Київська влада не хоче виборів восени

Леонід Косаківський
Леонід Косаківський

Київський міський голова, голова Київради, голова міської державної адміністрації в 1993 - 1998 рр.

Київська влада не хоче виборів восени. Те, що раніше було на рівні чуток, стало тепер, після заяви секретаря Київради днями в інтерв’ю Главкому, очевидним. Посадовці такого рангу нічого просто так не кажуть. Можливо це пробний шар, своєрідне тестування громадськості на предмет її можливої реакції на такий варіант розвитку подій. Але слово — не горобець, вилетить — не піймаєш. Бажання міських керманичів, щоб виборів у жовтні в Києві не було, у такий спосіб артикульовано устами людини, яка грає ключову роль у формуванні правової позиції столичної ради. 

Принаймні, його безпосередній керівник цю думку не спростував. І вона дивним чином виглядає як спроба пролонгації повноважень ради й мера а ля Черновецький, за що Кличко й його політична сила нещадно критикували свого часу тодішнього міського голову, президента й Конституційний суд. 

Згадайте лексику тих заяв: “Та зрозумійте: влада не хоче ніяких виборів! І рішення КСУ – заборонний знак… Чергові, позачергові — все це відмовки, за якими всі намагаються заховати смисл… “Удар” продовжуватиме відстоювати вибори в столиці, при цьому чітко усвідомлюючи, що вирішити проблему – це значить змінити владу”.

Місце сидіння визначає точку зору?

Не будемо вести мову про юридичний бік питання. Це окрема тема. “Аргументи” на користь не проведення виборів, як для досвідченого правника, сміхотворні. Щоправда юристи, якщо буде політична установка, обґрунтують у нас що завгодно. Та й майстри словесної еквілібристики в країні ще не перевелися. І Конституційний суд, дуже чутливий до побажань влади, завжди під рукою. Це ж він видавав на гора рішення на кшталт другого терміну Кучми, поєднання посад Омельченком тощо. 

Подивимося на цю проблему з іншого боку. Вибори минулого року в столиці були за рішенням парламенту позачерговими. Кияни, голосуючи, були свідомі того, що обирають міську владу лише до осені цього року. І негоже міській владі уникати цієї демократичної процедури. Люди оцінять, як їхні обранці — міський голова й депутати — виконують (чи не виконують) свої передвиборні обіцянки, і чи підтвердять їхній мандат уже на повний конституційний строк, чи ні — тоді прийдуть інші, які це зроблять це краще. 

У тому ж боксі чемпіон світу має відстоювати на рингу свій титул. Уникне бою — втратить його.

За настроями у суспільстві, даними соціологів кияни хочуть жовтневих виборів. Тож ухилятися від такої зустрічі з виборцями неспортивно.

Автор:
Леонід Косаківський
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Старт відбудови будинку №19 на Сальського: вартість, терміни та плями у досьє підрядника
Старт відбудови будинку №19 на Сальського: вартість, терміни та плями у досьє підрядника
09:00 КП “Житлоінвестбуд-УКБ” без конкурсу визначило підрядника для відбудови зруйнованого російським ракетним ударом будинку на вулиці Сальського, 19, під завалами якого загинуло 13 людей.…
Не вигнали, а сам пішов: Київрада підтримала припинення повноважень секретаря Володимира Бондаренка
Не вигнали, а сам пішов: Київрада підтримала припинення повноважень секретаря Володимира Бондаренка
14:21 Київрада підтримала дострокове припинення повноважень заступника міського голови Києва – секретаря міськради Володимира Бондаренка. Це було зроблено “демонстративно”: спочатку депутатський корпус не підтримав…
Бюджетна допомога забудовникам: КМДА судиться з Антимонопольним комітетом через берегоукріплення Русанівської протоки
Бюджетна допомога забудовникам: КМДА судиться з Антимонопольним комітетом через берегоукріплення Русанівської протоки
09:00 Київська міськдержадміністрація (КМДА) у судовому порядку намагається скасувати рішення АМКУ щодо порушення міською владою законодавства про захист економічної конкуренції. Так, “антимонопольники” дійшли висновку,…
Banner
QlU7mDx4