Володимирська гірка перетворилася на величезний космопростір “Мовосфера” – перший сімейний фестиваль української мови.
Навіть дощ не дуже став на заваді фестивалю творчості й креативу, в якому взяли участь і юні журналісти ІТА “ЮН-ПРЕС” Київського Палацу дітей та юнацтва.
Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV“
У програмі фестивалю – багато розваг для дітей та дорослих: імпровізовані вистави та перфоманси, інтерактивні ігри, танцювальні та вокальні майстер-класи, караоке для дітей, кавер-фест, скелелазіння та змагання з лазертагу, створення сувенірів власноруч, навчання із домедичної допомоги. На фестивалі також проходила Школа блогерів, де кожен бажаючий мав можливість довідатися більше про те, як стати блогером, про специфіку Tik-Tok та роботи з технікою. А також форум з популяризації мови для батьків за участю зірок Тараса Тополі, Марічки Падалко, Ігоря Кондратюка. Тут же працювали гуртки з рукоділля, робототехніки та конструювання, сімейна ігротека – майданчик з іграми, що передбачають використання навичок мови для виконання ігрових завдань, настільні ігри, лінгва-квест – ігровий майданчик-атракціон із виконанням певних завдань із вербальними головоломками, танцювальний флешмоб між містами Київ, Дніпро та Запоріжжя.
На локації БЛОГОСФЕРА ми дізналися багато нового під час інтерактивних лекцій і практичних занять. Наприклад: як знімати якісні блоги лише за допомогою смартфона? техніка для блогінгу; особливості зйомок стрімів, прямих ефірів; майстер-класи “Робота з камерою”, “Особливості озвучки українською мовою”, “Українська – мова можливостей для блогерів”; лекція від відомих тревел-блогерів і музикантів “Двоколісні хроніки”. До речі, “Двоколісні хроніки” – це розповідь про подорожі та пригоди українського подружжя Володимира Муляра та Ярини Квітки, які є музикантами гурту “Фолькнери”. Подружжя подорожує світом разом із дитиною й розповідає про все, що вони бачать навкруги й пробують на власному досвіді. Та найголовнішою родзинкою цього тревел-влогу є те, що подружжя подорожує світом на велосипедах. Наразі на їх канал підписано понад 5 тисяч осіб.
На локації ТЕАТРОСФЕРА ми разом з молодими акторами Чесного театру взяли участь у майстер-класах з акторської майстерності, на репетиції й презентації перформансу за уривком сценарію “Гаррі Поттер і прокляте дитя”, у костюмованих етюдах в різних жанрах і вмаганні “Показуха” з професійними викладачами з майстерності актора. На завершення – Форум популяризації української мови для батьків за участі Тараса Тополі (гурт “Антитіла”) та Марічки Падалко. Українська – мова можливостей! Марічка Падалко і Tарас Тополя знають це точно. Вони працюють, творять, говорять і виховують дітей українською. Це їхня позиція. І вони готові поділитися своїми роздумами та порадами на цю тему. Та і не лише.
Локація ТАНЦСФЕРА запрошувала всіх на майстер-класи з контемпорарі, з хіп-хопу, бальної хореографії, брейк-дансу, вакінгу ( це стиль вуличного танцю, що бере свій початок із США. Зародився у 1970-их роках у Лос-Анджелесі. Незвичайні рухи виконавців посприяли широкому поширенню стилю. Крім характерних рухів руками, які остаточно сформувалися під впливом стилю локінг, вакінг включає мистецтво чітких поз та ліній, а також подіумної ходи. Початково музикою стилю вакінг слугував фанк, після чого його змінив диско. Знаменитими представниками цього стилю є український гурт Kazaky.). Там ми познайомилися з учасницями студії сучасного танцю “Несамовиті”.
На СПІВОСЦЕНІ – вокальні майстер-класи, караоке з ведучими, виступ танцювальних колективів, танцювальний флеш-моб з різними містами і виступи кавер-гурту “Prime Time”. Це проект зібраний Алєксом Шелестом та гітаристом Павліком ‘Paul’ Яворським. З колишнього складу Коди в оригінальний склад Prime Time долучився басист Фелікс ‘Феликс D.’ Щодо інших учасників – клавішником став не безвідомий Sem ‘Роман Семенів’ (-екс Сьоме Небо), ритм гітарист – Діма Чаплаєв, а також вокаліст Діма Сисоєв.
Стиль групи коливається між такими напрямками як brit-pop, new glam, pop-rock, alternative, post-grunge.
На локації РОЗВАГОСФЕРА можна було виготовити різні сувеніри: брошки, листівки в техніці Ебру, помалювати, познайомитися з робототехнікою, конструюванням, роботою з кварцовим піском, пограти в настільні ігри, роботоперегони, спін-ар, лего, робофутбол тощо. Навіть опанувати ази настільного тенісу та айкідо.
Локація СПОРТСФЕРА зібрала дуже багато зацікавлених. І не дивно. Тут можна було випробувати себе в лазертаґ, на скеледромі та навчитися основам домедичної допомоги (зокрема, серцево-легеневій реанімації та зупинці кровотечі).
Організатори: Ініціатива “Навчай українською”, Українська гуманітарна платформа. За підтримки Міністерства молоді та спорту України.
Партнери: радіо Країна ФМ, SoftServe, студія онлайн освіти EdEra, освітня платформа Є-мова, спільнота “Переходь на українську”, “Про мову”, “Мова об’єднує”, “Моя мовна стійкість”, Портал мовної політики, інформаційне інтернет-видання “Новинарня”, студія танцю “Несамовиті”, приватна школа КМДШ, STEM-школа INVENTOR, українсько-польський центр освіти “UniverPL”, Чесний театр, дитячий клуб “Пацьорки”, Центр творчості дітей та юнацтва Оболонського району міста Києва, Український державний центр національно-патріотичного виховання, Київська міська організація Спілки української молоді в Україні, Київський державний будинок художньої та технічної творчості, ГО “Аеророзвідка”, МГО “Молодіжний тренувальний центр – ПРОСТІР БЕЗПЕКИ”, ВГО “Всеукраїнська рада реанімації та Екстреної медицини”, Двоколісні хроніки.
Якби не дощ – скільки б усього цікавого вдалося б побачити!
Чекатимемо наступного фестивалю!
Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV“