Справи насущні: скільки та на що у лютому витрачав Бориспіль

Справи насущні: скільки та на що у лютому витрачав Бориспіль

Загальна сума замовлень виконкому Бориспільської міськради та підпорядкованих місту комунальних підприємств в лютому трохи не дотягнула до півсотні мільйонів гривень. На майже третину цих грошей накупили дронів та квадрокоптерів для добровольчих формувань тероборони громади. Також серед великих замовлень – електрика, щебенево-піщана суміш, шини та послуги з перевезення гумдопомоги. Найбільшими підрядниками місяця стали компанія сина екс-міністра Кабміну часів Юлії Тимошенко, фірма з реєстрацією в невеличкому селі Запорізької області та ірпінська підприємиця, яка раніше займалася наданням послуг у сфері охорони здоровʼя, а зараз активно торгує квадрокоптерами.

Як стало відомо КВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, у лютому 2024 року Бориспільська міська рада та підпорядковані їй комунальні підприємства уклали за результатами публічних закупівель 356 договорів на 48,9 млн гривень.

Найбільші видатки

В лютому найбільшою покупкою бориспільської влади стали дрони та квадрокоптери, яких було замовлено на 15,37 млн гривень. За ці кошти виконком міськради Борисполя закупив 600 FPV дронів та 35 квадрокоптерів DJI Mavic 3T Enterprise (Thermal). Згідно з договорами, поставити техніку повинні протягом 15 днів від дня підписання договорів – 1 та 27 лютого, однак станом на 22 лютого про виконання договорів ще не прозвітували.

В договорах вказано, що закупівлі здійснювались на виконання рішення Бориспільської міськради від 15.12.2023 року №3042-48-VІІІ “Про затвердження цільової програми “Сприяння та підтримка добровольчих формувань територіальної оборони Бориспільської територіальної громади на 2024 рік”.

Слід зазначити, що отримати вказані підряди хотіла велика кількість бажаючих – за кожне з замовлень змагалося по 8 компаній. 

Читайте: Бориспіль закуповує 18 квадрокоптерів Mavic

На другому місці серед найдорожчих в Борисполі опинилося замовлення КП “Бориспільводоканал” електрики на 13,85 млн гривень. Відповідний договір передбачає постачання електроенергії в кількості 2500000 Кіловат-годин протягом березня-грудня поточного року. 

Третє місце зі значним відставанням за ціною посіло замовлення КП “Виробниче управління комунального господарства” шин на 2,75 млн гривень. За ці кошти підприємству протягом поточного року повинні будуть поставити партіями 302 шини для транспортних засобів великої та малої тоннажності.

На четвертій сходинці майже з такою ж ціною – 2,7 млн гривень – договір Бориспільського міського територіального центру соцобслуговування (надання соцпослуг) на доставку гуманітарної та благодійної допомоги у місця складування товару. Договір передбачає перевезення вантажів по всій Україні протягом березня-грудня поточного року, загальна відстань визначена в 36 тис. кілометрів, ціна перевезення одного кілометра – 75 гривень. Інформації про те, що саме, куди та звідки возитимуть – в опублікованих документах не вказана.

Ця закупівля викликала запитання у фізособи Катерини Сич, яка звернулася до Держаудитслужби з повідомленням про дискримінаційні вимоги тендеру. Зокрема, вона вказала на відсутність в тендерній документації даних для прорахунку обсягу послуги, що унеможливлює подачу учасниками пропозицій. Крім цього, вона вказала, що за умовами закупівлі учасник повинен забезпечити подачу під завантаження автомобіля до місця складування товару протягом 30 хв, що суттєво знижує коло потенційних учасників. В кінцевому підсумку пропозицію для участі в цій закупівлі подав тільки підприємець Євгеній Охріменко, з яким і підписали договір.

Заключним в пʼятірці найбільших замовлень Борисполя в лютому 2024 року став договір КП “Виробниче управління комунального господарства” на постачання щебенево-піщаної суміші (С7) на 1,04 млн гривень. За ці кошти підприємству за адресою вул. Глибочицька, 128-А в Борисполі до кінця поточного року повинні будуть привезти 2 тисячі тонн суміші партіями за заявкою замовника.

Справи насущні: скільки та на що у лютому витрачав Бориспіль

В лютому бюджетні замовлення Борисполя проводили 19 розпорядників коштів. На найбільшу суму договорів уклав міський виконком, який крім дронів та квадрокоптерів замовляв, зокрема, адміністрування та техобслуговування інформаційної інфраструктури громади, обслуговування офіційного сайту та системи центрального оповіщення.

Справи насущні: скільки та на що у лютому витрачав Бориспіль

Найбільші підрядники

Протягом лютого бориспільська влада замовляла роботи, послуги та товари у 168 компаній та підприємців. Найбільшими підрядниками стали постачальники по найбільшим договорам місяця – ТОВ “Толк Україна” (*), яке за 13,85 млн гривень постачатиме електрику КП “Бориспільводоканал”, ТОВ “Безпекапро” (**), у якого за 8,34 млн гривень замовили 600 FPV дронів, та Аліна Остапенко, якій дістався договір ціною 7,02 млн гривень на постачання 35 квадрокоптерів DJI Mavic 3T Enterprise.

Справи насущні: скільки та на що у лютому витрачав Бориспіль

10 найбільших підрядників Борисполя в лютому 2024 року

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Толк Україна” зареєстровано в 2022 році в Ужгороді, однак з серпня минулого року має столичну “прописку”. Основний вид діяльності – торгівля електроенергією. Керівником фірми значиться Ірина Береснєва, а належить компанія Володимиру Крупко – сину екс-міністра Кабінету міністрів Петра Крупка, що працював за прем’єрства Юлії Тимошенко.

За даними Clarity Project, у результаті участі в публічних закупівлях ТОВ “Толк Україна” вже встигло укласти 406 договорів на 458 млн гривень. Найбільші замовлення компанії дістаються із Закарпаття, зокрема, від – КП “Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ужгорода”, ПАТ “Закарпаттяобленерго” та Виноградівської міськради Закарпатської області.

ТОВ “Безпекапро” зареєстровано в 2020 році в селі Матвіївка Запорізької області. Основний вид діяльності – електромонтажні роботи. Засновник та керівник – Олександр Цибуля, який має прописку в цій же Матвіївці. 

За результатами участі в публічних закупівлях ТОВ “Безпекапро” отримало 9 підрядів на суму 18,85 млн гривень. Найбільший замовник – виконком Бориспільської міської ради з лютневим договором на постачання шести сотень FPV дронів. Олександр Цибуля також отримує бюджетні замовлення як ФОП: підписано 121 договір на суму 8,25 млн гривень. Найбільш активно від отримує підряди в Запорізькій області. 

Аліна Остапенко була зареєстрована як ФОП в 2014 році в Ірпені з основним видом діяльності – інша діяльність у сфері охорони здоров’я, на сьогодні він змінений на “неспеціалізована оптова торгівля”.

Підприємиця має багатий досвід участі та перемог в публічних закупівлях, за результатами яких отримала 175 замовлень майже на 210 млн гривень. На найбільшу суму вона отримала підрядів від бюджетних замовників Херсонщини, зокрема від Новокаховської міської військової адміністрації. Виконком Бориспільської ради замовляє у неї квадрокоптери вже в десятий раз. Всі, крім одного, свої замовлення за результатами публічних закупівель вона отримала протягом останнього року.

Нагадаємо, КВ аналізувала замовлення Борисполя також за серпень 2022 року та червень 2023 року. Так, протягом серпня 2022 року місцева влада Борисполя та підпорядковані їй підприємства уклали за результатами публічних закупівель майже чотири сотні договорів на понад 30 млн гривень. Більше третини цих коштів було спрямовано на поточні витрати міста – прибирання вулиць, утримання мереж освітлення, зливоприймальних колодязів та зелених насаджень.

В червні минулого року бориспільськими бюджетними замовниками було укладено договорів майже на таку ж суму – 31,44 млн гривень. Найбільші кошти “пішли” на дорожні роботи, облаштування ділянки для почесних поховань військових та ремонти в укриттях. Четверта частина освоєних в червні грошей повинна була залишитися в межах громади, адже замовлення на них зробили у підпорядкованих міськраді комунальних підприємств. Серед приватних підрядників найбільш ласі договори дісталися двом досить цікавим фірмам. Перша – ТОВ “Діатом”, яке спільно зі столичним Департаментом охорони здоров’я фігурує в кримінальному провадженні. Друга – ТОВ “Скандіагностика”, що належить екс-керівнику Бориспільської районної організації нині забороненої проросійської партії “Наші”.

Читайте: Справи насущні: скільки та на що в серпні витрачав Бориспіль та Справи насущні: скільки та на що у червні витрачав Бориспіль

Повноваження мера Борисполя тимчасово виконує секретар Бориспільської міської громади Владислав Байчас – на час відсутності чинного мера Борисполя Володимира Борисенка, котрий у вересні минулого року року мобілізувався до однієї з бригад Збройних Сил України.

Читайте: Заповітне крісло: на Бориспільщині знову почубились за владу у громаді, поки голова служить в ЗСУ

Читайте також інші матеріали КиївВлади про замовлення Києва, а також міст, селищ та сіл Київщини

* ТОВ “Толк Україна” (код ЄДРПОУ: 44878589)

** ТОВ “Безпекапро” (код ЄДРПОУ: 43512411)

Фото: колаж КВ

Альона Момот

КиївВлада
Рекомендуємо до перегляду
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам'ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам’ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
09:00 Столичні депутати погодили поновлення договору оренди земельної ділянки на вул. Старонаводницькій, 2-А, завдяки чому ТОВ “ЖК Старонаводницький” зможе будувати там 24-поверховий будинок з…
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Banner
QlU7mDx4