Подальша доля: чи буде жити Пластовий вишкільний центр у Бучі

Подальша доля: чи буде жити Пластовий вишкільний центр у Бучі

Відомий Пластовий вишкільний центр у Бучі втрапив у скандал, його майбутнє – під загрозою чи то ліквідації, чи то реорганізації. Центр є осередком українського скаутства, пережив рашистську окупацію та надавав гумдопомогу біженцям. В Київській обласній раді та у Бучанській мерії запевняють, що знищувати Пласт ніхто не збирається. Реорганізація ніби-то має на меті об’єднання із Київським обласним молодіжним центром задля економії коштів. 

Про це KВ стало відомо з публікації на офіційному сайті Київської обласної ради.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Пластуни Київщини

Пластовий центр в Бучі було відкрито у 2018 році і він став вдалим прикладом розвитку молоді в Україні. Двоповерхова будівля має площу у 1185 м2 та розташована по вулиці Антонія Михайловського, 54. 

Як зазначається на офіційному сайті Пластового центру, він є місцем для дозвілля більше 12 000 українських дітей та молоді. Пережив окупацію та допоміг більше 8000 мешканцям Бучі гуманітарною допомогою.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Ця скаутська організація зосереджена на патріотичному вихованні дітей та молоді Київщини. Умовний віковий поділ передбачає 5 вікових категорії: пташата (до 6 років, можуть бути членами Пласту лише разом зі своїми батьками), новаки (6-12 років), юнаки (12-18 років), старші пластуни (18-35 років) та пластуни-сеніори (від 35 років). 

Окрім різних заходів, організація відома своїми таборами за широким галузевим спрямуванням: спортивні, морські, з повітроплавання, мистецькі, лижні, альпіністичні, археологічні, кінні, екологічні тощо.

Ліквідувати не можна помилувати

Виконавчий апарат Київської обласної ради наразі ініціює реорганізацію центру. Як вже зазначалось, Пластовий центр хочуть приєднати до комунального закладу “Київський обласний молодіжний центр”. Проект такого рішення підтримали вже дві комісії – з питань управління комунальною власністю, приватизації, ЖКГ та впровадження енергозберігаючих технологій та постійна комісія з питань сім’ї, молодіжної політики, фізичної культури, спорту та туризму. 

Подальша доля: чи буде жити Пластовий вишкільний центр у Бучі

Подальша доля: чи буде жити Пластовий вишкільний центр у Бучі

У самому Пластовому центрі таке рішення вважають недоречним, і просять зберегти центр в його первинному виді.

“Протягом року тут проводяться пластові сходини для більше ніж 130 вихованців. Від початку року організовано 8 вишколів та 4 літні табори для 327 дітей, зокрема безкоштовний табір для дітей, що пережили окупацію. Сьогодні діти та молодь як ніколи потребують безпечного неформального простору. Тож ми сподіваємося, що Київська обласна рада не підтримає цей проєкт рішення, а продовжить чесно і на совість працювати задля підтримки української молоді. Допоможіть нам поширити цю інформацію! Рішення комісії облради буде винесене на найближчу сесію, яка з огляду на воєнний стан проходитиме в умовах секретності. Тому тільки максимальний розголос цього рішення може врятувати центр в Бучі! Не дамо закрити Пластовий вишкільний центр! ”, – пишуть на офіційному сайті робітники центру. 

Реакція КОР

Ситуація набула неабиякого резонансу. На обурення суспільства в КОР відреагували. Там заявляють – “Пластовий центр функціонував, функціонує і буде функціонувати”. В раді наголошують, що ліквідація або призупинення діяльності центру не відповідає позиції Київської обласної ради, а об’єднання з Київським обласним центром є частиною процесів оптимізації комунальних закладів. 

“…за рахунок об’єднання двох закладів передбачене підсилення усіх напрямків роботи з молоддю, максимальне збереження колективів молодіжних працівників і виховників, а у разі необхідності – підсилення і залучення додаткових фахівців у громадах. Юридична особа продовжуватиме свою безпосередню діяльність у приміщенні Пластового вишкільного центру в місті Буча, де, як і раніше, буде забезпечено повноцінний функціонал роботи пластунів, а також розширено роботу з молоддю усіх вікових категорій…Об’єднання Пластового центру з Обласним молодіжним центром також надасть можливість не тільки оптимізувати їхню роботу, але й зменшить навантаження на обласний бюджет, оскільки, зменшаться адміністративні витрати на їх утримання. При цьому, як і заклади, так і їхнє майно залишаться власністю територіальної громади Київської області. Усі проекти Пластового центру будуть збережені і надалі реалізовуватимуться. Зважаючи на резонанс даного процесу, із інформаційним викривленням ситуації, КОР спільно з КОДА ініціює створення робочої групи щодо проведення детального обговорення перспектив прийняття відповідних рішень”, – йдеться в публікації КОР. 

Зазначається, що питання щодо реорганізації закладів не буде виноситись на сесіях до закінчення діяльності робочої групи і проведення обговорень. Список членів робочої групи формуватимуть до 21 листопада.

Гроші

Цікаво, що виконуючий обов’язки директора центру Ярослав Храпський запевняє: якщо рішення про реорганізацію й дозволить КОР зекономити бюджетні кошти, то це всього декілька зарплат адміністративного персоналу.

“Бюджет Київщини, як в усіх обласних центрах наразі значно “просів” і потребує оптимізації на 2023 рік. Зокрема, керуючись цими мотивами Київська обласна рада має наміри ліквідувати Комунальний заклад Київської обласної ради “Пластовий Вишкільний центр” шляхом приєднання до Комунального закладу “Київський обласний молодіжний центр”. Вартість на утримання центру з обласного бюджету на цей рік 3 598 200,00 (3,6 млн грн), з них на організацію заходів 0 (нуль) грн. Наразі в центрі працевлаштовано 19 осіб, 8 з них забезпечують технічне утримання будівлі (адміністратори, двірник, прибиральниці, завідуючий господарством), 3 працівники наразі мобілізовані і виконують обороні задачі…Ліквідація та реорганізація є беззаперечним правом засновника та власника майна, яким виступає Київська обласна рада. Чи є після прийняття даного рішення економія бюджетних? Так, але її обсяг мінімальний, це лише декілька зарплатних ставок адміністративного персоналу…Чи були ініційовані попередні консультації щодо процесу та форм ліквідації центру? Можливо такі консультації відбулись, але мене як в.о директора центру на дані обговорення не було запрошено. Як після прийняття рішення буде відбуватись процес управління центром, організація Пластової роботи чи заходів на базі центру мені особисто невідомо, з командою центру це не обговорювалось.

Чи є резонним дане рішення? Вирішувати це виключно депутатському корпусу Київської обласної ради”, – заявив Храпський. 

Як зазначається на офіційному сайті Пласту, держава фінансує його роботу лише на 50%. Інша половина це гранти та благодійні й членські внески. 

Реакція профільного підкомітету ВРУ

Народні депутати також не оминули тему реорганізації бучанського Пластового центру. Так, нардеп та заступник голови Комітету з питань молоді та спорту Василь Мокан заявив, що депутати з підкомітету з питань національно-патріотичного виховання у Верховній Раді категорично проти такого рішення КОР і разом з колегами-народними депутатами відстоюватимуть право на існування та розвиток центру. 

