благодійного фонду, який нібито збирає кошти на ЗСУ. Перевірку почали після конфлікту, коли представники “фонду” на вимогу громадян не змогли надати звіти про збори. Також у межах провадження щодо збору коштів “на потреби військових” у столиці прокуратура проводить обшуки.
Читайте: Від початку повномасштабного вторгнення окупанти вбили щонайменше 73 медійників
Фото: скриншот відео УП