Поговоримо про температуру під час COVID-19

Ганна Солощенко
Ганна Солощенко

лікар-кардіолог вищої категорії

Сьогодні поговоримо про температуру при ковіді. Варто розуміти, що ковід дуже відрізняється від вірусів, з якими ми стикалися раніше. Всі вже добре знають, що при вірусних захворюваннях не варто боротися із температурою, бо так ми будемо заважати нашому організму боротися із інфекцією.

Але це НЕ стосується коронавірусу! При ковіді нам потрібно збивати будь-яку температуру! Навіть 37,2. Чому? Бо всі ускладнення в нашому організмі відбуваються не через вірус, а через надмірну активацію нашої імунної системи. Тромбози, пневмонії, зниження кисню – все це може наробити саме імунне запалення. Тому, збиваючи температуру з перших днів захворювання, ми не даємо шансу запуститись цитокіновому шторму (каскаду імунних реакції), що приведе пацієнта на ліжко лікарні або навіть на ШВЛ.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Чим збивати? Парацетамол, ібупрофен, інші нестероїдні протизапальні (їх можна чередувати, щоб не перебільшити добову максимальну дозу та не пошкодити нирки або печінку.

Що робити, якщо є проблеми із шлунком, і пакетики із жарознижуючим призводять до загострення хронічних шлунково-кишкових проблем? З перших днів для профілактики вживати препарати для захисту шлунку. Наприклад, пантапразол, 40 мг за 15 хвилин до сніданку 10-14 днів.

Коли пацієнти пишуть мені на 7-8 день захворювання, що в них весь тиждень температура 38-39, а вони її не збивать, в мене мурашки по шкірі. Прості правила зможуть значно зменшити ймовірність ускладнень та госпіталізації. Тому будемо з Вами ці правила вивчати на сторіночках нашого блогу. І так, запам’ятали? Правило перше – збиваємо будь-яку температуру з перших днів ковіду!

Читайте:

Аспирин – друг или враг?

Прием статинов: кому, сколько и как долго

Как поддержать иммунитет

Атеросклероз. Часть 5. Правильная диагностика

Атеросклероз. Часть 4. Предотвратить катастрофу

Атеросклероз. Часть 3. Необратимые процессы

Атеросклероз. Часть 2. Образование атеросклеротической бляшки

Атеросклероз. Часть 1. Повреждение стенки сосуда

Хроническое заболевание почек. Часть 2

Хроническое заболевание почек. Часть 1

Анна Солощенко, врач-кардиолог высшей категории

КиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Оператор-навідник БпЛА 100 омбр Олексій Свєтлаков: Творчість в умовах війни
Оператор-навідник БпЛА 100 омбр Олексій Свєтлаков: Творчість в умовах війни
14:06 У вирі щоденних випробувань, які несе війна, людина шукає додаткової опори, засобу відволіктися та розвантажитись. Для Олексія Свєтлакова, 49-річного оператора-навідника БпЛА з аеророзвідки…
Київ проти Київщини: суд визнав незаконним “захоплення” 1,8 тис. га столичних земель
Київ проти Київщини: суд визнав незаконним “захоплення” 1,8 тис. га столичних земель
09:00 Столична міськрада виграла перший раунд судового спору щодо оскарження Схеми планування території Київщини. Юристи муніципалітету столиці змогли довести, що Київоблрада, затверджуючи цей документ…
В Ірпені вчергове стартує відбудова стадіону “Чемпіон” - цього разу у 1,5 раза дорожче
В Ірпені вчергове стартує відбудова стадіону “Чемпіон” – цього разу у 1,5 раза дорожче
09:00 В Ірпені стартує капремонт центрального стадіону “Чемпіон”, пошкодженого російською армією на початку повномасштабного вторгнення. Кошти на відбудову цього спортивного обʼєкту збирали з усього…
Banner
QlU7mDx4