Роман Титикало: “Не кожен може бути депутатом”

Роман Титикало: “Не кожен може бути депутатом”

25 жовтня 2020 року в Україні пройдуть місцеві вибори. Стати депутатом оновленої Київоблради вирішив і відомий правозахисник, адвокат Роман Титикало (балотується по виборчому округу №9 від “Європейської Солідарності”). В інтерв’ю він розповів KV про своє бачення “депутатства”, свою громадську діяльність, основні проблеми громад столичного регіону та шляхи їх подолання. 

KV: Перш за все людям цікаво, що підштовхує самостійну, самодостатню людину балотуватись в 2020 році до органів місцевого самоврядування, і чому саме Київська обласна рада?

Роман Титикало: З часом розумієш, що твій комфорт, достаток, щастя твоїх дітей залежить не лише від того чи ти багато працюєш і чи ти багато заробив, а і від того в якій країні ти живеш – чи є в ній свобода особистості? Свобода слова? Достатній рівень медицини? Вільна економіка? Конкуренція ринкова та конкуренція думок та поглядів? І на це все потрібно впливати!

В житті мені найбільше радості приносить те, що я можу бути корисним для когось. Наприклад, я, як адвокат, можу надати правову допомогу людині, захистити її права та інтереси.

Особисто для мене політична діяльність – це якраз той інструмент (знаряддя), за допомогою якого я зможу допомогти невизначеному колу людей, вирішити їхні локальні проблеми та питання, покращити їх рівень життя.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Якщо ми не дотичні до державної влади та місцевого самоврядування, це робити складніше, хоча теж можливо. Політика – це просто дещо більші можливості.

Багато заможних людей намагались створити свій власний світ в комфортних котеджних містечках, закритих житлових комплексах але час показав, в тому числі і короновірус, що можна і сховатись за великим парканом, але якщо в країні немає належного рівня медицини, належного рівня безпеки, то жити може бути не лише некомфортно, а просто небезпечно.

Політична діяльність потребує прийняття обдуманих та відповідальних рішень. Тому не кожен може бути депутатом. Я вважаю, що в мене достатньо досвіду, знань, розуміння проблем населення Київської області, що в комплексі мені допоможуть вирішувати питання життя цієї територіальної громади.

KV: Чим викликаний вибір політичної сили? Як відомо Ви балотуєтесь від “Європейської солідарності”. 

Роман Титикало: Я переконаний, що шлях України це європейський розвиток, демократичні засади суспільства на базі національної ідентичності, що має бути забезпечено шляхом захисту та розвитку української культури, мови, розбудови власної церкви. На даний час в Україні політична партія “Європейська Солідарність” є майже єдиною політичною силою яка відстоює ці ж принципи та цінності, та має необхідну підтримку серед людей.

Більшість інших партій чи явно мають проросійську ідеологію чи взагалі її не мають, і стоять на позиції – “за все добре, проти всього поганого”, але такі політичні проекти не мають майбутнього.

Звісно, є ще ряд проукраїнських політичних сил, але вони не мають підтримки у людей у зв’язку з тим, що вони не виразно і не чітко відстоюють свої погляди або навпаки їхні слова різняться з їх діями, і вони вже себе дискредитували перед людьми.

В 2014 році було національне піднесення, і різні політичні проукраїнські сили мали підтримку, але як доволі часто буває, відбувся певний “відкат”. До влади прийшли явні популісти, без політичної програми, без чіткої стратегії розвитку України, люди, які будують свою стратегію лише політичними лозунгами та заявами. Тому мій вибір цілком логічний, послідовний та очевидний. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм     Подписаться

KV: Розкажіть нам будь ласка щось про себе, де ви народились, чи маєте родину, чим займаєтесь?

Роман Титикало: Я народився в 1982 році в Києві, мій батько слюсар, а мама бухгалтер. Закінчив звичайну київську школу, коледж, потім університет з червоним дипломом та став юристом.

В 2007 році став адвокатом, а в 2009 році захистив кандидатську дисертацію по адміністративному праву на тему: “Захисна функція юридичної допомоги в адміністративно-деліктному процесі” та отримав науковий ступінь Кандидат юридичних наук.

В 2018 році Президент України П.Порошенко присвоїв мені почесне звання – “Заслужений Юрист України”.

Зараз маю власну справу, займаюсь адвокатською практикою та очолюю Адвокатське бюро “Титикало та партнери”.

Одружений, батько двох дітей. З 2011 року з родиною проживаю на Святошино, і мій фактично життєвий простір це передмістя Києва – бувший Києво-Святошинський район та інші райони Київської області, в яких я майже щоденно допомагаю людям, надаючи їм правову допомогу.

В мене взагалі є відчуття загального простору – Святошин Києва, Пуща-Водиця, Ірпінь, Буча, Ворзель, Боярка і інші населені пункти фактично раніше були дачними поселеннями під Києвом, куди кияни перебирались на літо.  Але, зараз на жаль тут втратився цей дух, максимально швидко розвивається житлове будівництво, на жаль дуже хаотичне та не обдумане. 

KV: Чим саме займається в плані громадської активності в своїй громаді, які проекти реалізували, назва вашої місцевої ГО, якщо ви її маєте?

