Кришує поліція: чому в Києві не наводиться лад зі стихійною торгівлею

Анжела Заика
Анжела Заика

Співробітниця Офісу простих рішень та результатів

Стихійна торгівля – це добре спланована, організована торгівля в місцях великого скупчення людей (біля метро, зупинок громадського транспорту і т.д.). За такими торговцями зазвичай стоїть поліція, яка облаштовує їм робоче місце.

Департамент міського благоустрою, Департамент промисловості та розвитку підприємництва, районні адміністрації разом з поліцією можуть влаштовувати рейди та виявляти стихійку.

Але поліція в цьому зацікавлена не буде, тому обов‘язково “підприємців” попередить. Та навіть в разі “виявлення” стихійної торгівлі штрафи мінімальні.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

За торгівлю з рук на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах і т.д. штраф складає від 17 до 119 гривень, з конфіскацією або без неї. За торгівлю з рук у невстановлених місцях промисловими товарами – штраф від 102 до 255 гривень з конфіскацією або без неї.

До речі, конфіскація зазвичай застосовується в разі повторного притягнення до відповідальності особи за відповідний період (як суд вирішить). Майже ніколи.

Основне. Хто складає протокол про порушення і чи може Київська міська держадміністрація (КМДА) навести лад без поліції?

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Складати протоколи можуть:

– уповноважені на те посадові особи Нацполіціі;

– посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад.

Тобто відповідні департаменти КМДА та “Муніципальна варта” можуть самостійно влаштовувати рейди і складати протоколи. Але це якщо “підприємці” добровільно нададуть необхідні документи для встановлення своєї особи, бо повноважень витребувати нема. А вони не нададуть.

І вихід залишається один – викликати поліцію, яка ігнорує такі виклики. Або їде так довго, що стихійка розбігається.

Який вплив має КМДА на поліцію? Ніякого.

Можна цю ситуацію трохи поліпшити, якщо запровадити височезні штрафи. Настільки, щоб не хотілось ризикувати “підприємцям” та йти на договорняки з поліцією. Тому що хтось з них обов‘язково потрапить під періодичний показовий рейд.

А також нічого не купувати на стихійних ринках.

Читайте: Главу Деснянской РГА попросили ликвидировать стихийную торговлю на жилмассиве “Лесной”

Анжела Заика, співробітниця Офісу простих рішень та результатів

Источник публикации

КиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київ проти Київщини: суд визнав незаконним “захоплення” 1,8 тис. га столичних земель
Київ проти Київщини: суд визнав незаконним “захоплення” 1,8 тис. га столичних земель
09:00 Столична міськрада виграла перший раунд судового спору щодо оскарження Схеми планування території Київщини. Юристи муніципалітету столиці змогли довести, що Київоблрада, затверджуючи цей документ…
В Ірпені вчергове стартує відбудова стадіону “Чемпіон” - цього разу у 1,5 раза дорожче
В Ірпені вчергове стартує відбудова стадіону “Чемпіон” – цього разу у 1,5 раза дорожче
09:00 В Ірпені стартує капремонт центрального стадіону “Чемпіон”, пошкодженого російською армією на початку повномасштабного вторгнення. Кошти на відбудову цього спортивного обʼєкту збирали з усього…
Земельні війни: “кооператив Рябікіна” не втрачає надію забудувати житлом територію ландшафтного заказника "Жуків острів"
Земельні війни: “кооператив Рябікіна” не втрачає надію забудувати житлом територію ландшафтного заказника “Жуків острів”
09:00 У столиці продовжуються боротьба за земельну ділянку площею 5,1 га на вул. Лютневій, що на Жуковому острові. В 2024 році міська прокуратура добилася…
Banner
QlU7mDx4