Засідання Київради 14.12.2023 року: онлайн-трансляція та порядок денний

Засідання Київради 14.12.2023 року: онлайн-трансляція та порядок денний

Сьогодні, 14 жовтня, на 10:00 заплановане чергове засідання Київради. На розгляд депутатського корпусу попередньо винесено 115 проєктів рішень. Головними питаннями сьогоднішньої “пленарки” мають стати затвердження бюджету Києва на 2024 рік та Програми економічного та соціального розвитку на 2024-2026 роки. Серед іншого, народні обранці можуть погодити направлення звернення до Кабміну з приводу невідкладної реставрації моста Патона та створити тимчасову контрольну комісію (ТКК) з вивчення питань фінансово-господарської діяльності ПрАТ “АК “Київводоканал”.


Про те, що 14 грудня 2023 року о 10:00 відбудеться чергове пленарне засідання Київради, KВ стало відомо з анонсу на сайті міськради.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 


Засідання традиційно відбувається у будівлі столичної міськради за адресою: вул. Хрещатик, 36, 4 поверх, зал засідань. Пряму трансляцію засідання можна переглянути на офіційному сайті Київради або тут:

Дата, час та місце проведення засідання були затверджені розпорядженням міського голови Києва Віталія Кличка №1179 від 4 грудня 2023 року.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм


До порядку денного цього засідання увійшло всього 115 проєктів рішень, які згруповані за трьома розділами (“Загальні питання”, “Питання власності та регуляторної політики” та “Питання містобудування та землекористування”), які в свою чергу згруповані за десятками підрозділів, зокрема: 

  • 20 проєктів рішень — щодо “зміни та присвоєння назв об’єктів міського підпорядкування”;

  • 18 проєктів рішень — щодо “надання та передачі земельних ділянок для інших потреб”;

  • 15 проєктів рішень — щодо “питань безпосереднього здійснення територіальною громадою Києва місцевого самоврядування”;

  • 14 проєктів рішень — щодо “надання дозволів на створення органів самоорганізації населення” тощо.

Головними питаннями сьогоднішнього пленарного засідання мають стати затвердження бюджету Києва на 2024 рік та Програми економічного та соціального розвитку столиці на 2024-2026 роки. Йдеться про головні фінансові документи столиці, якими буде визначено, скільки бюджетних коштів буде направлено на всі напрямки життєдіяльності Києва – зарплати працівників бюджетної сфери, проведення капітальних ремонтів на різних об’єктах, реалізація масштабних інфраструктурних проєктів тощо. За попередньою інформацією, бюджет Києва на наступний рік буде дефіцитним: його видатки визначені на рівні 82,3 млн гривень, а доходи – 68,8 млн гривень. Цілком можливо, що ці показники міської скарбниці були дещо відкориговані під час підготовки відповідного проєкту рішення до затвердження. 

Що цікаво, наразі цих питань в порядку денному немає, про те, що вони потраплять до сесійної зали, KВ розповіли джерела в депутатському корпусі. Справа в тому, що ці проєкти рішень розглядатимуться за “автоматичною процедурою” – відповідно до графіків роботи Київради.

Читайте: Ігри в корегування: дефіцит бюджету Києва на 2023 рік досяг майже 20 млрд гривень

Серед іншого, сьогодні депутатський корпус також може погодити направлення звернення до Кабінету Міністрів щодо термінового вирішення питання комплексного проведення робіт з реставрації моста імені Є.О. Патона. Необхідність такого звернення у Київраді пояснюють “виникненням аварійної ситуації на магістральних трубопроводах, які прокладені в межах конструкції прогонової будови даного моста”. У відповідному проєкті рішення уточнюється, що ще в березні 2022 року Кабмін погодив виділення коштів Службі автомобільних доріг Київської області на проведення відповідних робіт, але на сьогоднішній день остаточного рішення щодо обсягів робіт на цьому об’єкті так і не було прийнято.

Читайте: “Киевавтодор” никак не выберет проектировщика реставрации моста Патона

Крім того, на розгляд столичної міськради винесено проєкт рішення щодо створення ТКК з вивчення питань, пов’язаних з фінансово-господарською діяльністю ПрАТ “АК “Київводоканал”. Даний орган, серед іншого, має проаналізувати питання формування тарифної політики цим монополістом, у тому числі – обґрунтованість формування компанією попередніх розрахунків тарифів. Однією з причин для створення ТКК називають те, що у квітні 2023 року, при прийнятті Київрадою рішення щодо відтермінування “Київводоканалом” платежів за використання комунального майна, озвучувалося, що такий захід, зокрема, дозволить, не підвищувати тарифи на водопостачання. Втім, як зазначається в проєкті рішення, вже у червні з’явилася інформація щодо можливого підвищення цих цін.

Читайте: “Київводоканалу” дозволили не платити за користування комунальним майном

Також сьогодні столична влада може схвалити Рамкову стратегію відновлення Києва. Цей документ, серед іншого, визначатиме пріоритети, потреби та завдання повоєнного відновлення міста. Зокрема – те, як і за рахунок яких фінансових ресурсів буде відбудовуватися столиця, яким чином потрібно планувати розвиток її економічного та інвестиційного, потенціалу тощо.

Зазначимо, цей перелік питань є дуже “попереднім”, адже керівництво і депутати Київради полюбляють вносити до порядку денного деякі проєкти рішень вже під час пленарного засідання, а деякі – навпаки виключають. При цьому, протягом останніх майже двох років на сайті міськради не публікуються проєкти рішень, які народні обранці планують розглянути у порядку невідкладності (термінові питання, що затверджуються за спрощеною процедурою. – КВ), хоча таких зазвичай “набирається” десятки.

Фото: KВ

КиївВлада

Автор:
Іван Кулик
Рекомендуємо до перегляду
Марні витрати: Нацполіція розслідує розкрадання бюджету Києва при розробці проєкту відновлення озера Синє
Марні витрати: Нацполіція розслідує розкрадання бюджету Києва при розробці проєкту відновлення озера Синє
09:00 Нещодавно ексзаступник гендиректора КП “Плесо” Дмитро Непочатов отримав підозру у розкраданні 134,4 тис. гривень зі столичного бюджету, які йому доведеться компенсувати у випадку…
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачала Боярка
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачала Боярка
12:00 У вересні 2024 року розпорядники бюджетних коштів Боярки надзвичайно активно здійснювали публічні закупівлі, уклавши договорів на загальну суму 29,29 млн гривень. Майже половина…
“Київавтодор” віддасть 440 млн гривень за реконструкцію шляхопроводу на Дарниці своєму топовому підряднику
“Київавтодор” віддасть 440 млн гривень за реконструкцію шляхопроводу на Дарниці своєму топовому підряднику
09:00 Реконструкція столичного шляхопроводу біля станції метро “Дарниця” стартувала з угоди на суму майже 440 млн гривень. Підрядника КК “Київавтодор” шукала через відкритий аукціон,…
Banner
QlU7mDx4