Проєкт “Децентралізація”: Пісківська ОТГ хоче стати популярним курортом Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Пісківська ОТГ хоче стати популярним курортом Київщини

Пісківська ОТГ – одна з перших об’єднаних громад області, позиціонує себе як промислова, рекреаційна та спортивна  місцина Київщини. Із глобальних стратегічних завдань для громади її лідери називають здобуття статусу курорту місцевого значення, створення генерального плану території та реконструкцію заводу скловиробів.

Як стало відомо KV, у вересні 2018 року Пісківська ОТГ затвердила Стратегію розвитку громади на 2018-2025 роки.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Як розповів KV голова Пісківської ОТГ Анатолій Рудніченко, до розробки Стратегії громада підійшла професійно і робоча група за підтримки представників Асоціації міст України та регіонального офісу U-LEAD працювала впродовж шести місяців.

Проєкт “Децентралізація”: Пісківська ОТГ хоче стати популярним курортом Київщини“Ми з’ясували, зробивши детальний аналіз, що ми можемо і що хочемо зробити для громади, скільки для цього потрібно коштів та часу. У громаді є  завод скловиробів, лісгосп, залізнична станція, маленькі деревопереробні підприємства і крім цього громада може працювати над такими глобальними проєктами, як бази відпочинку, розвиток спорту, готельно-ресторанний комплекс і міжнародний центр йоги. Наближаються місцеві вибори. І демократія – це добре, але, я вважаю, що перед виборами кандидати мають проходити спеціальну тестову перевірку на знання і готовність займати керівні посади. Щоб вони мали розуміння, куди вони обираються і як працює цей орган. У громаду обиратимуться за мажоритарним принципом, адже населення ОТГ складає 8 300 тис. жителів. Можна сказати, що у цьому плані нам ще пощастило”, – розповів він.

Дорожня карта ОТГ

Пісківська ОТГ з адмінцентром в селищі Пісківка була створена однією із перших у Київській області ще у квітні 2016 року. У громаду площею в 154,6 кв. км об’єдналися дві ради Бородянського району: Пісківська селищна (смт. Пісківка, село Раска та хутір Мар’янівка) та сільська – Мигалківська (село.Мигалки).

На перших виборах до ради ОТГ було обрано 26 депутатів від БПП, є самовисуванці, представники “Аграрної партії”, “Укропа”, “Батьківщини” і “Свободи”.

Пісківська ОТГ знаходиться на відстані 80 км від міста Києва. На її території розташовані залізнична станція “Тетерів” та залізнична платформа “Піски” Південно-Західної залізниці. З 1964 року прилеглі території Пісківки були “Зоною відпочинку Києва та області”. Сьогодні із 31 бази відпочинку та 8 піонерських таборів працює 16. 

Сьогодні об’єкти природно-заповідного фонду займають територію громади в понад 110 га. Це – шість ботанічних пам’яток природного місцевого значення, ландшафний (“Вільхови”) і гідрологічний (“Кодра, Сильва, Требухівка”) заказники.

Освітня ж інфраструктура громади представлена двома дитсадками (більше 300 вихованців) та чотирма школами. В закладах освіти навчається 1057 дітей, із них майже 300 займаються при ДЮСША, яка за результатами 2018 року увійшла в трійку кращих по області. На території ОТГ працюють Центр медико-санітарної допомоги, амбулаторія ЗПСМ та три ФАПи, будинок культури та два сільські клуби, реконструйовано стадіон на 1,5 тис. місць. Діє громадська організація “Спортивний центр “Пісківка”.

Великі плани

За словами голови ОТГ, сьогодні мешканців громади турбує, у першу чергу, здоров’я, безпека, дороги, благоустрій. Тому наразі в Пісківці вже завершується будівництво амбулаторії № 2. Здати в експлуатацію її планують встигнути ще до виборів. Крім того, відкрили медлабораторію при ЦПМСД. Та із першочергових і глобальних проєктів для громади – це здобуття статусу курорту.

“Наразі на останній сесії обласної ради плануємо получити статус “Пісківка та прилеглі території – курорт місцевого значення”. Ми вже проходимо екологічну оцінку щодо впливу на довкілля і 21 вересня мають завершитися вже всіх процедури. А потім будемо подавати звернення до Кабміну, щоб нам передали 164 га лісових угідь, де раніше розміщувалися бази відпочинку. Завершуємо також розробку генерального плану, ввели у межі селища лісові угіддя, там передбачені ділянки і для учасників АТО”, – прокоментував KV Анатолій Рудніченко.

Читайте: Песковская община станет курортом местного значения

Також він зауважив, що у рамках здобуття статусу курорту, вже підготовлені чотири проєкти з розчистки ставків. Їх планують до 20 жовтня подати до Мінрозвитку громад, щоб мати можливість одержати грантові кошти на реалізацію задуму. Три ставки мають площу у 5 га, а один – в 2 га. Там планують облаштувати зони для відпочинку та рибалки. 

“На території громади відкрився супермаркет “Фора”, який дає 2 млн гривень прибутку. Це перший крок для реалізації проєкту “Пісківка – курорт місцевого значення”. Тому що, якщо у громаді працюватимуть бази відпочинку, то має бути місце, яке б надавало якісні послуги для забезпечення потреб туристів, особливо іноземних. Тому ми обрали саме цю торгову марку”, – додав він.

Крім того, Рудниченко розповів, що громада знайшла порозуміння із Пісківським заводом скловиробів, який розширюється. А саме: планується реконструкція з добудовою двох цехів. А це – додаткові 500 робочих місць, а ще – 100 службових квартир. За словами голови ОТГ, у двох багатоповерхівках на території, де дозволяє фундамент, інвестор добудує третій поверх, а жителям 1-2 поверхів планують надати безкоштовний капітальний ремонт їхньої будівлі. 

“У цьому місяці маємо завершити капітальний ремонт Тетерівської школи, на що держава виділила 6 млн гривень, а громада 1,2 млн гривень бюджетних коштів. Наступного року запланована реконструкція з добудовою сучасного спортивного залу, їдальні, актової зали та музикальної школи на чотири класи. Цей проєкт плануємо реалізувати у рамках державної програми “100 шкіл, 100 садочків і 100 стадіонів”. Крім того, громада тісно співпрацює з польською гміною Медзьно, і нині при Пісківській школі відкрито клас польської мови”, – резюмував він.

Реалізувались в ОТГ і проєкти (у співфінансуванні) за кошти держсубвенції на соцекономрозвиток та Держфонду регіонального розвитку – ремонт доріг (більше 5 млн гривень), реконструкція та будівництво котельні в закладах освіти та охорони здоров’я (2,9 млн гривень), збудовано котельню в Пісківській гуманітарній гімназії за кошти місцевого бюджету за майже 1 млн гривень. За рахунок бюджету участі (64 тис. гривень) збудовано велодоріжку, планується реконструкція парку у рамках проєкту “Молодіжний парк для цікавого, активного і безпечного відпочинку” за 67,5 тис. гривень. 

За рахунок коштів ОТГ встановлені автобусні зупинки та вуличне освітлення, а на деяких вулицях – на сонячних батареях, створено територіальний центр, встановлено дитмайданчики на суму в 490 тис. гривень, за 200 тис. гривень – розчищено русло річки  Пісчанка, за 179 тис. гривень – встановлено камери спостереження, за 75 тис гривень – відремонтовано клуб в селі Раска тощо. А на реалізацію проєкту щодо здобуття статусу курорту у 2019 році громадою витрачено 70 тис гривень, створено і КП “Пісківка – курорт”. 

Загалом перший етап Стратегії (2018-2020 роки) передбачав реалізацію 47 заходів та проєктів. Так, наприклад, лише на капітальний ремонт закладів освіти громада планує спрямувати 17,6 млн гривень. А пілотний проєкт 2020 року  – “Поліцейський офіцер громади”. 

Економічна складова

За підсумками 2019 року Пісківська ОТГ, у своїй групі з чисельністю населення від 5 до 10 тис. осіб, посіла 38 місце за фінансовою спроможністю серед 268 громад України. Громаді вдалося з 2017 по 2019 роки збільшити власні надходження до бюджету в 6,7 разів – з 6,7 млн до 44 млн гривень. З бюджету фінансується 327 осіб, які працюють у громаді: освітяни, медики, культура тощо. Економіку громади складають промисловий сектор та лісовe господарство. Тож як і більшість тергромад, на реалізацію заходів Стратегії Пісківська ОТГ планує спрямувати як власні надходження, так і залучати зовнішні джерела.

