З латини “anima” — це “душа” і похідного французького “animation” — “оживлення”. І я, 16-річна журналістка ІТА “ЮН-ПРЕС” продовж 4-х годин відчувала душі маленьких творців, які продовжували оживляти зимову казку у Палаці.
Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV”
Саме так! Кожної неділі на 3 поверсі Київського Палацу дітей та юнацтва працюють юні аніматори відділу ІТА “ЮН-ПРЕС”. Того дня мультиплікатори віком від 5 до 12 років, працювали над створенням своїх авторських мультиків “Зимові дива”. Цікаво було спостерігати за процесом роботи. Ось як “Тут головне – придумати такий сюжет, якого ще ніхто не показував і “ПЛЮС-ПЛЮС”, – розповідає 9-річний Дарій Шостак, – “А потім усе дуже просто: знімай на камеру або телефон послідовно рух своїх малюнків. І роби все з настроєм”. Це він говорив про графічну анімацію. А ось 8-річна Поліна Ходоківська свій мультик робить в об’ємній анімації – вона знімає об’єкти, які робить з тканини, дроту, паперу Артем Кропивницький.
Наймолодша вихованка гуртка “Анімація” 5-річна Валя Васильківська (“Васильок”, так ласкаво називають її гуртківці), малює свої мультики…
– Перші наші мультфільми були флешові, — розповідає керівник гуртків “Анімація” та “Режисер анімації” Оксана Карпус, — Але щойно даєш дітям до рук камеру, пластилін, папір — все: вони забувають про комп’ютерні мультфільми й хочуть робити все власноруч.
“Якщо чесно, подавати роботи на фестивалі самим дітям не дуже цікаво, — каже Олег Коваленко, відомий мультиплікатор, режисер багатьох українських мультфільмів, керівник гуртка “Анімація”, — Вони роблять їх для себе, для друзів, для батьків. А я вважаю, що все-таки це екранний вид мистецтва, і ми повинні показувати їх продукт. Діти повинні бачити роботи своїх колег, тому мультики, створені дітьми, потрібно показувати на різних фестивалях, заходах. А ще потрібно відкрити свій канал на YouTube”.
Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV”