Програма будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів інфраструктури Київської області на 2021-2023 роки зазнала змін. Розмір її фінансування на поточний рік збільшився майже на 230 млн гривень. Додалось багато капітальних ремонтів об’єктів освіти, медицини, спорту. Частково знайшлось фінансування навіть на культуру та житлово-комунальне господарство. За рахунок співфінансування з державою побудують три нові амбулаторії, в ще одній – проведуть реконструкцію.
Як стало відомо KV, 10 червня депутати Київської обласної ради підтримали рішення “Про внесення змін до Програми будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів інфраструктури Київської області на 2021-2023 роки”.
“Внести зміни до Програми будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів інфраструктури Київської області на 2021-2023 роки, затвердженої рішенням Київської обласної ради від 24.12.2020 року №038-01-VIII, згідно з додатком, що додається”, – йдеться у рішенні.
Перерозподіл коштів
Згідно додатку 1, на 2021 рік фінансування Програми передбачено у розмірі 489,9 млн гривень. З них найбільше планується із обласного бюджету – 347 млн. Із місцевих бюджетів буде виділено 112,9 млн і найменше із державного бюджету – 30 млн гривень.
Таким чином у порівнянні із ресурсним забезпеченням Програми, що затвердили у грудні минулого року, розмір коштів наразі збільшено на 229,8 млн гривень. Зокрема, із обласного бюджету додали 151,5 млн, із місцевих – 58,3 млн та із державного – 20 млн гривень. На 2022 та 2023 роки фінансування так само поки не передбачено.
Також зазнало змін фінансування деяких об’єктів. Так, на капітальний ремонт покриття прибудинкових територій та проїздів по вул. Авіаторів 53, 54, 56 в місті Узин передбачено фінансування з обласного бюджету, як залишок за раніше виконані роботи.
Деякі об’єкти не отримали фінансування через неспроможність органів місцевого самоврядування надати співфінансування. Це, наприклад, виготовлення проєктно-кошторисної документації для будівництва дошкільного навчального закладу по вул. Кооперативна 25 в селі Святопетрівське Бучанського району. Не відбудуться компенсаційні заходи щодо забезпечення та технічного переоснащення протипожежного захисту по добудові до ЗОШ № 1 у місті Українка Обухівського району (облаштування системи протидимної вентиляції сходових клітин).
Для заходів з капітального ремонту з облаштування безбар’єрного середовища для доступності маломобільних груп населення не встановлено відповідне співфінансування враховуючи їх соціальну значимість та з метою подальшого отримання сертифікатів безбар’єрності та заключення договорів з Національною службою здоров’я України.
У капітальному ремонті частини приміщень гематологічного відділення під центр гематології та трансплантації кісткового мозку на 3 поверсі терапевтичного корпусу КНП КОР “Київський обласний онкологічний диспансер” співвиконавцем виступатиме сам онкологічний диспансер.
Зміна об’єктів
Білоцерківський район
У додатку 2 в напрямах діяльності та заходах Програми з’явилися нові об’єкти. Найбільше додали населеним пунктам Білоцерківського району. Це – реконструкція стадіону КП КОР “Білоцерківська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів” в місті Біла Церква вартістю 1,5 млн гривень та капітальний ремонт комунального закладу “Тетіївський освітній центр – опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №3 Тетіївської міської ради” з впровадженням енергозберігаючих технологій із заміною дерев’яних віконних та дверних блоків на металопластикові тощо у місті Тетіїв вартістю 12,6 млн гривень.
У медичній сфері – капітальний ремонт з облаштування безбар’єрного середовища для доступності маломобільних груп населення будівлі Узинської міської лікарні в Узині (650 тис. гривень), такий самий капітальний ремонт у будівлі Білоцерківської міської лікарні №1 (1,1 млн) та у будівлі Білоцерківської міської лікарні №2 (1 млн гривень).
Декілька спортивних об’єктів: капітальний ремонт стадіону “Колос” імені Почесного працівника фізичної культури та спорту України Л.Х. Шварцбурга в місті Сквира (5 млн), будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу з басейном в місті Тетіїв (37,6 млн гривень).
Єдиний об’єкт у сфері культури також профінансують на Білоцерківщині – капітальний ремонт частини будівлі Митаївського клубу (заміна покрівлі з утепленням горищного покриття тощо) по вулиці Центральна №51а в селі Митаївка (173,1 тис. гривень).
У сфері ЖКГ затверджено капітальний ремонт покриття прибудинкових територій та проїздів по вул. Авіаторів 53,54,56 в місті Узин (285,7 тис. гривень).
Виключили із переліку лише один об’єкт, яерез що не буде виконана термосанація (капітальний ремонт) будівлі. Йдеться про КЗ “Тетіївський освітній центр – опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №3” Тетіївської міської ради. Ремонт тут коштував 12,6 млн гривень.
Обухівський район
Для закладів освіти затвердили два нових пункти. Будуть проведені компенсаційні заходи щодо забезпечення та технічного переоснащення протипожежного захисту по добудові до ЗОШ №1 в місті Українка (улаштування системи протидимної вентиляції сходових клітин, вартість – 1,6 млн гривень), реконструкція будівлі школи та майстерні Піївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Ржищівської міської ради (9,1 млн гривень).
У медицині – капітальний ремонт з облаштування безбар’єрного середовища для доступності маломобільних груп населення у будівлі КНП Обухівської міської ради “Обухівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування” (1,5 млн гривень). У спорті – будівництво басейну по вул. Стадіонна, 1 в місті Кагарлик (63,6 млн гривень).
Один об’єкт з переліку прибрали – реконструкція стадіону “Колос” по вул. Калинова в місті Обухів (коштував 16,2 млн гривень).
Фастівський район
На Фастівщині буде профінансовано роботи на чотирьох об’єктах у медичній сфері. У місті Боярка – це виготовлення проектно-кошторисної документації на комплекс будівель КНП КОР “Київської обласної дитячої лікарні” (4 млн), капітальний ремонт частини елементів покрівлі лікувального корпусу КНР КОР “Київська обласна дитяча лікарня” у (5,2 млн), капітальний ремонт з облаштування безбар’єрного середовища для доступності маломобільних груп населення будівлі КНП КОР “Київський обласний фтизіатричний центр” (1 млн гривень). Такі ж роботи проведуть у будівлі КНП Фастівської міської ради “Фастівська центральна районна лікарня” (650 тис. гривень).
Броварський район
У місті Березань відбудеться капітальний ремонт з облаштування безбар’єрного середовища для доступності маломобільних груп населення будівлі КНП “Березанська міська лікарня Березанської міської ради” (650 тис. гривень).
Також з нових об’єктів – будівництво споруди флагштоку Державного прапору України на території парку “Перемога” в місті Бровари (21,4 млн гривень).
Бучанський район
Один об’єкт додався у Бучанському районі – виготовлення проектно-кошторисної документації по об’єкту “Будівництво дошкільного навчального закладу по вул. Кооперативна 25 в селі Святопетрівське, вартість – 2 млн гривень.
Вишгородський район
Також один новий об’єкт додався місту Славутич – капітальний ремонт з облаштування безбар’єрного середовища для доступності маломобільних груп населення будівлі Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю та осіб з інвалідністю “Благодар” (600 тис. гривень).
Один об’єкт було виключено – капітальний ремонт дитячого дошкільного навчального закладу “Зернятко” у селищі Димер вартістю 7,9 млн гривень.
Також деякі нові об’єкти із переліку розташовані у Києві. Йдеться про виготовлення проектно-кошторисної документації по комплексу будівель КНП КОР “Київської обласної клінічної лікарні” (10 млн гривень), капітальний ремонт з облаштування безбар’єрного середовища для доступності маломобільних груп населення будівлі КНП КОР “Київський обласний перинатальний центр” (2,8 млн гривень), капітальний ремонт частини приміщень гематологічного відділення під центр гематології та трансплантації кісткового мозку на 3 поверху терапевтичного корпусу КНП КОР “Київський обласний онкологічний диспансер” (14,8 млн гривень).
Субвенції, кредити та заходи
Значно збільшився перелік об’єктів, які будуть профінансовані частково за рахунок державних субвенцій. У грудні такий об’єкт був затверджений лише один – будівництво дитячого садка-школи 1 ступеня на 180 учнів за адресою: вул. Шкільна, 6, село Бобриця. На нього передбачалось 10 млн гривень субвенції. Наразі у переліку його немає.
Згідно додаткам до Програми, у 2021 році за рахунок державного та місцевих бюджетів з метою розвитку системи охорони здоров’я у сільській місцевості дадуть кошти на будівництво трьох амбулаторій – у селі Іванівка Білоцерківського району, містах Ржищеві та Богуславі. Загальна вартість – 1,9 млн. В амбулаторії у селі Пії проведуть реконструкцію вартістю 618 тис. гривень.
Передбачена держсубвенція у розмірі 20 млн гривень на реалізацію інфраструктурних проектів та розвиток об’єктів соціально-культурної сфери по одному об’єкту – реконструкція будівлі критий басейн з ванною 25х8,5 м і дитячою ванною 10х6м. (внутрішніх та зовнішніх інженерних мереж, дизайн проекту внутрішніх приміщень та ремонт) у місті Славутич.
Сім об’єктів увійшло до переліку інвестиційних програм і проектів державного фонду регіонального розвитку, що реалізуються у 2021 році в Київській області за рахунок співфінансування з місцевих та обласного бюджетів.
Виділять кошти із обласного бюджету на приєднання двох амбулаторії – у Богуславі та селі Бобрик Броварського району, – до електричних мереж системи розподілу, вартість робіт – 162 тис. гривень.
По двох об’єктах буде погашена кредиторська заборгованість – із обласного бюджету 233,9 тис. гривень за капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. Вчительська в селі Петропавлівське Бориспільського району та із місцевого бюджету – 508,2 тис. гривень за капітальний ремонт дороги по вул. Ярова від буд. №73 до перехрестя з вул. Остромирська в селищі Гостомель.
Нагадаємо, як раніше писала KV, депутати Київоблради нарешті переглянули та затвердили головний фіндокумент столичного регіону. Попередня спроба прийняти бюджет сталася ще наприкінці 2020 року, у період загострення боротьби за владу. Тож спромоглися виділити гроші лише на зарплати бюджетникам та захищені статті. Тепер, після розблокування роботи КОР, в бюджет заклали ще й розвиток. Переважно стосуватиметься він освітньої та медичної галузей. Кошти виділять на будівництво та реконструкцію шкіл і медзакладів, компенсацію фінансових втрат та простоїв, закупівлю оснащення тощо.
Читайте: На сонечко: Київоблрада вийшла із зони політичних сутінок
Фото: колаж KV