Майже 60% населення, а це 4897 осіб – це мешканці громади працездатного віку, які в основному зайняті у виробництві промислової продукції, у сферах лісового господарства, освіти та послуг. Найбільшими же роботодавцями у громаді і платниками податків є Пісківський завод скловиробів та ДП “Тетерівський лісгосп”. 

Наприклад, на Тетерівському держлісгоспі середня зарплата становить 23 тис. гривень. І податки цього підприємств складають 29% надходжень від всього бюджету ОТГ. Основна частина лісового фонду громади знаходиться у використанні цього ДП, а це – 12542 га земель. Середній заробіток, який одержують робітники ТОВ “Пісківський завод скловиробів” сягає в середньому 16 тис. гривень, а загальні надходження до бюджету складають 33%. 

Найбільшими ж власниками землі в ОТГ є приватні агрокомпанії ТОВ “Вінниця Агроленд”, ТОВ “Голдійстейт Корп”, ТОВ “Терра Солюшнс”, ТОВ “Новозем Солюшнс”.

Точка зору


Голова Бородянської райради Георгій Єрко

Проєкт “Децентралізація”: Пісківська ОТГ хоче стати популярним курортом КиївщиниНа території ПІсківської ОТГ працює потужне підприємство Держлісгоспу, Пісківський завод скловиробів, які розвиваються. Тож Пісківська громада має перспективи розвитку. Колись територія ОТГ була зоною відпочинку з піонерськими таборами, тому є перспектива розвитку курортної зони, над чим громада нині і працює. Є місце і для розташування промислових об’єктів. Якщо поставити вдалого керівника і він знатиме, що він хоче втілити і як досягти цієї мети, то розвиток громади забезпечений. Зараз саме той шанс, коли мешканці повинні зробити правильний вибір. Громада має підтримку з боку депутатів обласної ради, меценатів. Звичайно, у кожної громади є свої проблеми, це: і вода, і дороги. Та всі ці питання поступо вирішуються. Зараз громада ремонтує амбулаторію, утеплює школу. 

Ця нинішня територія ОТГ вважалася відокремленим регіоном з лісовими масивами. Це були найвіддаленіші населені пункти від центру району – більше 30 км. Через це за Методикою Кабміну було запропоновано, що до ОТГ з Бородянського району відійдуть саме Пісківська селищна та Мигалківська сільська ради. У принципі, якщо брати до уваги перспективу розвитку всього регіону, то, на мою думку, громада має налічувати приблизно від 40 до 50 тис. населення. 

Читайте:

Проект Децентрализация: Софиевская и Петропавловская Борщаговки не спешат объединяться

Проект “Децентрализация”: Войти в Озернянскую ОТО готовы лишь два сельсовета из шести

Проект “Децентрализация”: Великодымерская теробщина этой осенью идет на выборы

Проект “Децентрализация”: Медвинская теробщина идет на выборы в неполном составе

Проект “Децентрализация”: Фурсовская теробщина может лишиться части бюджета

Проект “Децентрализация”: Села Переяслав-Хмельницкого района отказались примкнуть к городу

Проект “Децентрализация”: Кагарлыкская теробщина объединит город и 26 сельсоветов

Проект “Децентрализация”. Политические амбиции мешают состояться большой Боярской теробщине

Проект “Децентрализация”: Тетиевская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект “Децентрализация”. Узинской терробщине придется поработать над развитием

Проект “Децентрализация”: КОГА тормозит назначение выборов в Циблевской терробщине

Проект “Децентрализация”: Гостомельская ОТО пойдет на выборы только в составе Киево-Святошинского района

Проект “Децентрализация”: Студениковская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект “Децентрализация”: Предусмотренная Кабмином Дымерская ОТО может не состояться

Проект “Децентрализация”: Мироновская терробщина ждет позитивного вывода от КОГА

Проект “Децентрализация”: Ржищевская терробщина может стать проблемой для Кагарлыкского района

