Го – це тренажер мозку, характеру, пам’яті та фантазії

Го – це тренажер мозку, характеру, пам’яті та фантазії

Минулого тижня в Києві відбувся перший в цьому році  командний онлайн-чемпіонат України з гри Го, в якому взяли  участь спортсмени віком від 7 років до 65 років з 8 міст України.

Чемпіоном України 2021 р. стала команда “Харків” з 4-х харків’ян та одного представника Києва, друге та третє місце посіли київські команди “Молодь Києва” та “Київ 1”. Лише трохи не вистачило командам “Одеса” та “Поділля” щоб пробитися в призери. У  змаганнях  взяли участь 17 вихованців Київського Палацу дітей та юнацтва на чолі з тренером  Вікторією Симоненко.

Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV

В надзвичайно напруженій боротьбі юні  гравці здобули досвід та навички командної співпраці.

– Го – це інтелектуальна стратегічна гра, найцікавіша та найскладніша в світі, – розповідає 12-річний спортсмен,  чемпіон Києва Єгор Лисенко, –  Виникла вона 5000 років тому в Китаї, і дійшла до наших часів незмінна. В Кореї її називають “бадук”,  а в Китаї –“вейчі”. Це скарб для людства, який подарували нам предки з глибини віків. Я захопився цією грою, ще в 6-річному віці, коли прийшов з мамою просто подивитися, що цікавого є в Палаці.  Спочатку просто було цікаво, а  потім – захопився.  Найбільше мені  запам’ятався Міжнародний юнацький чемпіонат з гри ГО, який відбувся  в березні 2016 р. в Сербії, в  місті Палічі. Делегацію з України представляли вихованці Київського Палацу дітей та юнацтва. Мені тоді було 8 років, коли я  виборов п’ять перемог із шести. А 7-річний Всеволод Овсієнко отримав три з шести перемог і грав у фіналі. Я брав участь у багатьох чемпіонатах. Кілька останніх відбувалися онлайн. Це страшенно важко, адже ти не бачиш партнера, не можеш передбачити його дій. Потрібно постійно триматися в напрузі! Окрім Го я займаюся футболом. Це – зовсім інший вид спорту, але і там, і там треба вміти концентруватися,  аналізувати, грати на випередження.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

В цьогорічному Чемпіонаті команду “Молодь Києва” очолював  дворазовий  чемпіон Європи до 12 років Всеволод Овсієнко. В складі команди – вихованці КПДЮ: чемпіонка України до 12 років, перше місце серед дівчат чемпіонату Європи до 12 років Анна Мельник, призер чемпіонатів України до 12, 16 років, чемпіон Києва до 16 років Єгор Лисенко, чемпіон України до 9 років Данило Петрик та призер чемпіонату України до 9 років Тимофій Овсієнко.

Го – це невичерпне джерело задоволення від спілкування з партнером і перемоги над своїми вадами.

Правила дуже прості, а от можливості для самореалізації просто вражають! Освоїти правила можна за 10 хвилин, а вчитися майстерності можна все життя.

В Україні Го – це спорт! Щорічно Федерація Го України проводить чемпіонати країни, кубки та першості. Наші гравці беруть участь у міжнародних та європейських змаганнях. Треба зазначити, що вони не пасуть задніх і є провідними спортсменами Європи. Основною кузнею талантів, вже багато років, є Київський Палац дітей та юнацтва. В КПДЮ створені умови, в яких кожен вихованець, може безкоштовно отримати знання та безцінний досвід, знайти справжніх друзів та загартувати характер.

Гарною несподіванкою в кінці січневого турніру став спеціальний приз від фірми “Го-сенсей” – постачальника інвентарю для гри Го в Україні. Це магнітний комплект го. Отримав його наймолодший учасник, який посів призове місце – Август Савицький!

Август  – призер Чемпіонатів України до 9 років, чемпіон Києва до 9 років, наймолодший учасник юнацького чемпіонату Європи 2020 року. В юнацькому чемпіонаті України 2020 він не зміг взяти участь, захворів але вдома активно вболівав за своїх друзів. Він переглядав в Інтернеті всі партії турніру, за що отримав приз активного вболівальника турніру. Хлопчик  щодня наполегливо тренується, і на меті в нього стати професійним гравцем го!

Цікаві факти:

1. В грі Го відсутні нічиї, завжди є переможець.

2. Жодна партія не повторюється.

3. Найпростіші правила в світі – найцікавіша гра в світі.

4. Сильні гравці після партії можуть її відновити по пам’яті, приблизно 300 ходів.

5. В Китаї Го – обов’язковий предмет в школі.

6. В Японії рівень 1 дан з Го був обов’язковим для самурая.

7. Монахи Шаоліня грають в го.

8. Гру го, по легенді, винайшли мудреці для імператорського нащадка. Вони вважали, що ця гра тренує навички, які необхідні для майбутнього керівника держави.

9. Гра Го поєднує 5 типів інтелектуальної діяльності: уважність, спостереження, пам’ять, логічне мислення, уяву.

10. В Кореї гру називають дзеркалом душі“, а в Китаї “розмовою рук”.

Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV

КиевVласть

Автор:
Єгор Лисенко, гурток “Краєзнавча журналістика”, Вікторія Симоненко, тренер гри Го
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
09:00 КП “Київтеплоенерго” на 1,12 млрд гривень замовило півтора десятки когенераційних установок для виробництва тепла та електрики. Для такого обладнання ця вартість закупівлі є…
НАБУ в курсі: Вишневе заплатить 290 млн гривень фірмі соратника Кличка
НАБУ в курсі: Вишневе заплатить 290 млн гривень фірмі соратника Кличка
16:00 У Вишневому не на жарт вирішили зайнятися безпекою школярів – за 291 млн гривень замовлено будівництво укриттів у міській школі №1 та ліцеї…
Без покарання: суд закрив “прострочену” справу щодо мільйонних збитків при реконструкції київського зоопарку
Без покарання: суд закрив “прострочену” справу щодо мільйонних збитків при реконструкції київського зоопарку
12:00 Нещодавно суд закрив одну зі справ щодо “бюджетних розпилів” при здійсненні реконструкції київського зоопарку у зв’язку із закінченням строків давності та звільнив обвинувачену…
Banner
QlU7mDx4