25-го жовтня в малій культурній столиці України місті Славутич відкрився перший муніципальний інноваційний музей мистецтв за підтримки Українського культурного фонду та Славутицької міської ради.
Про це KV стало відомо з офіційної сторінки музею.
Координатор цієї ініціативи Віктор Гріза розповів деталі заходу:
“Фотографи, графіки, скульптори, медіа-артисти, що приїздили до Славутича, знайомилися з містом і рефлексували на загальну тему арт-резиденції “Апофеоз імперії”, фіксували та трансформували фрагменти загального середовища міста дещо під іншим кутом, ніж під тим, під яким його звикли сприймати самі славутчани. Створення музею такого формату дуже цінно, тому що таким чином Славутич входить до загального культурного обігу не у традиційному форматі, а сучасному, діджитальному, доступному будь-кому та будь-звідки”.
Ніна Баришевська і Віктор Гріза
Ця подія є завершальною арт-резиденції семантичного сюрреалізму у просторі постмодернізму Славутича, яка тривала з серпня місяця, і цьогоріч мала назву OFAR | Open Format Art Residence.
На урочистому відкритті начальниця відділу культури міста Ніна Баришевська отримала три колекції у цифровому вигляді, які будуть належним чином музеєфіковані та відкриті для широкого загалу, як культурне надбання Славутича.
Також у виставковій залі нового мистецько-художнього простору відвідувачі можуть знайти напрацювання учасників OFAR, якими почали наповнювати фонди нового музею, серед них художники Олексій Малинка, Олена Плесовська, Петро Малинка, фотографи Андрій Котлярчук, Маруся Слобожан, Ярослав Голубчик, Андрій Парахін, графіки Павло Николайчук, Надія Онищенко, Ірина Гвоздик, Катерина Бруєвич, Володимир Падун та ін.
В реальному форматі для перегляду доступні роботи в жанрі фото- та графіки, професійних митців, які працювали в проекті Фото-Графіка, а у віртуальному форматі — монументальні скульптури резидентів проекту “Тривимірне мистецтво у VR” під кураторством Катерини Рай та колекція фрагментів роботи митців підпроєкту Медіа-Арт. Окрім того, в офлайні експонуються також роботи студентів ІІ курсу Київського Національного університету культури і мистецтв.
Серед резидентів OFAR — художники Олексій Малинка, Олена Плесовська, Петро Малинка, фотографи Андрій Котлярчук, Маруся Слобожан, Ярослав Голубчик, Андрій Парахін, графіки Павло Николайчук, Надія Онищенко, Ірина Гвоздик, Катерина Бруєвич, Володимир Падун та інші. Саме іх роботи і склали першу реальну колекцію нового музею. Віртуальна колекція склалася з творчого доробку (монументальних цифрових скульптур та творів медіа-арту) Данили Галкіна, Юрія Єфанова, Сергія Ніжинского, Даніїла Шуміхіна, Володимира Гулича та Анастасії Лойко, Ярослава Костенко, Вартана Маркар’яна, Тетяни Кабаєвої та багатьох інших яскравих митців сучасності.
До кінця року у Малій культурній столиці України-2021 також заплановані експозиції творів художниці-графіка Оксани Стратійчук, фотографа Валентина Кармінського, сестер Вікторії та Віолетти Лопухіних, креслень Лернардо да Вінчі з доповненою реальністю від Олександра Величка та збірка віртуальних музейних експозицій виробництва команди “aero3D” Сергія Присяжного.
Фото: Славутицька міська рада