Справи насущні: скільки та на що у січні 2025-го витрачало Гатне

Справи насущні: скільки та на що у січні 2025-го витрачало Гатне

У січні нового року сільрада Гатного на Київщині замовила будівництво двох важливих об’єктів – центру надання адміністративних послуг у Гатному та центру безпеки у Віті-Поштовій. Загальна вартість цих проєктів перевищує 118 мільйонів гривень, що становить 93% від усіх січневих закупівель громади. Виконавцем робіт обрали ТОВ “Уютспецбуд”, хоча цей вибір не обійшовся без зауважень: державні аудитори виявили низку порушень у процесі закупівлі. Власник компанії з Житомира, але його бізнес міцно закріпився в столичному регіоні. Не виключено, що такому успіху сприяє те, що його дружина тривалий час обіймає керівні посади в Київській митниці.

Як стало відомо КВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, у січні 2025 року Гатненська сільська рада Фастівського району та підпорядковані їй підприємства і заклади уклали за результатами публічних закупівель 37 договорів загальною ціною 127,43 млн гривень.

Найбільші замовлення

Найдорожчим замовленням Гатного в січні стало будівництво центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) у цьому селі на вул. Київська, 138 за 77,6 млн гривень. Друге місце також у будівельного договору, а саме – на зведення за 41 млн гривень центру безпеки (об’єкт інфраструктури громади, в якому можуть розміщуватися декілька служб – пожежно-рятувальний підрозділ, підрозділ медичної допомоги, поліцейська станція. – КВ) на вул. Берегова в селі Віта-Поштова. Замовником виступила безпосередньо сільська рада.

Обидві закупівлі пройшли не зовсім гладко та приблизно за одним сценарієм. У двох тендерах змагалися по три ТОВ-ки – “Уютспецбуд”*, “Альфа Буд Бізнес” та “Александр і я”. Остання готова була збудувати центри дешевше, однак її пропозиції відхилили через невідповідність тендерним вимогам. У підсумку перемога в обох конкурсах дісталася ТОВ “Уютспецбуд”. Ходом тендерів зацікавилися в Держаудитслужбі, яка за результатами перевірок виявила низку порушень. Зокрема, замовник у плані фінансування не прописав деталізацію робіт за місяцями, а також закрив очі на те, що банківська гарантія “Уютспецбуду” не відповідала прописаним вимогам. У замовника є час  оскаржити висновки державних аудиторів до 4 березня.

Історії будівництва ЦНАПу та центру безпеки також мають багато спільного та розпочалися ще влітку 2021 року, коли Гатненська сільрада замовила розробку проєктно-кошторисної документації для обох об’єктів (1, 2). Однак будівництво одразу не почали і готову документацію довелося актуалізовувати. Наприкінці 2022 року замовили коригування документів для ЦНАПУ, а наприкінці 2023-го – центру безпеки.

Всі інші замовлення Гатного у січні нового року за вартістю значно поступаються двом попереднім. На тертій сходинці в ТОП-3 замовлень опинилися гаряча вода та електрика для Гатненського ліцею на загальну суму 4,37 млн гривень. В договорах мова йде про закупівлю енергоресурсів для навчального закладу до кінця 2025 року.

Справи насущні: скільки та на що у січні 2025-го витрачало Гатне

Також серед замовлень Гатного у січні:

Найбільші замовник та підрядник

Протягом січня бюджетні замовлення у Гатному здійснювали 5 розпорядників коштів. На найбільшу суму угод уклала сільська рада – 11 договорів на понад 120,65 млн гривень.

Крім двох коштовних замовлень на будівництво ЦНАПу та центру безпеки, сільрада підписала договори на розподіл електричної енергії, постачання квадрокоптерів, ноутбуку, питної води та квітів.

Справи насущні: скільки та на що у січні 2025-го витрачало Гатне

Минулого місяця бюджетні замовники Гатного уклали договори з 25 компаніями та підприємцями. Беззаперечним лідером за загальною сумою замовлень – 118,69 млн гривень – стало ТОВ “Уютспецбуд”, яке отримало два ласі підряди на будівництво ЦНАПу в Гатному та центру безпеки у Віті-Поштовій. 

Справи насущні: скільки та на що у січні 2025-го витрачало Гатне
Перші 10 компаній та підприємців, які отримали минулого місяця у Гатному замовлень на найбільші суми

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Уютспецбуд” зареєстроване у 2018 році у Києві, однак з весни 2019-го фірма змінила прописку на житомирську. Статутний капітал – 1 тис. гривень. Засновник – Ігор Дрогоруб, директором значиться Юлія Бондарєва.

У 2015 році Ігор Дрогоруб на місцевих виборах балотувався до Житомирської міської ради від ВО «Батьківщина», однак не пройшов. 

Дружина Ігоря Дрогоруба – Валерія – з 2019 року декларувала свої доходи спочатку як заступник начальника, а потім як начальник різних відділів Київської митниці Держмитслужби. В найсвіжіший декларації її посада звучить як начальник відділу митного поста “Чайки”. 

За даними Clarity-project, ТОВ “Уютспецбуд” в результаті участі у публічних закупівлях отримало 77 замовлень майже на 600 млн гривень. Найбільшим клієнтом компанії є Гатненська сільрада з двома січневими підрядами.

ТОВ “Уютспецбуд” також залучена до відбудови Київщини. Служба відновлення та розвитку інфраструктури замовляла у компанії ремонт житлових багатоповерхівок у Бородянці та реконструкцію будинку у селищі Пісківка на Бучанщині. Через Департамент регіонального розвитку КОДА фірма займалася відновленням житла в Ірпені та Милі. Однак фірма заробляє не тільки на ремонтах – минулого року на замовлення Ірпінської міськради ТОВ “Уютспецбуд” поставляло дрони на 2,46 млн гривень.

Читайте: Дрони для фронту: як, за скільки і які громади Київщини озброюють ЗСУ

Ігорю Дрогорубу належить ще дві будівельні ТОВки – “Уют строй” (отримало бюджетних замовлень на 195 млн гривень) та “Проектстрой” (отримало бюджетних замовлень на 9 млн гривень), які також активні учасники публічних закупівель. Підряди вони отримують здебільшого на Житомирщині, однак мають замовлення на Київщині. Зокрема, “Уют строй” на замовлення місцевої влади ремонтувало дахи дитсадків в Броварах.

Нагадаємо, що КВ аналізувала замовлення Гатного також за квітень 2024 року. За місяць через Prozorro там було зроблено замовлень на 3,54 млн гривень. Найбільшими вкладеннями стали ремонти доріг та тротуару, обрізка дерев та садовий щепоріз. Особливістю всіх цих закупівель було те, що договори чи будь-яку іншу документацію по ним вирішили не афішувати. Найбільші підряди квітня в Гатному дісталися підприємцям з активним політичним життям: Андрію Вентову –  чинному депутату міськради сусідньої Боярки, та Роману Овчаруку, який свого часу обирався до нині реорганізованої Крюківщинської сільради на Київщині.

Читайте матеріали КиївВлади про замовлення Києва, а також міст, селищ та сіл столичного регіону

Довідка. Гатне – село в Фастівському районі Київщини, центр однойменної міської громади, до складу якої входить ще два села – Віта-Поштова та Юрівка.

Сільський голова Гатного – Олександр Паламарчук (на колажі).

Гатненський сільський голова неодноразово опинявся в епіцентрі скандалів. Нагадаємо, у 2017 році під час засідання сільради Гатного він порушив питання про повідомлення у соцмережі мешканця села 16-річного Сергія Чагарова щодо відпочинку голови на Мальдівах. Олександр Паламарчук підійшов до школяра в залі, підняв його з місця за вухо та агресивно стиснув рукою шию, чим викликав бурхливу реакцію та сварку.

Читайте: У 2020 році голова Гатненської громади Олександр Паламарчук обзавівся квартирою та автівкою

В червні минулого року ГУ Нацполіції в Київській області повідомило, що голову однієї із сільських рад Фастівського району викрили на вимаганні від забудовника хабара за зміну цільового призначення земельної ділянки. Правоохоронці не оприлюдлили прізвище затриманої особи, але, як повідомляв голова правління ГО “Сіверка” Любомир Гайдамака, ймовірно мова йшла про Гатненського сільського голову Олександра Паламарчука. Однак, попри це, він продовжує займати посаду сільського голови.

* ТОВ “Уютспецбуд” (код ЄДРПОУ: 42613505)

Фото: колаж КВ

Альона Момот

КиївВлада
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у січні 2025-го витрачало Гатне
Справи насущні: скільки та на що у січні 2025-го витрачало Гатне
09:00 У січні нового року сільрада Гатного на Київщині замовила будівництво двох важливих об’єктів – центру надання адміністративних послуг у Гатному та центру безпеки…
Віктор Рог: “Руйнація росії буде неспинною, це буде ефект доміно”
Віктор Рог: “Руйнація росії буде неспинною, це буде ефект доміно”
10:05 Головний редактор тижневика ОУН (б) “Шлях перемоги”, директор видавництва “Українська видавнича справа” Віктор Рог – один з лідерів бандерівського руху в Україні. Національну-визвольну…
“Корупційні паркінги”: Нацполіція розслідує порушення законодавства з боку топпосадовців “Житлоінвестбуд-УКБ” і КМДА
“Корупційні паркінги”: Нацполіція розслідує порушення законодавства з боку топпосадовців “Житлоінвестбуд-УКБ” і КМДА
09:00 Нацполіція всерйоз взялася за керівництво КП “Житлоінвестбуд-УКБ”. Наразі  вивчаються факти можливої корупції при зведенні та використанні паркінгів, які були збудовані на території житлових…
Banner
QlU7mDx4