Коронавірус – чорний лебідь футболу

Коронавірус – чорний лебідь футболу

Поки люди більшості країн сидять вдома на карантині, а спортивні події по всьому світу призупинені – я задумався про те, як одна форс-мажорна подія вплинула на хід історії. А разом з тим і на гру мільйонів – футбол.

Нещодавно прочитав книгу Нассіма Талеба “Чорний лебідь”. Мораль відомого американського філософа наступна: “ми живемо в світі, де повно непередбачуваних речей”. Автор акцентує ― нам не дано передбачити. Перша світова, обвал ринку 1987 року, події 11 вересня, Ліванська війна, криза 2008 року, винахід пеніциліну, радіо, інтернету і нашестя коронавірусу (так це теж “чорний лебідь”) – усі ці події ніяк не можна було передбачити.

Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV

Вірогідність їх здійснення була низькою і трапились вони ймовірно через якусь маленьку деталь. А от коли вже ця ключова подія відбулася – вона радикально змінює хід історії/цивілізації/людства. Кожна з цих подій – “чорний лебідь”. Їх не можна було передбачити, а от вплинули вони на наше життя відчутно.

Отож, яким чином це стосується футболу? Напряму. У футболі “чорні лебеді” чатують на кожному кроці. Феномен англійського клубу “Лестер”? Так, “чорний лебідь”. Успіх збірної Коста-Ріка у 2014 році? Теж лебідь. Греція-2004, “каталонське чудо”, Данія-1992, камбеки “Ліверпуля” – так-так, ви праві, це все “чорні лебеді”. І цей список можна продовжувати довго.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Я особисто не закликаю мовчки сидіти й не робити припущення/гіпотези на майбутнє. Пропонувати різноманітні теорії можна, але треба бути обережними і не дивуватися раптом якийсь новий “лебідь” перетасує усі карти. А отже і детальний аналіз матчу потрібно робити по завершенню матчу, а не до його початку.

Недосвідчені журналісти теж часто потрапляють у пастку “чорного лебедя”. З солідарності не будемо називати імена, але приведемо декілька яскравих прикладів хибних прогнозів. Так, 29 травня 2017 – футбольний клуб “Барса” призначає Вальверде на пост головного тренера. Безліч експертів пропагували тоді теорію: “Здається, Вальверде найбільш підходящий кандидат на цю посаду. Він гнучкий, прагматичний, чудово адаптує структуру під головних зірок команди. Ернесто зробить контратакувальну машину, це саме те, що потрібно виснаженому віковому складу після Енріке”. Сталось зовсім не так, як гадалося.

“Монако”, “Рома”, “Аякс” – все це чорні лебеді. Тому я зовсім не здивуюсь раптом “Аталанта” чи “Лейпциг” вийде у фінал цьогорічного розіграшу Ліги Чемпіонів.

Тріумфи Зідана також можна вважати “чорними лебедями”. Будемо відверті, 3 кубки поспіль – не обійшлося без долі везіння. Регулярні помилки арбітрів в один бік, травма Салаха у найвідповідальніший момент, фейли Карієса, сейви Наваса проти “Баварії” і в кожному сезоні 30% успіху – це точно подарунок долі. Але це було заслужене везіння.

Зінедін Зідан на початку січня цього року сказав: “Лише один з нас виграє Лігу чемпіонів. Лише один з нас виграє прем’єр-лігу. Чи робить це інших тренерів невдахами? Ні, це не так працює”. Ця цитата видатного гравця і тренера якомога добре підтверджую теорію “чорного лебедя”.

Очевидно, що коронавірус – теж яскравий приклад “чорного лебедя”, який суттєво вплине на світовий футбол. Зокрема, клуби отримають величезні фінансові збитки та “діри” в бюджеті, оскільки зриваються контракти від телетрансляторів, спонсорів, доходи від реклами тощо. Трансферне вікно теж не зрозуміло яким чином працюватиме в поточному році. А УЄФА вже втратило колосальні гроші від переносу Чемпіонату Європи на літо 2021.

Коронавірус – чорний лебідь футболу

Коронавірус – чорний лебідь футболу

Як підсумок, хочу зазначити, що усі ми у певний період часу можемо виявитися “чорними лебедями”, які своїми вчинками частково змінять хід людської історії. Наприклад, Ковід-19 точно вплине на економіку більшості країн, а амстердамський “Аякс” рік тому вплинув на хід футбольної історії своїм сенсаційним успіхом, започаткувавши нову футбольну революцію. Тому для тверезої оцінки реальності нам усім потрібно розглядати будь-яку подію під різними кутами та не пробувати спрогнозувати кінцевий результат.

Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV

КиевVласть

Автор:
Артем Будрін,оглядач ІТА “ЮН-ПРЕС” КПДЮ, гурток “Спортивна журналістика”
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4