На боротьбу з контрабандою – широким фронтом!

Юрій Пероганич
Юрій Пероганич

співзасновник ГО «Вікімедіа Україна»

Днями Державна фіскальна служба (ДФС) провела обшуки на кількох підприємствах, які підозрюються у торгівлі контрабандною продукцією Apple. Під час обшуків вилучено близько 2 тисяч одиниць продукції торгової марки Apple, у тому числі більше 300 мобільних телефонів Iphone, 45 планшетів Ipad, 50 ноутбуків MacBook та комп’ютерів iMac, годинники Apple Watch, медіа плеєри iPod, медіа приставки та аксесуари. Вилучені товари оцінюються на суму понад 10 млн. грн., див.

Ініціатором таких перевірок були імпортери, які мають офіційні контракти з Apple і завозять товари в Україну зі сплатою всіх належних платежів до державного бюджету. Сьогодні це 26% (податок на додану вартість і митний збір) від митної вартості.

Контрабандисти таких платежів не платять, а тому завезена ними продукція на 10-15% дешевша, ніж “офіційна”. Запитаєте, чому дешевше лише на 10-15%, а не на 26%? Тому що решта – це хабарі корумпованим чиновникам контролюючих органів, а також надприбутки контрабандистів і торговців контрабандою від економії на сплаті податків і зборів.

Чесні імпортери об’єднали зусилля під егідою Асоціації підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ). Асоціація, згідно з укладеним у серпні 2014 року меморандумом із ДФС інформує фіскалів та інші силові органи про підозрілі підприємства. Поясню, що йдеться про компанії, які на думку асоціїції, займаються ввезенням або реалізацією “чорного” імпорту (контрабанди), контрафакту (підробок), а також “сірого” (ввезеного по заниженій вартості і недоплатою податків) товару.

Порівнявши обсяг легально ввезеної продукції Apple з обсягом товарів, реалізованих споживачам, в АПІТУ ми зробили висновок, що більш ніж 90% такої продукції потрапляє на ринок нелегально.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook    

Асоціація неодноразово звертала увагу ДФС на таке положення справ і просила провести перевірки. Останній раз інформацію з переліком підозрюваних у контрабанді Apple понад 150-ти магазинів, асоціація передала податківцям 24 вересня цього року.

Тіньовий імпорт – це одна із найвагоміших складових корупції, яка зсередини роз’їдає наше суспільство. Лише через тіньовий імпорт ІТ товарів і побутової техніки державний бюджет недоотримує близько чотирьох мільярдів гривень щороку. На мою думку, боротьбу з цим явищем слід вести широким фронтом, за участі не лише держави і чесного бізнесу, але й совісних споживачів.

Пам’ятаймо, що купуючи контрабандний товар, ми отримуємо сумнівний сервіс замість гарантованого фірмового, даємо нажитися злодіям, а також підриваємо фінансову основу молодої держави – а це захист знедолених, підтримка освіти, культури, внутрішня безпека, обороноздатність.

Тому на десерт пропоную інструкцію “Як відрізнити офіційно ввезений товар компанії Apple від контрабандного”.

КиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
На зв’язку: в Укртелеком розповіли про протидію блекаутам та розбудову мереж на Київщині
На зв’язку: в Укртелеком розповіли про протидію блекаутам та розбудову мереж на Київщині
14:00 Телефонія та зв’язок стали однією з цілей під час нападу росіян одразу після вторгнення їх на Київщину. Оператори зв’язку області постали перед необхідністю…
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль
10:00 У вересні бориспільські замовники провели через Prozorro договорів загальною ціною 19,63 млн гривень. Найдорожчим вкладенням міста стало продовження реконструкції амбулаторії в селі Рогозів,…
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
09:00 Нацполіція розслідує справу щодо розкрадання 1,8 млн гривень столичного бюджету при здійсненні капремонту одного з гуртожитків КП “Київпастранс” на вул. Мрії (раніше мала…
Banner
QlU7mDx4