Майже кожен з нас відвідував дитячий садок: грався на майданчику, їв манну кашу, ненавидів тиху годину. Та чи чули ви про садок в якому вихованцями є не тільки люди, а й собаки? Цим вже не здивуєш мешканців багатьох країн світу, та в Україні такі дитсадки почали працювати лише два роки тому. Виникає питання, для чого їх взагалі придумали та чи є в них реальна потреба?
Кінологи стверджують: собаки – дуже соціальні тварини, відсутність соціалізації часто призводить до деструктивної поведінки – негативного ставлення до себе та оточуючих. Часто молоді собаки, що залишаються самі на тривалий час починають відчувати нудьгу вперемішку з тривогою, наслідок: нездоровий пес та пошкоджені меблі в квартирі. Якщо хазяїн собаки приділяєте багато часу роботі, а домашнього улюбленця нема з ким залишити, такий садок вирішить його проблему. Собаці нудно точно не буде: там він отримає необхідну турботу, спілкування з друзями, фізичну та психічну підготовку. Вдень гратиметься і навчиться гарним манерам, його погодують, та ще й підготують місце для сну.
Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV“
Проте, при такій кількості переваг також є негативна сторона закладу. По-перше, не кожна собака підходить для дитячого садка. Собакам, в яких проблеми зі здоров’ям чи рухливістю, старшим собакам та молодим щенятам навколишнє середовище може здатись незвичним і неприємним, водночас дитячі садки не підходять для занадто активних собак. Хоча грати цілий день з друзями може подобається тварині, бувають моменти виснаження, коли йому хочеться заховатись від метушні, тоді кінологи можуть відвести вихованця в окрему кімнату, де він зможе побути на самоті. Дитячий садок може допомогти вирішити деякі проблеми поведінки проте, можливо, погіршить інші. Собаки можуть підібрати шкідливі звички, такі як стрибки на людей або меблі, або навіть надмірно грубу гру. Також перебування собаки в садку може завдати йому фізичної шкоди, адже трапляються бійки, та при залучені кваліфікованих спеціалістів суперечки відбуваються рідко.
Загалом власники подобається такий спосіб соціалізувати собаку, часто помічають позитивні зміни в поведінці свого домашнього улюбленця після відвідування дитячого садка.