Подальша доля: чи буде жити Пластовий вишкільний центр у Бучі“Київська обласна рада збирається припинити існування закладу національно-патріотичного виховання дітей та молоді у місті Буча. В рамках реорганізації об’єктів комунального майна обласні депутати хочуть ліквідувати як юридичну особу КЗ КОР “Пластовий вишкільний центр”. Проект рішення вже погодили профільні комісії, готується відповідне голосування на найближчій сесії облради. Як голова підкомітету з питань національно-патріотичного виховання у Верховній Раді виступаю категорично проти такого рішення і разом з колегами-народними депутатами будемо відстоювати право на існування та розвиток Пластового центру. Вже проводжу відповідну комунікацію із самим Пластом, членами міжфракційного об‘єднання “Пласт” у Раді, небайдужими до сфери НПВ стейкхолдерами. Пластовий центр в Бучі до повномасштабного вторгнення рф діяв як потужний осередок для розвитку місцевої молоді та національно-патріотичного виховання не лише мешканців Київщини. Після деокупації Бучі Центр працював як гуманітарний штаб, надавши допомогу більше 10 тис. особам. Своє рішення Київська облрада ніяк не обговорювала із місцевою громадою, не вела комунікацію із самим Пластом. Вважаю, що рішення про ліквідацію Центру матиме негативні наслідки для сфери національно-патріотичного виховання та сподіваюся, що обласні депутати відмовляться від цієї шкідливої і непродуктивної ідеї! Робота Пластового центру має бути продовжена, а підготовка будь-яких рішень у цьому напрямку має вестися у публічній площині”, – заявив депутат.

Думка на місцях

KВ поспілкувалась із міським головою Бучі Анатолієм Федоруком, який запевнив, що мови про закриття центру йти не може. Він заявив, що у крайньому випадку Бучанська міська рада готова утримувати центр за власний кошт, якщо обласний бюджет цього не дозволятиме – мовляв, все, аби зберегти осередок скаутства. Щодо об’єднання із Київським обласним молодіжним центром мер заявив, що на його думку, матеріально-технічна база Пласту дозволяє центру розширити його функції. 

Подальша доля: чи буде жити Пластовий вишкільний центр у Бучі“Навіть говорити не можемо про закриття Пластового вишкільного центру, або якісь інші форми організації які призведуть до обмеження його функціоналу, це недопустимо. Щодо ситуації із реорганізацією комунальних закладів області, думаю, такий резонанс виник в першу чергу через брак інформації у першоджерела, що повідомило про закриття, бо я цього навіть не можу припустити. Виходячи із того, що Пластовий вишкільний центр, діяльність якого фактично і практично поширюється на всю Україну, і не тільки на Київську область й місто Буча, він однозначно має залишатись на утриманні обласного бюджету. Сьогодні як ніколи важливо приділити увагу національно-патріотичному вихованню молоді, не за вказівкою, а за покликанням молодого покоління. Я не думаю що справа дійде до переведення закладу на фінансування з місцевого бюджету, мав розмову із представниками КОР і КОДА, у всіх позиція одна – забезпечити цей заклад належним фінансовим забезпеченням.  Закриття центру не буде незалежно від того, яке управлінське рішення ухвалить Київська обласна рада. Маю надію, що цей центр буде отримуватись за кошти обласного бюджету, але якщо вже виникне крайня потреба, ми візьмемо його на місцевий бюджет та будемо утримувати на ряду із виконавчими структурами Бучанської міської ради. Мені складно говорити про подальше функціонування центру, але технічно, Пластовий центр та його матеріально-технічна база могла б на себе взяти й ширшу функцію. Є такі навчально-виховні центри, які відверто просто проїдають бюджет, а тут ми бачимо реальний результат, активність і дієвість, ми маємо зберегти цю установу, її ідею та фінансування”, – розповів Федорук.

Читайте: В “Пласте” рассказали, как в Украине развивается скаутское движение

Як раніше писала KВ, “пласт” став площиною для національно -патріотичного виховання молоді і неформальної освіти не тільки на локальному, а й на загальнонаціональному рівні. Там проводили практичні тренінги, всеукраїнські пластові табори та звітували про залучення до заходів більш ніж 1500 тисячі вихованців за півріччя роботи. 

Читайте: Для юнацтва Пласту Київської області пройшов практичний тренінг з куховарення

Фото:  колаж КВ

КиївВлада

Автор:
Анастасія Олійник
Рекомендуємо до перегляду
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Banner
QlU7mDx4