Шкільний буллінг: проблеми та шляхи вирішення

Шкільний буллінг: проблеми та шляхи вирішення

В останні роки жорстокі стосунки між дітьми в навчальних закладах набувають усе більш викривлених форм. Ця проблема широко висвітлюється в медіа та вирішується на вищому рівні. Згадаймо хоча б відомий серіал “Школа” на телеканалі “1+1” чи виступ Ніка Вуйчича в Київському Палаці дітей та юнацтва на тему буллінгу в школі. Це соціальна проблема всього світу протягом останніх 100 років, однак вона ще й досі досконало не вивчена.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV

В Американському домі відбулася дискусія на тему: “ Як подолати буллінг у школах”. На заході були присутні вчителі, батьки школярів і студентів, активна молодь, які ділилися своїми історіями, щоб отримати консультацію від професіоналів.

У дискусії взяли участь: голова громадської організації “Студена” та тренер з питань протидії всім формам дискримінації і ксенофобії у проекті ГО “Донбас СОС” Анастасія Мельниченко, старший інспектор з особливих доручень відділу зв`язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Києві Галина Корнієнко, координатор гарячої лінії ГО “Донбас СОС” Юлія Берсименко та менеджер проекту з протидії ксенофобії серед учнів ПТУ Віолета Артемчук.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

За результатами дослідження від UNICEF 67% дітей у школах потерпають від цькування. “У кожному класі завжди була дитина, яка чимось відрізнялася від інших”, – почала свою розповідь Анастасія Мельниченко, яка поділилася своєю болючою історією дитинства.

Жінка розповіла, що вона тривалий час була об’єктом буллінгу і тому зараз хоче докласти максимум зусиль, щоб якомога менше дітей страждали від шкільних знущань.

Активісти ГО “Студена” презентували варіант вирішення питання цькування в школах, а також оприлюднили результати опитування вчителів щодо дискримінації та розповіли про основні труднощі у боротьбі з нею. Представники Студена” опитали понад 1400 вчителів з теми дискримінації у школі та додатково понад 300 вчителів з проблеми буллінгу школярів.

Учасники дискусії проаналізували отримані результати щодо основних причин знущання над дітьми у школах, спроби протидії неприйняття у шкільному середовищі та причинах можливих невдач у подоланні цькування над учнями. Головна думка, яку експерти намагалися донести слухачам: “Інакшість — це не погано”.

“У буллінгу беруть участь геть усі: жертва, агресор і спостерігачі”, – зазначила Галина Корнієнко і наголосила, що багато чого залежить від вчителя, який має допомагати дітям у вирішенні таких проблем.

Читайте: Безпечна школа: як знаходити друзів та як їх втримати

Юлія Берсименко ознайомила учасників заходу зі спільною програмою Нацполіції та Міністерства освіти й науки “Шкільний офіцер поліції”. Ця програма наразі працює в Києві, Львові, Івано-Франківську, Одесі й має на меті, серед інших завдань, вирішення проблеми буллінгу в школах. Планується, що за кожною школою має бути закріплений офіцер поліції, який допомагає молодіжному середовищі.

“Ми проводимо роботу окремо з батьками, вчителями та дітьми. І вже є реальні результати нашої роботи”, – каже Юлія Берсименко.

Втім, в Києві на 526 шкіл працюють всього 16 шкільних поліцейських – по 2 на кожен район міста. Чи багато ж вони можуть попередити?

У січні 2018 року активісти почали роботу над онлайн-курсом для вчителів молодших класів “Недискримінаційний підхід у навчанні”, який презентують громадськості вже влітку. Однак, виявлена безрадісна статистика цькувань у школі змусила їх говорити окремо про буллінг, як про проблему, яка потребує нагального рішення.

Тож вирішено запустити краундфаундингову кампанію на створення безкоштовного практичного модуля курсу для освітян та батьків з виявлення конфліктів, ефективного реагування на випадки знущань та попередження психологічного та фізичного насильства серед школярів.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV

Фото: ЖЖ Ser Hugo


KиевVласть

Автор:
Таїсія Довгань
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4