Законопроєкт №8072 не враховує потреби людей з інвалідністю

Законопроєкт №8072 не враховує потреби людей з інвалідністю

Законопроєкт №8072 створює можливості для зловживань з боку забудовників через нівелювання державних будівельних норм (ДБН) в частині забезпечення інклюзивності відновлення будівель і споруд, пошкоджених внаслідок бойових дій. Простіше кажучи, забудовник може здати об’єкт без пандусів, які потрібні для людей з інвалідністю, і це буде вважатися нормальним. Щоб уникнути цих ризиків, запропоновані зміни до законопроєкту.

Про це KВ стало відомо з новини на сайті громадської спілки “Ліга Сильних”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“У процесі аналізу законопроєкту №8072 наші юристи виявили кілька положень, які несуть ризик звуження прав осіб з інвалідністю. Ці положення також потенційно створюють можливість для зловживань з боку забудовників. Лист із пропозиціями щодо внесення змін вже спрямований на голову профільного комітету Верховної Ради (Олену Шуляк, – KВ)”, – розповіла виконавча директорка “Ліги Сильних” Дар’я Сидоренко.

Йдеться про кілька ключових моментів, які нівелюють ДБН в частині забезпечення інклюзивності будівель. Зауваження стосуються кількох розділів нової статті 26-6. Абзац 4 частини 3 несе потенційну загрозу неврахування вимог щодо інклюзивності будівель через введення так званого “дефектного акту”.

Потрібні зміни до частини 4, де йдеться про набуття автоматичного права на виконання підготовчих та будівельних робіт. Це створює ризик для недобросовісних учасників будівництва і вони можуть ігнорувати вимоги ДБН В.2.2-40 про забезпечення інклюзивності будівель, йдеться в новині. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

На переконання “Ліги Сильних”, потребує допрацювання і пропозиція введення в експлуатацію об’єкту будівництва до завершення так званого “окремого виду робіт, які не впливають на функціонування об’єкта в цілому” (частина 5 нової статті 26-6). Наприклад, забудовник може здати об’єкт без пандусів та уникнути відповідальності.

“На жаль, кожного дня збільшується кількість травмованих людей як серед цивільного населення, так і військових. Державна політика має бути безумовно спрямована на захист прав таких людей. Щоб вони могли вільно користуватися об’єктами соціальної інфраструктури”, – сказала виконавча директорка “Ліги Сильних” Дар’я Сидоренко.

Проєкт закону №8072 “Про внесення змін до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” щодо врегулювання процедури відновлення будівель і споруд, пошкоджених внаслідок бойових дій” зареєстровано в ВР 23 вересня 2022 року.

Фото: “Ліга Сильних”

КиївВлада

Автор:
Олексій Алтинов
Рекомендуємо до перегляду
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
16:00 Цьогоріч дві громади Київщини – Козинська селищна та Феодосіївська сільська – вчергове отримали зі столичного бюджету по 5 млн гривень в якості компенсації…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
Banner
QlU7mDx4