Роман Титикало: Я народився в місті Києві і майже все професійне життя займаюсь юриспруденцією – з 2004 року працюю юристом, а у 2007 році став адвокатом.

Я переконаний, що адвокат – це покликання. І він має не лише заробляти гроші, а й виконувати важливу соціальну місію. Тому я побудував так свою роботу, щоб частину часу присвячувати громадським проектам – допомога незахищеним верствам населення, захист громадських інтересів, наприклад, щодо забудов чи подібних напрямків.

Я можу назвати чимало прикладів своєї громадської активності в Києві. Якщо ж говорити про область, то наразі я захищаю парк Шевченка в місті Боярка, оскаржую генеральний план міста Боярка, оскаржую рішення про створення сміттєзвалища в межах міста Боярка, захищав Вишнівську громаду в боротьбі за зелену зону в центрі міста, відстоюю інтереси Забірської громади, представляю інтереси лікарів Боярської лікарні, допомагав у боротьбі за ліс Петропавлівської Борщагівки (Вумівський ліс), представляю інтереси громади села Святопетрівське тощо. Ось такі проекти, пов’язані із захистом інтересів громади, постійно були як до обрання мене депутатом, так і зберігаються досі.

Окрім того, займаючись громадською діяльністю, зокрема в період Майдану, я захищав учасників акції протесту, яких затримували в судах, потім представляв інтереси родин загиблих на майдані – група адвокатів “Небесної сотні”. Після 2014 року зрозумів, що однієї громадської роботи недостатньо – потрібно долучатися до якихось ініціатив, балотуватись до органів місцевого самоврядування і щось виправляти.

У 2014 році я балотувався в Київську міську раду від політичної партії “Демократичний альянс” і набрав тоді 925 голосів виборців, але цього було недостатньо для перемоги. Потім я був координатором проекту правової допомоги учасникам АТО в рамках Асоціації правників України. Ми створили гарячу лінію, надавали багато юридичної допомоги учасникам АТО, зокрема й бійцям з Київської області.

Наприклад, я більше трьох років особисто захищав бійця Миколу Медведського з Переяслав-Хмельницького, який не знайшов спільну мову з суддею Верховного Суду України Анатолієм Скотарем і його хотіли посадити, і лише в цьому році розгляд справи закінчився, а справу щодо Миколи закрили.

У напрямку допомоги учасникам АТО я співпрацював з партією “Самопоміч”. Потім як лідера громадської думки, активного громадського діяча, правозахисника, вони мене запросили очолити список партії “Самопоміч” в Київській обласній раді на місцевих виборах. Ось так, у жовтні 2015 року я був обраний депутатом Київської обласної ради і головою постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, законності, правопорядку, взаємодії з правоохоронними органами та запобігання корупції. 

KV: Що Вас мотивує знов балотуватись до Київської обласної ради?

Роман Титикало: Я постійно стикаюсь із проявами корупції у органах правосуддя, правоохоронних органах, органах виконавчої служби та державному секторі в цілому; проблемами незаконного будівництва, проблемами застосування на практиці законів та інших нормативно-правових актів; проблемами реалізації принципу верховенства права в Україні.

Борячись за права людей, в тому числі, проти незаконних забудов, проти необдуманих генеральних планів та детальних планів міст та сіл Київщини, я розумію, що цієї боротьби мені та громадськими активістам вистачить до кінця життя, якщо нічого не змінювати в органах влади. Саме тому я підтримую активні та свідомі команди на виборах до новостворених рад в ОТГ та хочу продовжувати захист на рівні області.

KV: Які три найбільші проблеми регіону та округу в якому Ви балотуєтесь негативно сьогодні впливають на ваше особисте життя (транспорт, освіта, медицина, екологія, ваш варіант тощо)?

Роман Титикало: Основними проблеми, з якими постійно стикаються жителі мого округу є незаконна забудова рекреаційних зон (в т.ч. парків, вирубка лісів) за активного сприяння місцевих рад, земельні оборудки, що дозволяють комерційну забудову без відповідного планування та будівництва шкіл, дитсадків, медичних закладів, доріг, планування транспортних рішень та створення робочих місць в місцях забудови. По фактам “діяльності” багатьох сільських, міських рад та місцевих адміністрацій, відкриті сотні кримінальних проваджень!

Такого концентрованого нехтування правовим полем і байдужості до інтересів жителів, я ще не зустрічав.

КиевVласть

Автор:
Олексій Вєтров
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Друга спроба: метро на Виноградар за майже 14 млрд гривень домовились будувати до травня 2027 року
Друга спроба: метро на Виноградар за майже 14 млрд гривень домовились будувати до травня 2027 року
09:00 Днями перспектива завершення будівництва метро на Виноградар ще трішки віддалилася від мешканців цього житлового масиву, хоча їм і не звикати. КП “Київський метрополітен”…
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам'ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам’ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
09:00 Столичні депутати погодили поновлення договору оренди земельної ділянки на вул. Старонаводницькій, 2-А, завдяки чому ТОВ “ЖК Старонаводницький” зможе будувати там 24-поверховий будинок з…
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Banner
QlU7mDx4