У жовтні поточного року основна частина видатків Сквири була спрямована на забезпечення потреб закладів освіти громади. Зокрема, закупили газ для опалення та цифрові прилади для дослідів на уроках біології, фізики та хімії. І якщо з газом ситуація простіше – його придбали у “дочки” монополіста “Нафтогаз України”, то для постачання шкільного приладдя підрядника обрали значно цікавішого. Ним став місцевий підприємець Володимир Добровольський, який був депутатом Сквирської міськради двох скликань та навіть балотувався в мери. Найбільш рясно йому дістаються замовлення в рідній Сквирі – від відділів освіти міськради та райдержадміністрації, в обох з яких працювала його дружина.
Як стало відомо КВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, у жовтні 2024 року Сквирська міська рада та підпорядковані їй комунальні підприємства та заклади уклали за результатами публічних закупівель 170 договорів загальною ціною 12,83 млн гривень.
Найбільші замовлення
Найкоштовніший договір Сквири у жовтні був підписаний міським Відділом освіти на постачання природного газу за 4,58 млн гривень. Газу замовили на весь опалювальний сезон в обсязі 277,25 тис куб.м, який з жовтня по квітень будуть постачатися в установи та заклади освіти (список не опубліковано) Сквирської громади. Договір уклали з ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг” (*) без конкурсу, оскільки попередня аналогічна закупівля була відмінена через відсутність пропозицій.
На другому місці – замовлення за 1,52 млн гривень навчальних приладів для шкіл, а саме – цифрових вимірювальних комп’ютерних комплексів Vernier для кабінетів фізики (9 одиниць), біології (6 одиниць) та хімії (5 одиниць), які використовуються для дослідів та практичних занять. Закупив ці комплекси також Відділ освіти Сквирської міськради, який без конкурсу обрав постачальником Володимира Добровольського – єдиного учасника всіх трьох закупівель. За умовами всіх договорів підрядник до 15 грудня поточного року повинен поставити замовлені прилади, які складаються з реєстраторів даних та обладнані десятком датчиками (сили, температури, тиску, дихання, вологості, електропровідності та іншими, в залежності від предмету). Про місце поставки в угодах зазначено лише, що це заклади освіти громади без уточнення їхніх назв та адрес.
Заключним в трійці найдорожчих замовлень Сквири є капремонт дорожнього покриття по провулку Шкільному за 1,24 млн гривень. Відповідний договір був підписаний між Управлінням капітального будівництва, комунальної власності та житлово-комунального господарства міськради Сквири та ПП “АК-Інвестбуд” (**) без аукціону, оскільки позмагатися за цей підряд більше бажаючих не було. Угоду сторони оформили 8 жовтня, а всі роботи за нею повинні були виконати до 30 жовтня. Однак станом на 13 листопада про завершення робіт в системі Prozorro замовник не відзвітував, проте і коштів підряднику не перераховано.
Найбільші замовники та підрядники
В жовтні поточного року публічні закупівлі у Сквирі проводили 10 розпорядників коштів. Із значним відривом від решти на найбільшу суму – майже 9 млн гривень – замовлень зробив Відділ освіти Сквирської міськради. Крім природного газу та цифрових вимірювальних комплексів для навчальних закладів, цей відділ активно закуповував дрова, продукти харчування, а також тренажери для проведення серцево-легеневої реанімації, міни та гранати в розрізі тощо.
Минулого місяця сквирські бюджетні замовники укладали договори з 73 компаніями та підприємцями. Очолило список підрядників ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг”, якому дісталося два замовлення на постачання газу від Відділу освіти та відділу культури міськради Сквири загальною ціною 4,88 млн гривень. Другу сходинку посів підприємець Володимир Добровольський, з яким підписали всі три договори на постачання цифрових вимірювальних комп’ютерних комплексів для шкільних кабінетів на 1,52 млн гривень. Третє місце – у ПП “АК-Інвестбуд”, яке ремонтуватиме дорожнє покриття у провулку Шкільному в Сквирі.
Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг” зареєстровано у 2018 році. Засновником є дочірня компанія “Газ України” НАК “Нафтогаз України”. Тимчасово очолює ТОВ – Сергій Бєляєв. За даними Clarity Project, через Prozorro ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг” отримало понад 34 тисячі замовлень загальною ціною майже 49 млрд гривень.
Володимир Добровольський зареєструвався як ФОП у 2016 році в Сквирі. Основний вид діяльності – інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах.
Володимир Добровольський був депутатом Сквирської міської ради двох скликань. У 2010 році він був обраний від ВО “Батьківщина”, тоді ж був першим заступником міського голови. У 2015 році пройшов у депутати від партії “Воля”. Від цієї партії тоді він також балотувався в мери міста, але безуспішно.
У 2012 році Володимир Добровольський самовисуванцем вирішив піти в депутати Верховної Ради, однак обраний не був. А у 2020 році він безуспішно балотувався у Сквирську міську раду та Білоцерківську районну раду вже від партії “УДАР” Віталія Кличка.
У деклараціях Володимира Добровольського як депутата міськради Сквири за 2016-2020 роки вказано, що його дружина Зорина працювала у відділі освіти Сквирської райдержадміністрації. А у 2021 році на сайті міськради Сквири її титрували як технолога з організації дитячого харчування відділу освіти Сквирської міської ради.
За даними Clarity Project, у результаті участі в публічних закупівлях Володимир Добровольський отримав півтори сотні підрядів на загальну суму майже 10 млн гривень. Найбільші замовники підприємця – відділи освіти Сквирської РДА та Сквирської міськради. Для них від постачав дуже великий асортимент різноманітного обладнання та товарів – від ноутбуків, меблів та пісочниць до крейди, посуду та плакатів.
ПП “АК-Інвестбуд” зареєстровано в 2028 році. Засновник – Ашот Карапетян, прописаний в селі Кордишівка Вінницької області, директором значиться – Артак Арутюнян.
Ашот Карапетян у 2010 році став депутатом Козятинської міської ради (Вінницька область) від Соціалістичної партії. У 2020 року вже від партії “ОПЗЖ” він був обраний депутатом Хмільницької районної ради на Вінниччині. У червні поточного року була опублікована його декларація “перед звільненням”.
Через публічні закупівлі ПП “АК-Інвестбуд” підписало 175 договорів на суму 83,31 млн гривень. Найбільший замовник – Відділ капітального будівництва, комунальної власності та ЖКГ Сквирської міської ради, який з 2022 року регулярно замовляє у нього ремонти доріг.
Раніше КВ вже двічі аналізувала замовлення Сквири – за квітень та листопад минулого року. Зокрема, минулоріч у квітні Сквира масштабного поповнила автопарк техніки, закупивши сміттєвоз та екскаватор на понад 9 млн гривень. Поставити їх повинні були компанії, яких раніше помічали в імітуванні конкуренції на тендерах, а одна з них ще й належить сейшельській фірмі. У листопаді основною витратою міста стало топографо-геодезичне знімання, коригування генплану Сквири та плану зонування її території. Ця закупівля супроводжувалася звинуваченнями потенційних учасників на адресу Сквирської міськради у прописанні дискримінаційних вимог тендеру, через які участь в ньому змогла взяти тільки обрана компанія.
Читайте також інші матеріали KВ про замовлення Києва, а також міських і селищних громад Київщини
Довідково. Сквира – центр однойменної міської громади у Білоцерківському районі Київської області. До складу громади входить ще 44 села.
Очолює Сквирську міськраду з 2020 року Валентина Левіцька (на колажі).
В 2010-2015 роках мером Сквири був Віталій Писаренко, в 2015-2020 роках – Валерій Скочко.
* ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг” (код ЄДРПОУ: 42399676)
** ПП “АК-Інвестбуд” (код ЄДРПОУ: 42285519)
Фото: колаж КВ
Альона Момот
КиївВлада