Проект “Децентрализация”: Ходосовская терробщина может объединить села трех районов

Проект “Децентрализация”: села Ставищенского района готовы митинговать против объединения

Проект “Децентрализация”: Яготинская терробщина не спешит на выборы

“Проект Децентрализация”: Создание Боярской ОТО дошло до суда

Проект “Децентрализация”. Сельсоветы потенциальной Вороньковской ОТО не готовы объединяться

Проект “Децентрализация”: Власти Згуровщины не готовы терять полномочия

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Дмитровская терробщина уже год дожидается выборов

Проект “Децентрализация”: Гребенковская терробщина не может быть создана без согласия двух сельсоветов

“Проект Децентрализация”: Создание потенциальной Бышевской ОТО остановилось в 2015 году

Проект “Децентрализация”: Козин поборется за право быть центром терробщины

Проект “Децентрализация”: Пирновская терробщина может быть создана только принудительно

Проект “Децентрализация”: Процесс объединения в Барышевке даже не начали

Проект “Децентрализация”: Терробщина с центром в Украинке может быть названа Трипольской

Проект “Децентрализация”: Рожновская терробщина не может определиться с центром

“Проект Децентрализация”: Обухов может присоединить окрестные села

Проект “Децентрализация”: Иванковская ОТО поборется за зону отчуждения

Проект “Децентрализация”: Ташанская терробщина год ждет позитивного вывода КОГА

Проект “Децентрализация”: Березанская терробщина будет проходить процедуру создания ОТО заново

Проект “Децентрализация”: Володарский район не планирует объединяться в ближайшее время

Проект “Децентрализация”: Полесский район этим летом планирует начать процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО может объединить не все сельсоветы

Проект “Децентрализация”: Ракитнянский район может объединиться в две терробщины

Проект “Децентрализация”: Калиновская терробщина может быть создана с разрешения Кабмина

Проект “Децентрализация”: Белая Церковь может присоединить три сельсовета

Проект “Децентрализация”: В Броварском районе может появиться Придеснянская терробщина

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Вишневская ОТО начала процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Германовка и Григоровка Обуховского района хотят быть центрами одной ОТО

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Таращанского района не хотят объединяться в терробщину

Проект “Децентрализация”: Процесс создания Чабановской терробщины стоит на месте

Проект “Децентрализация”: Скандальная Бучанская ОТО первой на Киевщине воспользовалась законом о присоединении

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Томашовская терробщина объединит два района Киевщины

Проект “Децентрализация”: Ржищев начал присоединять села двух районов

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Бородянская терробщина готова идти на выборы

Проект “Децентрализация”: Фастов планирует присоединить окружающие села

Проект “Децентрализация”: потенциальная Киево-Святошинская терробщина разделилась на две ОТО

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила Мироновскую терробщину

Проект “Децентрализация”: Заборский сельсовет не отдадут Боярке

Проект “Децентрализация”: Барышевская ОТО готовится к выборам

Проект “Децентрализация”: вялое руководство, имитация объединения и недостаточный результат

Проект “Децентрализация”: Обухов планирует присоединить один сельсовет

Проект “Децентрализация”: Березань присоединила пять сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО не пошла на зимние выборы из-за бездействия КОГА

Проект “Децентрализация”: Ковалевскую терробщину за один день утвердили в КОГА и отправили на выборы

Проект “Децентрализация”: жители Клавдиево-Тарасово просят президента ускорить их объединение

Проект “Децентрализация”: выборы в терробщинах Киевщины под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: 4 сельсовета Иванковского района тормозят создание терробщины

Проект “Децентрализация”: в Бузовском сельсовете скандал из-за присоединения к Ирпеню

Проект “Децентрализация”: потенциальная Вишневская терробщина готовится подавать документы в КОГА

Проект “Децентрализация”: в Ирпене со скандалом пытаются присоединить два сельсовета

Проект “Децентрализация”: Полесский район отложил объединение на следующий год

Проект “Децентрализация”: еще 6 сельсоветов могли бы присоединиться к Ржищеву

Проект “Децентрализация”: терробщины Киевщины просят парламент провести объединение по закону

