Дев’ятий щорічний фестиваль духовної музики “Введенські піснеспіви”, що відбувся на Київщині, зібрав понад 450 учасників з 10 областей нашої держави та її столиці. Понад сто з них – діти. Вже доброю традицією стало проводити дійство в грудні, напередодні свята “Введення у храм Пресвятої Богородиці”.
Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV“
Впродовж двох фестивальних днів учасники мали змогу показати весь свій талант та уміння перед професійним жюрі, серед яких заслужений працівник культури України Петро Андрійчук, співзасновник фестивалю та співголова жюрі настоятель храму “Преображення Господнє”, Митрофорний протоієрей Микола Волосянський, член жюрі, заступник Ірпінського міського голови, кавалер орденів УПЦ святого великомученика Георгія Побідоносця та “Патріот Київщини” відзнаки “За меценатство” Наталя Семко.
Перший день фестивалю відбувся на території храму “Преображення Господнє” в смт. Ворзель. Серед величних стін храму шедеври української духовної класики віднайшли нове, божественне звучання. Показати себе і виступити перед односельцями та гостями вирішили найменші жителі селища – вихованці ДНЗ №11 “Берізка”. За що й отримали в нагороду грамоти та солодкі подарунки.
Наступного дня конкурсантів радо вітав сусідній Ірпінь. У Центральному Будинку культури відбувся гала-концерт і нагородження переможців.
Гран-прі фестивалю й грошову винагороду від Міжнародної громадської організації “Федерація жінок за мир у всьому світі” отримав студентський хор “ Дівочі мрії” Львівського музичного коледжу ім. С. Людкевича, керівник Надія Поворозник. У репертуарі колективу композиції М.Березовського “Радуйтеся, Праведнії”, П. Чеснокова “Слава Єдинородний” та М. Вербицького “Святий Боже”.
Своїми враженнями від заходу з нами поділилася учасниця хору Вероніка: “Нас зацікавив склад журі, тому що воно – дійсно професійне. Для нас велика честь виступати перед Мстиславом Сергійовичем Юрченком, який досліджував творчість М. Березовського і вперше опублікував його твори. До цього Фестивалю ми готувалися тричі на тиждень, кожна хористка повинна була здавати партії окремо…”
Серед народних фольклорних ансамблів 1 місце вибороли ансамбль обрядової пісні “Cвашечки” з с. Вишневе , Черкаської обл. й фольклорно- етнографічний ансамбль “Хуторяни” з с. Вирва, Житомирської обл.
Серед дитячих колективів перемога дісталася зразковому вокальному ансамблю “Здолбунівські дзвіночки”.
І членів жюрі, й поціновувачів вокального мистецтва вразили виступи народного академічного хорового колективу “Мелос” Центру культури та дозвілля м. Волочиськ Хмельницької області й народної хорової капели народного дому с. Оброшине Пустомитівського району Львівщини. “Приз глядацьких симпатій” отримав зразковий хореографічний ансамбль “Едельвейс” Ірпінського будинку культури.
Наші предки казали, що Господь дав людям музику і спів, аби вони не сумували за раєм. Адже, музика може вершити чудеса, а пісня ніколи не знала заборон і кордонів, бо несла у вирі звуків найпотаємніші почуття. Дев’ятий Всеукраїнський фестиваль духовної музики “Введенські піснеспіви” – найкраще цьому підтвердження!
Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV“