14 друзів Грааля

Олександр Дядюк
Олександр Дядюк

Голова правління ГО “Кияни об’єднуємось”

Сьогодні 14 членів земельної комісії Київської міської ради винесли вирок старовинному будинку в центрі Києва по вул. Грушевського, 4Б.

Історія з цим будинком давня.

Ще років з десять тому одіозний міністр Януковича Дмитро Табачник хотів разом з братом (власником фірми “Грааль”) звести тут (на кількох ділянках по вул. Хрещатик, 5 і Грушевського, 4Б) найвищий будинок в Україні – 160 метровий хмарочос на 48 поверхів, чим мав сплюндрувати весь історичний центр столиці.

При цьому мали знести історичну будівлю дореволюційної забудови по Грушевського, 4Б.

Проте, тоді ця афера не пройшла.

З того часу ситуація в Києві кардинально змінилась. Депутатів, яким не гидко подати руку у Київраді майже не залишилось (лічені одиниці), і в ній панують нрави і дух часів Льоні Черновецького – розграбувати все до випаленої землі!

І те, що “Грааль” не зміг  протягнути через Київраду тоді, він протяг зараз.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Сьогодні, 14 голосами “За” Постійна комісія Київської міської ради з архітектури, містобудування та земельних відносин підтримала проєкт рішення про передачу ТОВ “Грааль” земельної ділянки по вул. Грушевського, 4Б – для будівництва (ну того самого, про що так мріяли брати Табачники).

При цьому це рішення абсолютно незаконне і злочинне не лише з точки зору збереження культурної спадщини, але і з точки зору земельного законодавства.

Згідно ст. 124 Земельного кодексу України земельні ділянки державної та комунальної власності можуть передаватись в оренду чи у власність виключно на конкурсних засадах, за виключенням випадків, передбачених ч.2-3 ст. 134 Земельного кодексу. А це якщо претендент має у власності нерухоме майно на відповідній ділянці та ще кілька підстав.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Проте, Київська міська рада ніколи не передавала ТОВ “Грааль” будинок по Грушевського, 4Б у власність. Київська міська рада лише надавала дозвіл на його знесення. А це зовсім різні речі.

Будівля по Грушевського 4Б, ніколи не перебувала у власності ТОВ “Грааль” і не перебуває на даний час, про що свідчить витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, який я надаю.

14 друзів Грааля

У ст. 134 Земельного кодексу України з 2020 року міститься норма, що без земельних торгів може здійснюватись також надання земельної ділянки державної або комунальної власності в користування (оренду) інвестору із значними інвестиціями для реалізації інвестиційного проєкту із значними інвестиціями. Але визначення поняття “значні інвестиції” дано у Законі України “Про державну підтримку інвестиційних проєктів із значними інвестиціями” та визначено види діяльності і інші умови, які підпадають під “значні інвестиції”.

Наш випадок туди не відноситься.

Тобто, на сьогодні на Грушевськогго, 4Б знаходиться по суті безхозне майно, яке не є і ніколи не було власністю ТОВ “Грааль”, а відтак дана земельна ділянка може бути передана будь кому виключно на підставі земельних торгів.

Таким чином, 14 друзів Грааля проголосували сьогодні не лише за “вбивство” чи не останньої історичної будівлі в цьому кварталі, але й за суто протиправне корупційне рішення всупереч земельному законодавству і економічним інтересам громади.

Із сумом вимушений сказати, що з кожними виборами кияни обирають все безвідповідальніших депутатів. А якщо відкинути дипломатію – то просто моральних виродків. А кількість хоча б більш-менш адекватних депутатів, яким хоча б просто не гидко подати руку – стає все меншою і меншою.

Боюсь, що на наступних виборах кияни принципово і послідовно уже не оберуть ані жодного порядного депутата.

Олександр Дядюк, голова правління ГО “Кияни об’єднуємось”

КиевVласть

Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4