У липні завершується реконструкція приймальних відділень у Ірпінській, Фастівській, Переяслав-Хмельницькій та Тетіївській центральних районних лікарнях. Оновлення медичної сфери на Київщині відбувається у рамках програми “Велике будівництво”. На фініші і низка будівельних робіт з будівництва трьох сільських амбулаторій та оновлення освітніх і спортивних об’єктів регіону.
Про це KV стало відомо за результатами онлайн-брифінгу заступника голови Київської обласної державної адміністрації Андрія Лісовика.
На початку брифінгу Андрій Лісовик наголосив, що розповість про те, на якому етапі у регіоні справи з оновлення соціальної інфраструктури у рамках реалізації програми Президента України Володимира Зеленського “Велике будівництво” та завершення яких проєктів очікується найближчим часом.
Медичні об’єкти
Так, за його словами, упродовж липня планують завершити будівельно-монтажні роботи в чотирьох приймальних відділеннях області.
“У приймальному відділенні Ірпінської центральної міської лікарні ми проводили реконструкцію. Загальна кошторисна вартість робіт склала майже 7 мільйонів гривень. Наразі підрядникам залишилось завершити роботи з монтажу пожежної сигналізації та вентиляції, дофарбувати стіни, облаштувати ліфти та зовнішні мережі електропостачання. А також встановити спеціальні двері для кабінетів, де будуть розташовані комп’ютерний томограф і рентген”, – розповів Андрій Лісовик.
Крім того, реконструювали на Київщині і приймальне відділення Переяслав-Хмельницької центральної лікарні. Загальна вартість робіт сягнула понад 71 млн гривень. Із них практично половину коштів спрямували на придбання сучасного обладнання. Нині роботи вже на фінальній стадії: завершується укладання лінолеуму в коридорах і кабінетах, монтаж вентиляційного обладнання і газопроводів кисню. Крім того, паралельно продовжуються роботи щодо благоустрою прилеглої території.
Ще одне приймальне відділення оновили у Тетіївській центральній районній лікарні. Загальна вартість робіт тут склала понад 9 млн гривень. Лісовик зауважив, що підрядникам залишилося виконати мінімум робіт. А саме: обладнати кабінети для комп’ютерної томографії та рентген-діагностики, а також облаштувати під’їзд для автомобілів екстреної меддопомоги.
За словами заступника голови КОДА, продовжується в регіоні і реконструкція приймального відділення Фастівської ЦРЛ. На цьому об’єкті підрядники ще мають завершити покрівлю даху, утеплити фасад, облаштувати інженерні комунікації та пофарбувати стіни.
Лісовик також зауважив, що всі перераховані приймальні відділення вже одержали апарати ультразвукової діагностики, рентгени та комп’ютерні томографи. Їх мають встановити упродовж липня, решту необхідного обладнання обіцяють докупити. І наголосив, що тендерні процедури вже стартували.
Крім модернізації приймальних відділень опорних лікарень, в області також працюють над розвитком медичної сфери в сільській місцевості. Лісовик нагадав, що на Київщині вже функціонують 27 нових сільських амбулаторій, ще вісім добудовують.
“До кінця другого кварталу ми плануємо завершити будівельні роботи на трьох об’єктах. Це означає, що якісні медичні послуги зможуть незабаром одержати жителі села Пії Миронівської громади, села Мотовилівка Фастівської громади та місто Богуслав. Відтак, в амбулаторії села Пії підрядникам залишилося встановити пожежну сигналізацію та блискавкозахист, а в Мотовилівці та Богуславі – підключити медичне обладнання”, – додав він.
Спортивні об’єкти
Також Лісовик розповів, що в рамках програми велика увага приділяється і розбудові освітніх і спортивних об’єктів. За його словами, роботи ведуться продуктивно, а по деяким об’єктам графік робіт, навіть, випереджають.
Наприклад, у липні планують завершити реконструкцію опорного навчально-виховного комплексу у селищі Красятичі Поліської громади та термомодернізацію школи в селі Журавка Яготинської громади, а також реконструкцію стадіону в Білій Церкві. Крім того, в серпні сподіваються завершити і будівництво Академії спорту в Бучі та капітальний ремонт школи в Яготині.
“Підрядники активно працюють, але дотримуються ключової вимоги, – усе має бути виконано з ретельним дотриманням будівельних норм. Хід робіт на об’єктах регулярно інспектуємо разом з очільником Київської облдержадміністрації Василем Володіним і фахівцями профільних департаментів. Від якості будівельних робіт залежить безпека наших жителів, а цим у жодному разі не можна нехтувати”, – резюмував він.
Нагадаємо, що у рамках програми “Велике будівництво” цьогоріч у Бучанській громаді заплановане відкриття Академії спорту, а у Миронівській – фізкультурно-оздоровчого комплексу.
Читайте: У двох громадах Київщини будують потужні спортивні об’єкти
Крім того, цієї весни тривали роботи в опорних лікарнях Київщини. Зазначалося, що їхня орієнтовна вартість – понад 38 млн гривень. Також понад 297 млн гривень витратять на будівництво 35 сільських амбулаторій.
Читайте: На Київщині будують 35 сільських амбулаторій за програмою “Велике будівництво”
За програмою “Велике будівництво” в столичному регіоні в цьому році на ремонт автомобільних доріг заплановано спрямувати понад 1 млрд гривень. Обласна влада уклала масштабні угоди про співпрацю з європейськими компаніями. В рамках меморандуму з турецьким холдингом відремонтують дві міжнародних автодороги, а за допомогою кредитної програми від Європейського інвестбанку – три соціальні об’єкти.
Читайте: На Київщині розбудують дорожню та соціальну інфраструктури за рахунок іноземних інвестицій
Також в регіоні розпочалася кампанія з приватизації державного майна. Всього на аукціони планують виставити 24 нежитлові будівлі.
Читайте: На Київщині пустять з молотка понад 20 об’єктів державного майна
Крім того, в опорних медзакладах з’явилися нові комп’ютерні томографи, апарати ультразвукової діагностики і цифрові рентгенапарати. Завершилися ремонтні роботи і на трьох об’єктах дорожнього господарства. Відбувся перший аукціон – приватизовано нежитлову будівлю у Броварах на сумму в 5,5 млн гривень.
Читайте: Опорні лікарні регіону обладнали новою цифровою медтехнікою
Станом на червень ступінь готовності по всім об’єктам у регіоні складав вже 30%. Завдяки реалізації цих заходів поліпшаться умови навчання для 510 дошкільнят та 1,5 учнів регіону. А 220 тисяч жителів і понад 20 тисяч підприємців Білоцерківської громади зможуть одержувати швидкі та якісні адміністративні послуги.
Читайте: На Київщині продовжується розбудова інфраструктури, – Андрій Лісовик
Фото: коллаж KV