Проект “Децентрализация”: Киевщина оказалась в числе аутсайдеров рейтинга формирования ОТО 

Проект “Децентрализация”: терробщинам Киевщины урезали дотацию на содержание школ и больниц

Проект “Децентрализация”: сельсоветы Белоцерковщины просят Киевоблсовет ускорить их присоединение к городу

Проект “Децентрализация”: Гройсмана просят разобраться с объединением территориальных общин на Згуровщине

Проект “Децентрализация”: протестующий Ворзель войдет в состав Бучанской ОТО

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА одобрила создание Томашовской терробщины

Проект Децентрализация: в Васильковском районе может появиться Калиновская терробщина

Проект Децентрализация: КОГА утвердила создание Глевахской ОТО 

Проект Децентрализация: Созданию Макаровской ОТО угрожает новоявленная Комаровская община

Проект Децентрализация: Ташанская терробщина готова идти на выборы

Проект Децентрализация: Гребенковская терробщина поборется за положительное заключение КОГА

Проект Децентрализация: Гатное и Вита-Почтовая хотят спастись от столицы совместным объединением 

Проект Децентрализация: Гостомель борется с Ирпенем за создание отдельной общины

Проект “Децентрализация”: администрация Терещука выдала общинам Киевщины еще два позитивных вывода

Проект “Децентрализация”: Калиновская община Броварского района может объединить четыре сельсовета

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Фастовского района надеются успеть добровольно объединиться в Кожанскую ОТО

Проект “Децентрализация”:  теробщины Киевщины жалуются на нехватку инфраструктурной субвенции 

Проект “Децентрализация”: судебное дело о присоединении Заборья к Боярке рассмотрят заново 

Проект “Децентрализация”: смена власти в Копылове заблокировала создание Березовской терробщины

Проект “Децентрализация”: села Бориспольщины хотят спастись от города созданием Золочевской общины

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила создание Обуховской терробщины

Проект “Децентрализация”: Гоголевская община продолжит объединение после утверждения перспективного плана

Проект “Децентрализация”: процесс утверждения Вишневской общины может затянуться до конца года

Проект “Децентрализация”: Козинскую общину Обуховского района могут исключить из перспективного плана

Проект “Децентрализация”: в Бородянском районе суды тормозят объединение общин

Проект “Децентрализация”: Островская община просит президента Зеленского разобраться с решениями КОГА

Проект “Децентрализация”: села потенциальной Боровской ОТО может переманить новоявленная Мотовиловская община

Проект “Децентрализация”: миллионные долги могут оставить жителей Калитянской ОТО без воды и света

Проект “Децентрализация”: Таращанский район может разделиться на две общины

Проект “Децентрализация”: теробщины Киевщины недополучают налоги за землю

Проект “Децентрализация”: бюджеты четырех теробщин Киевщины оказались под угрозой

Проект “Децентрализация”: Киевщину могут поделить на шесть районов

Проект “Децентрализация”: пять теробщин Киевщины хотят расшириться за счет окрестных сел

Проект “Децентрализация”: села на Васильковщине, рассорившиеся из-за реформы, могут объединить насильно

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА дала сельсоветам последний шанс добровольно присоединиться к ОТО

Проект “Децентрализация”: Бориспольщина и Белая Церковь не определились с центрами развития теробщин

Проект “Децентрализация”: общины Киево-Святошинского района требуют от КОГА пересмотреть состав и количество местных общин

Проект “Децентрализация”: Киевоблсовет просит ВРУ и Кабмин разобраться с проблемными селами Киевщины

Проект “Децентрализация”: вокруг потенциальной Боярской теробщины разгорелся новый скандал

Проект “Децентрализация”: КОГА может вынести негативный вердикт потенциальной Пристоличной ОТО 

Проект “Децентрализация”: села Киево-Святошинского района спешно взялись за объединение

Проект “Децентрализация”: Бориспольщину разделят на шесть теробщин

Проект “Децентрализация”: потенциальная Березовская ОТО под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: судьбу потенциальной Феодосиевской общины решит Кабмин

Проект “Децентрализация”: Мироновская ОТО расширила границы за счет трех сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО просит Кабмин откорректировать перспективный план

