Дорога до знань

Дорога до знань

Дорога до знань не буває легкою. Але якщо відчуваєшь підтримку великої родини, де, до речі, панує культ знань, крокуєшь до мети упевнено та наполегливо.

Автобус швидко їде дорогами нашого міста. Виходжу на передостанній зупинці і ще довго крокую вулицею, що носить ім’я космонавта Леоніда Денисовича Кизима. Зараз я повторюю той шлях, яким кожного дня повертається зі школи переможець обласного етапу олімпіади з математики учень 7-А класу Рувим Ковальов.

Матеріал створено в рамках Проекту Юн-Пресс-KV

Двері будинку відчиняються, на порозі з’являється невисокий худорлявий хлопчик, якого я щодня зустрічаю в гімназії. Але якось незвично бачити його не у формі і з книжкою в руках, а у простому сіренькому джемпері та джинсах. Він дещо сором’язливо посміхається і запрошує до кімнати. Дім, у якому мешкає родина Ковальових, невеликий, але світлий та затишний.

Батько, Микола Миколайович, залізничник, мати, Юлія Анатоліївна, вчителька математики, та десятеро їхніх дітей підтримують вдома ідеальний порядок. Тут кожна річ – на своєму місці, кожен має певні обов’язки. Існує графік чергування на кухні та прибирання в домі. Тож Рувим з дитинства звик до самостійності та організованості. А ще в сім’ї панує культ знань. Старші допомагають навчатися молодшим, а складні задачі вирішують разом.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Юлія Анатоліївна згадує, як одного разу старші діти не могли розібратися з завданням, а Рувима до гурту не брали: малий ще! Хлопець закрився в іншій кімнаті й довго сидів над задачею. І врешті-решт саме він подав ідею  правильного рішення.

Інтерес та здібності до вивчення точних наук у Рувима виявилися ще в початковій школі. Вже тоді він був переможцем міського етапу олімпіади. А з переходом до середньої ланки цікавість переросла у справжнє захоплення. Рувим вважає, що розв’язувати складні задачі – це не робота, а насолода. У вивченні математики йому зараз допомагає його наставник Інна Володимирівна Тиха. Вдома письмовий стіл Рувима “завалений” вщерть збірками, брошурами із завданнями, що надала йому вчителька. Поруч лежать посібники з програмування, яким Рувим теж захоплюється. В цьому році він був також учасником обласного етапу з інформатики (будучи в сьомому класі,  змагався з восьмикласниками!).

Звертаю увагу на гітару, що причаїлася в кутку кімнати і згадую концерт у гімназії, де виступав Рувим. Так, він ще й у музичній школі навчається, і грає в оркестрі народних інструментів! А влітку занурюється в читання книжок.

На стіні – фото класу. Серед однолітків Рувим визнаний авторитет, і не тільки у математиці. У класі він очолює міністерство культури, у цьому році був капітаном команди КТС. Друзі відзначають його цілеспрямованість, справедливість, наполегливість та чесність.

Смачний чай, приємна розмова… Час плине непомітно. Збираюся в дорогу. Знайома автобусна зупинка. “Далеко ж ти від школи живеш”, – кажу Рувиму. “Та я звик рано прокидатися”, – відповідає хлопець. А я думаю про те, що дорога до знань ніколи не буває легкою. А Рувим іде нею упевнено та наполегливо.

Матеріал створено в рамках Проекту  Юн-Пресс-KV

Фото: artchive.ru (Тіто Саломоні “Дорога до знань”)

KиевVласть

Автор:
Юлія Шепілова, м. Лиман, Донецька обл., лауреат "Прес-весни на Дніпрових схилах"
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4