Когнітивне моделювання Шуляк, Столара та Ткаченка

Когнітивне моделювання Шуляк, Столара та Ткаченка

Розкручений український Telegram-канал “Ukraine Now” є проєктом Інституту когнітивного моделювання (ІКМ), який через його засновників був пов’язаний з одіозним забудовником і нардепом від проросійської “ОПЗЖ” Вадимом Столаром, очільницею “Слуги народу” Оленою Шуляк, міністром культури Олександром Ткаченком. За часів Петра Порошенка майбутні співзасновники ІКМ відверто працювали на Юрія Бойка та Сергія Льовочкіна, а після перемоги Володимира Зеленського переключилися на обслуговування уряду Олексія Гончарука. ІКМ, за словами його представників, продовжує працювати з урядом Дениса Шмигаля та окремими міністерствами.

Про це KВ стало відомо зі статті “Української правди” авторства Віки Максимової (Рух “Чесно”).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

KВ републікує цю статтю зі своїми редакторськими правками, скороченнями та доповненнями.

Шуляк, Столар і Ткаченко

ІКМ в 2019 році напередодні президентських і парламентських виборів створив скандально відомий нібито психолог Спартак (насправді Олександр) Суббота. Партнерами Субботи в ІКМ стали Віктор Березенко, Дмитро Царенко та Олексій Іванов. Зараз ІКМ перейменовано на ТОВ “Преміумголд”, яке вже належить громадянину Узбекистану Баходіржону Тешабоєву, ймовірно через те, що Узбекистан з 2017 року визначений в Україні офшорною зоною.

Спершу ІКМ працював виключно в освітньому напрямі, судячи із заявлених КВЕДів, але це змінилось, коли на початку 2020 року партія “Слуга народу” перерахувала ІКМ 5 млн гривень. Перед укладенням договору зі “слугами” ІКМ за кілька тижнів перепрофілювався і почав займатися соціологічними дослідженнями.

На запит Руху “Чесно” (чому партія після року роботи в ВР виділила 5 млн гривень нещодавно створеній структурі) очільниця “Слуги народу” Олена Шуляк нічого не відповіла. 

Ексголова “Слуги народу” та перший віце-спікер ВР Олександр Корнієнко запевняє, що ця співпраця була недовгою – проведення фокус-груп та pro bono лекцій Спартака Субботи протягом січня-лютого 2020 року. “Далі співпрацю по дослідженнях зупинили. Також інститут запропонував pro bono серію онлайн лекцій, для бажаючих щодо базових основ масової комунікації”, – кзапевняє Корнієнко.

Перевірити це неможливо, оскільки монобільшість третій рік поспіль блокує відновлення звітності партій про витрачання державних коштів, які вони отримують з держбюджету.

Втім, після отримання від “Слуги народу” 5 млн гривень (80% прибутку ІКМ за 2020 рік) серед співробітників ІКМ з’явилась Дар’я Шуляк – донька Олени Шуляк.

Когнітивне моделювання Шуляк, Столара та Ткаченка

Це стало одним із перших місць роботи Дар’ї Шуляк у якості “креативного райтера” з зарплатою в розмірі 20 тис. гривень за рік, про що свідчить декларація її матері.

Когнітивне моделювання Шуляк, Столара та Ткаченка

Поки Дар’я Шуляк працювала в ІКМ, у нього з’явився цікавий клієнт – медіахолдинг Live Network Вадима Столара, одіозного забудовника, екс”смотрящего” за Києвом і  парламентарія від забороненої проросійської “ОПЗЖ”. В цей самий час Столар почав передавати Медведчуку частину свого будівельно-схематозного бізнесу, про що наприкінці січня розповів журналіст Bihus.Info Максим Опанасенко в сюжеті “ОПЗЖ Пікчерс”.

Детальніше: Кіно та колаборанти: що робить експартнер Єрмака в будівельному бізнесі Столара-Медведчука

Тоді ж встановився відкритий бізнес-зв’язок між Оленою Шуляк і Вадимом Столаром.

Також нагадаємо, що ще одним відомим зв’язком комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олени Шуляк з великими забудовниками є її парламентська співпраця  з секретарем цього ж комітету Дмитром Ісаєнком, обраним від “ОПЗЖ” за т.зв “квотою Столара-Медведчука”.

Дмитро Ісаєнко, крім політичної посади, досі посідає крісло віце-президента Конфедерації будівельників України і є фактичним власником групи будівельних компаній “Perfect Group”. 

