Театр абсурду, або Як Київська обласна рада запланувала нелегітимну сесію

Любов Гребелюк
Любов Гребелюк

Адвокат, керівник юридичного відділу Київської обласної організації політичної партії "За майбутнє"

Сьогодні Київська обласна рада скликає сесію. Повідомлення про сесію прийшло вчора. Згідно з Законом та Регламентом рішення про скликання сесії доводиться до відома депутатів не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках, що потребують термінового рішення Ради – не пізніш як за день до сесії.

Тобто питання, які на сьогодні винесла Рада, в розумінні Закону, мають бути терміновими. Однак питання, зокрема, є такі: про внесення змін до Програми підтримки і розвитку театрального та музичного мистецтва на 2016-2021 року; про внесення змін до Програми нагородження відзнаками Київської області на 2021-2025 роки та інші.

Не знала, що для пана Склярова питання театру, мистецтва чи відзнак такі важливі під час локдауну, мабуть, він дуже творча натура.

Проте очевидно, що жодне з питань внесених на розгляд не є винятковими та не потребує термінового рішення Ради, в такому разі сесія буде вважатись нелегітимною.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Обов’язковою умовою скликання сесії за день до її початку, є обґрунтована винятковість та терміновість питань, оскільки в іншому випадку, відповідно до частини десятої статті 46 Закону, підстави скликати позачергову сесію ради не виникають.

В свою чергу відсутність законодавчо визначених підстав для скликання позачергової сесії, тобто її нелегітимність, призводить до протиправності проведення її пленарних засідань і, як наслідок, наявності підстав для скасування будь-яких рішень, прийнятих на таких пленарних засіданнях, як неправових.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Зауважу, що такої позиції дотримується Верховний Суд, приймаючи неодноразові рішення в подібних справах.

Також Верховний Суд зазначає, що виходячи із міркувань розумності та доцільності, деякі вимоги до процедури прийняття акта необхідно розуміти не як вимоги до самого акта, а як вимоги до суб`єктів владних поноважень, уповноважених на їх прийняття. Дефектні процедури прийняття адміністративного акта, як правило тягнуть настання дефектних наслідків.

P.S Постанова Верховного Суду від 04 червня 2020 року, справа №802/1463/18-а, адміністративне провадження № К/9901/33000/19 та Постанова Верховного Суду від 22 квітня 2020 року, справа №360/2169/19, адміністративне провадження № К/9901/1527/20, № К/9901/3901/20.

Любов Гребелюк, адвокат, керівник юридичного відділу Київської обласної організації політичної партії “За майбутнє”

КиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Друга спроба: метро на Виноградар за майже 14 млрд гривень домовились будувати до травня 2027 року
Друга спроба: метро на Виноградар за майже 14 млрд гривень домовились будувати до травня 2027 року
09:00 Днями перспектива завершення будівництва метро на Виноградар ще трішки віддалилася від мешканців цього житлового масиву, хоча їм і не звикати. КП “Київський метрополітен”…
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам'ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам’ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
09:00 Столичні депутати погодили поновлення договору оренди земельної ділянки на вул. Старонаводницькій, 2-А, завдяки чому ТОВ “ЖК Старонаводницький” зможе будувати там 24-поверховий будинок з…
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Banner
QlU7mDx4