​​Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачав Київ

​​Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачав Київ

Загальна вартість замовлень розпорядників бюджетних коштів Києва у листопаді 2024 року сягла 5,47 млрд гривень. Найкоштовнішим договором місяця стало продовження реконструкції складів під новий житловий комплекс на Соломʼянці, в якому, серед іншого, обіцяють і квартири для військових. Не залишилась осторонь і транспортна галузь – після майже шестирічної перерви столиця закупила пʼять трамвайних вагонів, які повинен поставити вітчизняний виробник. Крім так званих покращень та оновлень, довелося витрачатися і на “латання дірок”, які без комплексного підходу постійно поглинають сотні мільйонів гривень зі столичної скарбниці. Йдеться, зокрема, про чергове зміцнення дамб мулових полів Бортницької станції аерації (БСА), очистку безконтрольно забрудненої річки Либідь та ліквідацію проривів аварійних тепломереж.

Як стало відомо КВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, у жовтні 2024 року розпорядники бюджетних коштів столиці уклали за результатами публічних закупівель 6,79 тис. договорів. Їхня загальна ціна склала 5,47 млрд гривень.

Найбільші замовлення

Листопад поточного року ознаменувався значними грошовими вливаннями – 2,89 млрд гривень – на реконструкції, будівельні та ремонтні роботи, які вже традиційно очолили перелік найбільших замовлень столиці. За цією статтею видатків провели майже тисячу договорів, ціна чотирьох з яких склала майже половину вартості всіх листопадових замовлень.

Йдеться, зокрема, про два договори КП “Спецжитлофонд” (*) на продовження реконструкції території виробничо-складської бази під будівництво житлових будинків на вул. Качалова, 40 у Солом’янському районі Києва. Перший договір ціною 341,33 млн гривень передбачає проведення робіт в рамках ІІ черги будівництва, другий ціною 717,8 млн гривень – VІ черги. По суті, вказана реконструкція передбачає зведення там нового житлового комплексу – “Рідне місто”, частину квартир якого багато років обіцяють пільговим категоріям киян, в тому числі учасникам бойових дій.

Ще два договори (ціни 181,69 млн гривень та 137,66 млн гривень) стосуються продовження реконструкції дамб мулових полів № 1 та № 2 БСА на замовлення КП “Дирекція з капітального будівництва та реконструкції “Київбудреконструкція”. Нагадаємо, що на вказаних полях висушують осад зі стічних вод столичного регіону, а періодична реконструкція дамб передбачає їх підсипання та укріплення. Такі роботи щороку “витягують” столичного бюджету сотні мільйонів гривень і це триватиме надалі, адже без давно запланованої модернізації самої БСА кількість мулу, як і ризик прориву дамб, постійно зростає. Востаннє такі роботи замовляли зовсім нещодавно – в червні поточного року.

Читайте: Реконструкцію дамб мулових полів БСА за 383 млн гривень довірили компанії з досвідом ремонтника пляжних навісів та Замість модернізації: дамби переповнених мулових полів БСА наростять ще на 250 мільйонів гривень

Також до ремонтно-будівельних договорів віднесли угоду КП “Плесо” ціною 61,88 млн гривень на обстеження та розчистку частини русла річки Либідь на ділянці між Столичним шосе та річкою Дніпро. Це замовлення є найкоштовнішим на наведення ладу на Либеді за останні роки, однак, як стверджують активісти, його вартість є необгрунтованою, адже масштабних капітальних робіт по збереженню водойми не передбачається.

Читайте: Частину русла річки Либідь розчищатимуть майже за 62 млн гривень

Численними у листопаді були замовлення реконструкцій та ремонтних робіт ліфтів житлових будинків – сумарно майже на 166 млн гривень, а також відновлення покриттів після ліквідації аварій на тепломережах – на 81,15 млн гривень. Майже 160 млн гривень спрямували на будівництва трьох нових та численні ремонти існуючих укриттів житлових будинків та навчальних закладах, що значно менше таких видатків у жовтні (у жовтні тільки на будівництво трьох споруд спрямовували 344,67 млн гривень).

На другому місці серед найкоштовніших статей видатків столиці в листопаді із сумою 832,89 млн гривень опинилися транспорт та допоміжне обладнання для нього. Левову частку цих коштів становила закупівля КП “Київпастранс” пʼяти трамвайних вагонів K1T за 480,58 млн гривень, які повинні поставити в столицю протягом 2025 року (крайній раз “Київпастранс” купувало трамваї у 2019 році).

​​Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачав Київ
На фото трамвай K1T

Після “Київпастрансу” чимало транспорту в листопаді також накупили КК “Київавтодор” – 26 всесезонних машин для зимового утримання доріг за 235,17 млн гривень, та КО “Київзеленбуд” – по чотири самоскиди та сміттєвози на 33,31 млн гривень.

Третю сходинку серед провідних статей витрат Києва посіли медобладнання, ліки та засоби гігієни, яких протягом листопада було замовлено на 375 млн гривень. Тут традиційно найбільшим замовником був Департамент охорони здоров’я Київської міськдержадміністрації (КМДА), загальна ціна договорів якого сягла 225 млн гривень. Найдорожчими покупками стали катетери для вилучення тромбів, електрокардіостимулятори, а також ліки для хворих на онкогематологічні захворювання і розсіяний склероз.

Найбільші замовники та підрядники

У листопаді публічні закупівлі здійснював 481 розпорядник столичних бюджетних коштів. За загальною ціною підписаних за місяць договорів (на понад 1 млрд гривень) їх список очолило КП “Спецжитлофонд”. Крім двох угод на продовження реконструкції території виробничо-складської бази під будівництво ЖК на вул. Качалова, 40, це підприємство замовляло прокладання зовнішніх інженерних мереж до житлового будинку на перетині вулиць Мілютенка та Шолом-Алейхема, коригування проєкту будівництва цього обʼєкту, а також поштові марки, повірку лічильників, каву та питну воду.

​​Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачав Київ
10 найбільших замовників Києва у листопаді 2024 року

Освоювали бюджетні кошти вони з спільно з 2 777 компаніями та ФОПами. Трьом найбільшим підрядникам листопада дісталося всього по одному, але дуже суттєвому договору. Двох з них обрало КП “Спецжитлофонд”: ТОВ “Смарт Солюшнз Груп” (**) для виконання робіт VІ черги реконструкції складів під новий ЖК на вул. Качалова за 717,8 млн гривень, та ТОВ «ПБФ Груп» (***) – ІІ черги за 341,33 млн гривень. Третім провідним підрядником стало ТОВ “Татра-ЮГ” (***), у якого КП “Київпастранс” за 480,58 млн гривень замовило пʼять трамвайних вагонів.

​​Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачав Київ

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Смарт Солюшнз Груп” зареєстровано у Києві. Засновник – Володимир Кришиха, для якого ця компанія на сьогодні є єдиним бізнесом. Однак раніше на нього було оформлено ще дві ТОВки – “Смарт-Буд” та “Вайз-Про ЛТД” (колишня назва “ПМК Спецінжиніринг”). Остання використовувалася для створення видимості конкуренції ТОВ “Смарт Солюшнз Груп” у тендерах на ремонти навчальних закладів Донеччини у 2018 році.

У 2010-2015 роках в засновниках ТОВ “Смарт Солюшнз Груп” був Анатолій Безпалюк, який двічі безуспішно намагався стати депутатом Верховної Ради: в 2012 році як самовисуванець по мажоритарному округу в Деснянському районі Києва, а в 2019 році – у списку партії “Голос”. Анатолій Безпалюк працював помічником парламентаря VІІІ скликання (2014-2019 роки) Олександра Сочки, обраного від “Народного фронту”.

За даними Clarity Project, у результаті участі в публічних закупівлях ТОВ “Смарт Солюшнз Груп” раніше уклало 8 договорів на загальну суму 29,33 млн гривень. До отримання замовлення вартістю 717,8 млн гривень від “Спецжитлофонду” найбільшим підрядом компанії був ремонт дитсадка у Маріуполі за 18,22 млн гривень. Також серед підрядів – ремонт житлової багатоповерхівки в селищі Бородянка під Києвом на замовлення обласної адміністрації, а також дрібні ремонти в навчальних закладах Дарницького району та встановлення пожежної сигналізації для СБУ.

ТОВ «ПБФ Груп» також зареєстровано в Києві, а належить Сергію Ткаченку та Володимиру Шепетьку. ТОВ «ПБФ Груп» через Prozorro раніше бюджетних замовлень не отримувало. Як доказ досвіду виконання аналогічних робіт компанія надала договори з приватними компаніями на зведення ЖК в Києві.

Читайте: Нові гравці: “Спецжитлофонд” обрав підрядників для зведення ЖК на вулиці Качалова за 1 млрд гривень

ТОВ “Татра-Юг” зареєстровано в 2006 році в Одесі. Засновники – ТОВ «УкрАгроСоюз» та Валентина Коваль, кінцеві бенефіціари – Інесса, Вадим та Анатолій Кердівари. На сайті компанії вказано, що вона виробляє трамваї та устаткування з 1993 року, а одним з її засновників був чеський виробник трамваїв ЧКД “Татра”. Зазначається, що трамваї “Татра-Юг” експлуатуються “практично в кожному місті України”, а також за кордоном, проте в який саме країнах та містах – не вказано.

Через Prozorro ТОВ “Татра-ЮГ” уклало 11 договорів загальною ціною 919 млн гривень, а основним замовником є столичне КП “Київпастранс”. Крім нинішньої закупівлі трамваїв, сторони підписували угоду на постачання 10 трамвайних вагонів за 428,88 млн гривень у 2018 році.

КП “Спецжитлофонд” з березня 2016 року очолює Володимир Шарій. У минулому VIII скликанні Київради він паралельно був депутатом від “Солідарності” і входив до постійної комісії міськради з питань містобудування, архітектури та землекористування.

КП “Спецжитлофонд” підпорядковане Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА, яким із 2 липня 2021 року керує Борис Работнік. Діяльність цього департаменту з 2018 року контролює одіозний заступник голови КМДА Вʼячеслав Непоп. Останній відомий як екс-директор КП “Житлоінвестбуд-УКБ” (з 2002 по 2018 рік) і депутат IV, V, VII, VIII скликань та чинного IX скликання Київради (на останніх виборах пройшов від партії мера Києва Віталія Кличка “УДАР”).

Читайте: Суд виправдав експідлеглого Вячеслава Непопа у справі “будівництва веломаршруту з Троєщини до Європейської площі”

Нагадаємо, що у жовтні поточного року столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень. Судячи із ТОПових договорів, найбільшим пріоритетом для столиці було оновлення шляхопроводів: ремонтні роботи на таких обʼєктах біля метро “Дарниця” та на вул. Новокостянтинівській стали найдорожчими угодами міста. Більше третини мільярда гривень спрямували на зведення укриттів трьох шкіл, необхідність яких ні в кого не викликає сумнівів. Чого не скажеш про ремонти в парках та облаштування поливних систем, у які відповідальне КО “Київзеленбуд” минулого місяця вирішила вкласти понад 120 млн гривень.

Читайте також інші матеріали про замовлення Києва, а також міських і селищних громад Київщини

* КП “Спецжитлофонд” (код ЄДРПОУ: 31454734)

** ТОВ “Смарт Солюшнз Груп” (код ЄДРПОУ: 37203896)

*** ТОВ «ПБФ Груп» (код ЄДРПОУ: 39709878)

**** ТОВ “Татра-ЮГ” (код ЄДРПОУ: 34507118)

***** КП “Київпастранс” (код ЄДРПОУ: 31725604)

Фото: колаж КВ

КВ КиївВлада
Рекомендуємо до перегляду
​​Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачав Київ
​​Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачав Київ
09:00 Загальна вартість замовлень розпорядників бюджетних коштів Києва у листопаді 2024 року сягла 5,47 млрд гривень. Найкоштовнішим договором місяця стало продовження реконструкції складів під…
Чверть мільярда в нікуди: Київрада ухвалила програму фінансування столичних ОСН
Чверть мільярда в нікуди: Київрада ухвалила програму фінансування столичних ОСН
09:00 Столична міськрада нещодавно затвердила “Програму посилення інституційної спроможності місцевого самоврядування та залучення громади до прийняття рішень”. На її реалізацію у 2025-2027 роках планується…
Нова забудова попри протести громадськості: Київрада затвердила ДПТ Солдатської слобідки
Нова забудова попри протести громадськості: Київрада затвердила ДПТ Солдатської слобідки
09:00 Столична міськрада затвердила Детальний план території (ДПТ) місцевості Солдатська слобідка – частини Шевченківського району Києва. Фактично документ направлений на легалізацію запланованої нової забудови…
Banner
QlU7mDx4