Ініціатива “Навчай українською” заполонила Мовосферу

Ініціатива “Навчай українською” заполонила Мовосферу

Володимирська гірка перетворилася на величезний космопростір “Мовосфера” – перший сімейний фестиваль української мови.

Навіть дощ не дуже став на заваді фестивалю творчості й креативу, в якому взяли участь і  юні журналісти ІТА “ЮН-ПРЕС” Київського Палацу дітей та юнацтва.

Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV

 У програмі фестивалю – багато розваг для дітей та дорослих: імпровізовані вистави та перфоманси,  інтерактивні ігри, танцювальні та вокальні майстер-класи, караоке для дітей, кавер-фест, скелелазіння та змагання з лазертагу, створення сувенірів власноруч, навчання із домедичної допомоги. На фестивалі також проходила  Школа блогерів, де кожен бажаючий мав можливість довідатися більше про те, як стати блогером, про специфіку Tik-Tok та роботи з технікою. А також форум з популяризації мови для батьків за участю зірок Тараса Тополі, Марічки Падалко, Ігоря Кондратюка. Тут же працювали  гуртки з рукоділля, робототехніки та конструювання, сімейна ігротека – майданчик з іграми, що передбачають використання навичок мови для виконання ігрових завдань, настільні ігри, лінгва-квест – ігровий майданчик-атракціон із виконанням певних завдань із вербальними головоломками, танцювальний флешмоб між містами Київ, Дніпро та Запоріжжя.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

На локації БЛОГОСФЕРА ми дізналися багато нового під час інтерактивних лекцій і практичних занять. Наприклад:  як знімати якісні блоги лише за допомогою смартфона? техніка для блогінгу; особливості зйомок стрімів, прямих ефірів;  майстер-класи “Робота з камерою”, “Особливості озвучки українською мовою”, “Українська – мова можливостей для блогерів”; лекція від відомих тревел-блогерів і музикантів “Двоколісні хроніки”. До речі, “Двоколісні хроніки” – це розповідь про подорожі та пригоди українського подружжя Володимира Муляра та Ярини Квітки, які є музикантами гурту “Фолькнери”. Подружжя подорожує світом разом із дитиною й розповідає про все, що вони бачать навкруги й пробують на власному досвіді. Та найголовнішою родзинкою цього тревел-влогу є те, що подружжя подорожує світом на велосипедах. Наразі на їх канал підписано понад 5 тисяч осіб.

На локації ТЕАТРОСФЕРА ми разом з молодими  акторами  Чесного театру взяли участь у майстер-класах з акторської майстерності,  на репетиції  й презентації перформансу за уривком сценарію “Гаррі Поттер і прокляте дитя”, у костюмованих етюдах в різних жанрах і  вмаганні “Показуха” з професійними викладачами з майстерності актора. На завершення –  Форум популяризації української мови для батьків за участі Тараса Тополі (гурт “Антитіла”) та Марічки Падалко. Українська – мова можливостей! Марічка Падалко і Tарас Тополя знають це точно. Вони працюють, творять, говорять і виховують дітей українською. Це їхня позиція. І вони готові поділитися своїми роздумами та порадами на цю тему. Та і не лише.

Локація ТАНЦСФЕРА запрошувала всіх на  майстер-класи з контемпорарі, з  хіп-хопу, бальної хореографії, брейк-дансу,  вакінгу ( це стиль вуличного танцю, що бере свій початок із США. Зародився у 1970-их роках у Лос-Анджелесі. Незвичайні рухи виконавців посприяли широкому поширенню стилю. Крім характерних рухів руками, які остаточно сформувалися під впливом стилю локінг, вакінг включає мистецтво чітких поз та ліній, а також подіумної ходи. Початково музикою стилю вакінг слугував фанк, після чого його змінив диско. Знаменитими представниками цього стилю є український гурт Kazaky.). Там ми познайомилися з учасницями студії сучасного танцю “Несамовиті”.

На  СПІВОСЦЕНІ  – вокальні майстер-класи, караоке з ведучими, виступ танцювальних колективів, танцювальний флеш-моб з різними містами і виступи кавер-гурту “Prime Time”.  Це проект зібраний Алєксом Шелестом та гітаристом Павліком ‘Paul’ Яворським. З колишнього складу Коди в оригінальний склад Prime Time долучився басист Фелікс ‘Феликс D.’ Щодо інших учасників – клавішником став не безвідомий Sem ‘Роман Семенів’ (-екс Сьоме Небо), ритм гітарист – Діма Чаплаєв, а також вокаліст Діма Сисоєв.

Стиль групи коливається між такими напрямками як brit-pop, new glam, pop-rock, alternative, post-grunge.

На локації РОЗВАГОСФЕРА можна було виготовити  різні сувеніри: брошки, листівки в техніці Ебру, помалювати, познайомитися з робототехнікою, конструюванням, роботою з кварцовим піском, пограти в настільні ігри, роботоперегони, спін-ар, лего, робофутбол тощо. Навіть опанувати ази настільного тенісу та айкідо.

Локація СПОРТСФЕРА зібрала дуже багато зацікавлених. І не дивно. Тут  можна було випробувати себе в лазертаґ, на скеледромі та навчитися основам домедичної допомоги (зокрема, серцево-легеневій реанімації та зупинці кровотечі).

Організатори: Ініціатива “Навчай українською”, Українська гуманітарна платформа. За підтримки Міністерства молоді та спорту України.

Партнери: радіо Країна ФМ, SoftServe, студія онлайн освіти EdEra, освітня платформа Є-мова, спільнота “Переходь на українську”, “Про мову”, “Мова об’єднує”, “Моя мовна стійкість”, Портал мовної політики, інформаційне інтернет-видання “Новинарня”, студія танцю “Несамовиті”, приватна школа КМДШ, STEM-школа INVENTOR, українсько-польський центр освіти “UniverPL”, Чесний театр, дитячий клуб “Пацьорки”, Центр творчості дітей та юнацтва Оболонського району міста Києва, Український державний центр національно-патріотичного виховання, Київська міська організація Спілки української молоді в Україні, Київський державний будинок художньої та технічної творчості, ГО “Аеророзвідка”, МГО “Молодіжний тренувальний центр – ПРОСТІР БЕЗПЕКИ”, ВГО “Всеукраїнська рада реанімації та Екстреної медицини”, Двоколісні хроніки.

Якби не дощ – скільки б усього цікавого вдалося б побачити!

Чекатимемо наступного фестивалю!

Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV

КиевVласть

Автор:
Валентина Мішина, Кіра Півень, Наталя Плохотнюк
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
16:00 Цьогоріч дві громади Київщини – Козинська селищна та Феодосіївська сільська – вчергове отримали зі столичного бюджету по 5 млн гривень в якості компенсації…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
Banner
QlU7mDx4