Проект “Децентрализация”: Обуховская ОТО поборется за окружающие села с потенциальной Козинской общиной

Проєкт “Децентралізація”: Петропавлівська і Софіївська Борщагівки проти об’єднання з Вишневим та столицею

Проєкт “Децентралізація”: села Переяслав-Хмельницького району відстоюють потенційну Гайшинську громаду

Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2019 році

Проєкт “Децентралізація”: Київщина увійшла в ТОП-5 областей-аутсайдерів за рейтингом формування спроможних громад

Проєкт “Децентралізація”: на Київщині стартувало примусове об’єднання громад

Проєкт “Децентралізація”: сільради Київщини знову відмовляються об’єднуватися із містянами в одну громаду

Проєкт “Децентралізація”: села Миронівського та Кагарлицького районів готові протестувати проти Ржищівської ОТГ

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини вимагають від уряду обіцяного ПДФО

Проєкт “Децентралізація”: зміни в Конституцію та права громад

Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний план

Проєкт “Децентралізація”: Київщина виступила за ліквідацію районних рад 

Проєкт “Децентралізація”: села Києво-Святошинського району погрожують перекривати дороги у разі насильницького об’єднання 

Проєкт “Децентралізація”: одиниці тергромад Київщини потрапили в рейтинг потужних ОТГ України 

Проєкт “Децентралізація”: секвестр бюджету залишить ОТГ без засобів для існування та боротьби з епідемією

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини озброюються засобами захисту та ведуть профілактичну боротьбу з коронавірусом 

Проєкт “Децентралізація”: Ірпінь та Бородянка поборються за звання райцентру субрегіонального рівня

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини нажахані перспективою укрупнення та централізації повноважень

Проєкт “Децентралізація”: громади Фастівського району виступили проти примусового об’єднання

Проєкт “Децентралізація”: Обухівська громада планує розширюватися за рахунок суміжних сіл

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін схвалив ще 45 ОТГ Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Вишгород зазіхнув на звання центру Приірпіння

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін змінив конфігурації п’яти громад Києво-Святошинського району

Проєкт “Децентралізація”: Урядовий проєкт укрупнення районів обурив Київщину (опитування)

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини позбавлять фінансової залежності від районних рад

Проєкт “Децентралізація”: громадам Київщини дозволили змінювати цільове призначення землі та затверджувати містобудівну документацію

Проєкт “Децентралізація”: села Київщини боронитимуть право на добровільне об’єднання в суді

Проєкт “Децентралізація”: Мінгромад обіцяє ОТГ поповнення бюджетів за рахунок ПДФО 

Проєкт “Децентралізація”: асоціаціям Київщини не вдалось відстояти “мажоритарку” для сіл

Проєкт “Децентралізація”: На Київщині через недобровільність об’єднання знову судяться Боярка і Забір’я

Проєкт “Децентралізація”: Миронівська ОТГ планує заробляти на природі та інвестиціях

Проєкт “Децентралізація”: Студениківська ОТГ збагатиться за рахунок банку землі та “Ниви Переяславщини” 

Проєкт “Децентралізація”: Фурсівській ОТГ не вистачає коштів на розвиток громади 

Проєкт “Децентралізація”: Бородянська ОТГ розвиватиметься за рахунок донорів

Проєкт “Децентралізація”: Ржищівська ОТГ для одержання прибутків задіє водний та освітньо-туристичний потенціал 

Проєкт “Децентралізація”: Баришівка мітить у п’ятірку найбагатших громад Київщини

Фото: колаж KV

КиевVласть

Автор:
Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Вищий пілотаж: влада села під Борисполем вигадала як витратити 1 млрд гривень на добудову школи
Вищий пілотаж: влада села під Борисполем вигадала як витратити 1 млрд гривень на добудову школи
09:00 У селі Гора на Бориспільщині вирішили повернутися до питання добудови школи, яку почали зводити пʼять років тому. Нещодавно в сільській раді заявили, що…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачала Сквира
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачала Сквира
11:00 У жовтні поточного року основна частина видатків Сквири була спрямована на забезпечення потреб закладів освіти громади. Зокрема, закупили газ для опалення та цифрові…
Banner
QlU7mDx4