Читайте: Будівельний союз “Слуги народу” та “ОПЗЖ”

Та не одними Шуляк с Столаром збагатився ІКМ. Тут працює Світлана Павелецька, яка за часів прем’єра Олексія Гончарука очолювала урядовий комунікаційний офіс. Проте співпраця Уряду та ІКМ почалась, коли ще Гончарук був прем’єром.  коментарі Руху “Чесно” Павелецька сказала, що працювала в ІКМ до червня 2022 року.

Зазначимо, що Олексій Гончарук посів прем’єрське крісло з позиції очільника BRDO, де працювала й Олена Шуляк, яка вела в цій грантовій структурі будівельний напрямок. На початку її політичної кар’єри Олені Шуляк навіть врочили посаду міністра Мінрегіону.

Також з BRDO до влади прийшли, щонайменше, віце-прем’єр з відновлення України Олександр Кубраков, який підтримує містогвалтівний законопроєкт №5655, та парламентар-”слуга” Віталій Безгін, який також працює в містобудівному комітеті.

Павелецька, працюючи в ІКМ, відбілювала Вадима Столара, закликаючи не демонізувати “Вадима Михайловича”. “Наш власник [Столар] має позитивний вплив на колектив [Live Networks]. Адже він максимально відкритий. Спілкується, зустрічається, заходить на канал. Для людей завжди важливо знати, на кого вони працюють”, – казала Павелецька.

Когнітивне моделювання Шуляк, Столара та Ткаченка

В той же час, коли ІКМ керував Live Networks, працювати на медіахолдинг Столара прийшла дружина міністра культури Олександра Ткаченка Анна, яка очолювала діджитал-департамент.

Ще один цікавий факт: раніше Світлана Павелецька була членкинею правління “1+1 медіа” і бізнес-партнеркою нинішнього міністра культури Олександра Ткаченка по видавництву “#книголав”

Когнітивне моделювання Шуляк, Столара та Ткаченка

Серед клієнтів ІКМ, крім одіозного забудовника Столара, був також Міжнародний фонд проросійського екснардепа та клірика УПЦ МП Вадима Новинського “Покровъ”. 

На комунікаціях уряду за бюджетні гроші

На сайті організації є інформація про співпрацю з МОЗ, Мінцифри, Міндовкілля, Мінкультом та МЗС. Але тендерні закупівлі з-поміж усіх міністерств проводив лише Мінкульт – восени 2020 року міністерство оголосило конкурс на створення комунікаційної стратегії вартістю понад 800 тис. гривень.

Жодної інформації про учасників конкурсу у відкритому доступі знайти не вдалося, як і результатів голосування, які мали б бути на сайті. На запит Руху “Чесно” у міністерстві зазначили, що у конкурсі брали участь тільки ТОВ “Інститут когнітивного моделювання” та ТОВ “МІУ Продакшн”.

Нагадуємо, що колишній гендиректор “1+1” та екснардеп від “Слуги народу” Олександр Ткаченко на момент проведення тендеру вже був міністром культури.

Водночас співзасновники ІКМ і Світлана Павелецька розповідали про роботу з МОЗ та Мінцифри. Наприклад, у березні 2020 року вони створили Telegram-канал “Коронавірус_інфо”, а також однойменну спільноту у Viber. На сайті МОЗ вони значаться як офіційні канали, але ІКМ не згадується. Хоча в інтерв’ю керівники ІКМ розповідали, що саме вони працюють над розвитком “Коронавірус_інфо” та самі запропонували МОЗ цю ідею. 

З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну “Коронавірус_інфо” було перейменовано на “Ukraine Now”, один з найбільших новинних Telegram-каналів в українському сегменті. У відкритих джерелах зазначається, що канал ведеться у співпраці з Мінцифри та Урядом. Хоча в коментарі Руху “Чесно” в ІКМ зазначили, що зараз ця співпраця припинена.

Цікаво, що за останні 90 днів ІКМ витратив понад 15 тис. доларів на просування дописів із посиланням на канал у Facebook. Водночас дохід компанії за минулий рік склав трохи більше 30 тис. гривень. В ІКМ запевняють, що ця реклама оплачена з донорських коштів. 

Когнітивне моделювання Шуляк, Столара та Ткаченка

ІКМ пише, що “Ukraine Now” є “одним із найбільших верифікованих джерел достовірної інформації”. Та достеменно невідомо, хто саме верифікував цей канал.

