Епідемія та колапс, як шанс на виправдання Зеленського перед народом

Михайло Скляр
Михайло Скляр

Голова ГО "Асоціація громадського захисту підприємців"

З 18 березня президентом Володимиром Зеленським по всій території країни впроваджується колапс. Дуже хочу вірити, що повна паралізація всієї країни це ефективний крок для запобігання поширення інфекції.

Але, на мій хлопський розум, що відразу кинулось у вічі? Завзяття, з яким найрейтинговіший канал країни (який, до речі, із Зеленського зробив президента) останні тижні відверто та активно сіяв паніку та коронавірусну істерію, не добираючи слів.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Головна тема – Італія. Таке враження, що для каналу інших країн ані в Європі, ані в світі не існує. Ну і, звичайно, широко висвітлювались думки тенденційно підібраних “експертів”, які авторитетно жахали обивателя коронавірусним апокаліпсисом.

Коли інформаційна накачка досягла необхідного рівня і народ змів з полиць туалетний папір, на розігріту сцену перед підготовленою публікою вийшов Зеленський з переліком заходів з протидії коронавірусній інфекції, в числі яких: заборона залізничного, авіа- та автобусного міжміського та міжобласного пасажирського перевезення, зупинка метро, обмеження кількості пасажирів у громадському транспорті.

Наскільки відповідають ситуації заходи, які запровадив Зеленський в масштабах цілої країни? Заходи безпрецедентні, як і їх економічні наслідки. Жодні країни, навіть ті, де значна кількість хворих та померлих від вірусу, в таких масштабах нічого подібного не застосовували. В багатостраждальному Мілані метро не закривали. А Україна не Мілан, та й на 40 млн населення хворих менше десятка (вчора ввечері МОЗ повідомив, що в Україні лабораторно підтверджені 14 випадків, два з яких летальні, – KV).

Подробнее: Коронавирус в Украине: Зеленский инициирует закрытие метро и междугороднего сообщения (видео)

Виникають питання.

Якщо вірус становить таку серйозну загрозу то чому влада не використала такий метод запобігання проникнення інфекції в країну, як обсервація прибуваючих із закордону і обмежилась лише “новосанжарським шоу”?

Чому у прибуваючих в Україну лише міряли температуру, а не проводили експрес-тести на наявність коронавірусу?

Чому в країні з’явився дефіцит елементарних засобів профілактики та захисту від вірусу, адже було достатньо часу зіграти на випередження і забезпечити попит?

Чому тести, найдієвіший спосіб виявлення інфікованих, влада доставить в країну тільки 23 березня?

Чому, зважаючи на такий ризик епідемії як нам розповідають, [голова Офісу президента] Андрій Єрмак збирав фракцію “Слуг народу” – через лист, який підписали деякі члени фракції СН проти його домовленостей у Мінську, а питання коронавірусу перед фракцією не підіймалося ніким взагалі? Це такі у влади пріоритети чи…?

Чому під шумок коронавірусної паніки Зеленський так переймався питанням продажу землі, що навіть зібрав вчора свою фракцію де педалював це питання?

Чому Зеленський враз ініціював термінове відновлення співпраці з МВФ?

Чому Зеленський вчора наполягав на продовженні роботи парламенту задля продовження земельної, трудової та податкової реформи бо “без них – економічна кома”, а сьогодні парламент, де керівництво та більшість “зелені”, через кілька годин засідання пішов на карантин і президента це не обурило?

Читайте: Рада может проголосовать закон о “рынке земли” в условиях карантина и изоляции страны – источники

Щоб розуміти процеси, треба бачити ситуацію в цілому. Для цього варто повернутись до червня 2019 року, коли було зафіксовано падіння обсягів промислового виробництва, яке наразі набуло катастрофічний характер і триває вже десятий місяць.

Перший уряд Зеленського відпрацював мовчазним статистом – жодних кроків для виправлення ситуації “юниє дарованія” запропонувати не змогли.

Другий уряд Зеленського на тому ж рівні – дати воду в Крим – одна з найперших пропозицій нового прем’єра. Важливішого питання для Дениса Шмигаля не знайшлося.

Не треба бути особливо обдарованим, щоб розуміти, що країна, навіть без зовнішніх викликів, котиться у економічну та соціальну прірву на максимальних обертах “зеленого” двигуна. Вчора, виступаючи на зустрічі президента із великим бізнесом, Шмигаль заявив, що виконання бюджету за перший квартал провалено повністю, як мінімум бюджет недоотримає 20% запланованих надходжень.

Пригадаємо, що, як і у попереднього уряду, у нового немає плану порятунку української промисловості. Пригадаємо “економічну кому” яка прозвучала з вуст президента. Згадаємо раптове тестування реакції суспільства на таке слово як “дефолт”.

А тепер погляньте на курс гривні та пригадайте, що Україні у поточному році треба виплатити близько 11 млрд доларів за зовнішніми та внутрішніми зобов’язаннями (за даними НБУ – понад 17 млрд доларів,- KV).

Не забуваймо про набираючу обертів глобальну економічну кризу, яку ми не зможемо пережити без серйозних втрат, та  додамо до цього супчику тотально некомпетентного президента, тотально не компетентну “зелену” монобільшість у ВР і “уряд Гончарука-2”.

Чи не здається, що, як казав класик, “крадеться вже пі@дєц з своєю усмішкою хижой”? Я особисто впевнений, що, якщо це комусь із пересічних і не здається, то “у Зеленського” у цьому абсолютно впевнені і жодних ілюзій не мають.

Читайте: Украинцы продолжают разочаровываться в Зеленском и его окружении – результаты соцопросов

Звісно, що умисно запроваджена паралізація країни суттєво погіршить ситуацію, бо потужно вдарить по залишками економічної активності з усіма витікаючими наслідками. Тут виникає справедливе питання: а навіщо владі при тверезій пам’яті, умисно, ще більше погіршувати ситуацію в країні?

А це, шановні, для Зеленського страховка.

У США, під час Великої Депресії, збанкрутілі фермери, коли розуміли, що їх ферми нічого, крім збитків, не приносять, умисно палили їх заради страхових виплат. Тільки для Зеленського це страховка не фінансова, а політична.

На коронавірус тепер спишуть всі його особисті провали і провали всієї парламентсько-урядової “зеленої” влади. А потім, коли прийде час пояснити народу, чому країна опинилася в такій глибокій дупі, Вова запише черговий відосик і пояснить народу із скорботним виразом обличчя та трагічною хриплістю в голосі:

– Так, ми змушені були піти на ці кроки заради порятунку ваших життів! Довелось вибирати чи ваше життя, чи процвітання країни. Я вибрав ваше життя!

Піпл заплаче – і дасть Вові ще один шанс.

Читайте: Зеленский не исключает введения чрезвычайного положения на территории всей страны из-за коронавируса (видео)

Михайло Скляр, голова ГО “Асоціація громадського захисту підприємців”

Источник публикации

КиевVласть

Рекомендуємо до перегляду
Київрада майже вдвічі збільшила видатки на столичну цифровізацію
Київрада майже вдвічі збільшила видатки на столичну цифровізацію
09:00 Під час свого останнього засідання в цьому році Київрада внесла зміни до програми «Цифровий Київ» та продовжила її дію на два роки –…
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Banner
QlU7mDx4