Зв’язки з Партією регіонів, “ОПЗЖ” і Єрмаком

Співзасновники ІКМ Віктор Березенко та Дмитро Царенко тісно пов’язані з колишніми “регіоналами” та забудовниками.

Віктор Березенко значиться помічником на громадських засадах народного депутата VI скликання від Партії регіонів Ельбруса Тедеєва. Важлива деталь – в той же час помічником нардепа-регіонала Тедеєва працював нинішній керівник Офісу Президента Андрій Єрмак. З 2011 до 2015 року Березенко керував ГО “Центр політичних рішень”, деякі “політтехнологи” з якого в 2014 році працювали зі штабом “Опозиційного блоку”, зокрема, зокрема з Сергієм Льовочкіним.

Одним із засновників Центру був Сергій Влащенко – головний піарник Вадима Столара та син ексгенпродюсерки медведчуковського телеканалу ZIK Наталії Влащенко. За інформацією KВ, Березенко та Влащенко достатньо давно не спілкуються досить тривалий час. Сергій Влащенко зараз, ймовірно, перебуває за кордоном разом з офісом Столара. Березенко, судячи з його Facebook-сторінки, також переважно перебуває за кордоном, де займається різноманітною інформаційною та волонтерською діяльністю.

Пізніше до організації долучився Дмитро Царенко – брат відомого “регіонала” Михайла Царенка, нинішнього депутата Київради від “ОПЗЖ” за квотою Столара. А до 2012 року Дмитро Царенко був генпродюсером “Нового каналу” та є давнім знайомим міністра культури Олександра Ткаченка. Тобто зв’язок Столара з Ткаченко на прикладі ІКМ має глибоке коріння.

В 2018-2019 рр ІКМ працював на одного з лідерів “регіоналів” і “ОПЗЖ” Юрія Бойка, який тоді балотувався в Президенти. Тоді ж до кампанії Бойка долучився ще один бізнес Березенка та Царенка – Seetarget, який протягом 2018-2019 рр періодично публікував завищені на користь Бойка результати соціологічних опитувань, що потім активно поширював телеканал “Інтер” (Сергія Льовочкіна), 

Тоді представник Seetarget Олексій Боровський казав, що “з вирішенням проблеми війни чітко асоціюється кандидат від “Юго-Востока” Юрій Бойко”. А співробітник компанії Спартак Суббота, який пізніше став партнером, у своїй російськомовній колонці на “Українській правді” писав ось таке: “… Юрия Бойко традиционно поддерживает Восток и люди, для которых вопросы восстановления мира и социальной защиты сейчас остаются наиболее важными”.

Когнітивне моделювання Шуляк, Столара та Ткаченка

Два-три Інститути когнітивного моделювання

За рік до ІКМ Царенко та Березенко створили “Агентство соціальний капітал”. Жодної інформації про цю компанію знайти не вдалося. Ця назва зберігалась до липня 2020 року, коли “Агентство” перейменували на ще один Інститут когнітивного моделювання.

Причина цього може ховатися в ухвалі Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК). В ній значиться, що ІКМ оскаржував рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку в травні 2020 року та податкове повідомлення. Провадження і досі значиться відкритим.

Саме цей перейменований ІКМ, а не інститут, що був в ОАСК, відтоді веде діяльність, зокрема, бере участь у державних закупівлях. Судячи з даних YouControl, аж до квітня 2023 року існувало два Інститути когнітивного моделювання. 

А компанію, що мала проблеми з податковою, перейменували на “Преміумголд” і продали власнику низки українських компаній Баходіржону Тешабоєву з Узбекистану (країна має “офшорний” статус). 

Проте насправді Інститутів когнітивного моделювання і нині два – адже є однойменна громадська організація. Її засновником та керівником певний час був Спартак Суббота. На зміну йому прийшла колишня керівниця каналів Столара за часів його співпраці з ІКМ Катерина Кубенко, яка досі керує ГО.

Когнітивне моделювання Шуляк, Столара та Ткаченка

В якості резюме варто нагадати дві прості речі. 

Перше. Війна росії проти України триває з лютого 2014 року.

Друге. Відтоді аж до 2019 року засновники ІКМ – Спартак Суббота, Дмитро Царенко, Віктор Березенко – допомагали утримуватись при владі  проросійським політикам-колаборантам.

Чи є це достатньою причиною, аби з ними не співпрацювала українська влада?

Відповідь на це питання здається очевидною.

Фото: ілюстрації Руху “Чесно” та “УП”, колаж KВ

КиївВлада

Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4