Відомий київський фуд-блогер Інна Гордієнко відвідала три ресторани Азада Алієва з турецькою кухнею. Кулінарний екстаз, який вона отримала в усіх трьох ресторанах, вартий кожного читача КиевVласти. Тому читайте та смакуйте!
Цього разу розкажу про сімейство ресторанів з турецькою кухнею. Чому турецька кухня стала такою затребуваною? По-перше, вона зрозуміла українцям – шашлик, кебаб, шаурма, піде (піца), рис, овочі. По-друге, тут дуже швидка готовка. А ще українці люблять гостинність, а, як відомо, східні люди володіють цією якістю сповна.
Kebab Dash, вул. Антоновича, 111/17
Частенько в спілкуванні з друзями на ресторанну тематику, я чую таке запитання: чому у нас так багато вишуканих ресторанів і так мало ресторанів з дійсно смачною кухнею?
Kebab Dash – саме про кухню. Ви не побачите тут дорогих люстр на стелях, картин на стінах і посуду на столах. Але їжа змусить вас повернутися до цього закладу не один раз – все готується з пилу-жару, подається протягом 10 хвилин і будь-яка, навіть, складна страва, смакує божественно.
І що важливо – цей ресторан про м’ясну кухню. В чому секрет смачного м’яса в Kebab Dash?
По-перше, воно – халяль, тобто не містить компоненти, заборонені для вживання мусульманами (тварину годували натуральним кормом та вбивали так, щоб з тіла тварини витікла вся кров). По-друге, м’ясо закуповується сьогодні для використання сьогодні. По-третє, м’ясо готують на мангалі на ваших очах. І четверте – шеф-кухар з Туреччини, знає свою справу і робить її на відмінно!
Обов`язково замовте кебаб. Його тут декілька видів: гострий, не гострий, з фісташками, з рисом або булгуром. Порція величезна, окрім гарніра подається з запеченими на грилі помідорами та лавашем. До речі, хліб (піта) тут випікають на місці в справжній дровяній печі.
Отже, що саме ми спробували і що я вам наполегливо раджу тут з’їсти:
-
суп із сочевиці (веганський) – 65 гривень;
-
яланчи пача (суп на баранини з додаванням йогурту, яєчного жовтка і борошна) – 70 гривень;
-
мезе – 12 видів (від 65 до 100 гривень за порцію). Серед них раджу особливо: турецький курячий паштет з волоським горіхом та спеціями; соте з баклажанів на мангалі з овочами та часником; йогуртові мезе на вибір: з гострим перцем, з баклажанами на мангалі, з укропом, м’ятою та часником та із свіжим огірком;
-
кебаб фісташковий – 230 гривень;
-
гострий кебаб з суджуком – 240 гривень;
-
ягня на грилі (тонкі скибочки м’яса) з рисом, цибулею та овочами – 235 гривень;
-
рисовий пудинг – 70 гривень;
-
ірмік халва з морозивом – 110 гривень;
-
шекерпаре – 90 гривень.
Ціна-якість в Kebab Dash не підлягає обговоренню – я не знаю в Києві м’ясного ресторану, де настільки смачні страви коштуватимуть так дешево.
Ваша вечеря або обід буде недовершеними, якщо ви не замовите турецькі солодощі, відомі на весь світ: баклава, кадаіф, кюнефе, лор татлиси, ханим гебеі, везіров парман, гюльлач, шекерпаре, хелві, пішманіе, лукум. Це далеко не повний список солодкого раю, за яким не обов’язково їхати до Туреччини.
В Kebab Dash можна спробувати Шекерпаре, Кюнефе, Ірмік Халва та Пахлаву з фісташками – це дійсно райська насолода. Саме тому, ресторан завжди переповнений людьми, і навіть о 9 вечора тут повна посадка. Отже, обов’язково бронюйте столик, якщо хочете потрапити сюди!
Kebab&Burger Dash, вул. Хмельницького, 30/10
Це також ресторан смачного м`яса, але з акцентом на шаурму та бургери. Тут готують найсмачніший донер кебаб в місті та найкращі бургери за турецьким рецептом.
До речі, аби не було плутаниці у ваших головах щодо шаурми та донер-кебаба, поясню: різниці крім назви немає. Шаурма або шаверма – слово арабського походження شاورما, але в деяких країнах називається донер-кебаб від турецького döner kebab.
Це близькосхідна (левантійська) страва з піти або лаваша, начинена м’ясом, приготованим на грилі при постійному обертанні над вогнем. Саме “перевертати або крутити” перекладається з арабської “шаверма-shawurma” або з турецького “чеверме-çevirme”.
В Kebab&Burger Dash можна скуштувати аж 8 видів шаурми. Для всіх видів шаурми використовують м’ясо телятини з додаванням курдюка баранини. Так само, як і в інших закладах Dash – характерна риса Kebab&Burger в тому, що м`ясо тут закуповують щодня. Готується донер у вас на очах – відкрита кухня та мангал розташовані в першому залі ресторації.
Отже, вибирайте, який донер вам до вподоби:
-
донер в лаваші (це фактично класичний донер) – 115 гривень;
-
донер Томбік (подається в хлібі піта з овочами та картоплею) – 115 гривень;
-
донер Бейті (подається також в лаваші, але розрізаному на шматочки з овочами, йогуртом і сиром) – 175 гривень;
-
донер на хумусі – 215 гривень;
-
донер з рисом – 170 гривень;
-
донер з гарячою гострою закускою – 170 гривень;
-
донер порційний (подається на коржику з помідорами, перцем та цибулею) – 140 гривень;
-
донер Іскандер (подається на лаваші під соусом іскандер з йогуртом, помідорами та перцем) – 225 гривень.
Віднині мій улюблений донер саме на Богдана Хмельницького! Якщо ви це також зрозумієте, не зупиніться лише на донер – спробуйте також бургер.
Бургерів також 8 видів – шість із телятини, один з курятини і один веганський. Веганський бургер готується з авокадо, помідорами, огірками, руколою та під гватемальским соусом та коштує 150 гривень.
Всі бургери подаються з капустним салатом та картоплею фрі. І звичайно, ви можете замовити прожарку м’яса, яку забажаєте:
-
класичний бургер (з помідорами, латуком, маринованими огірками та коктейльним соусом) -135 гривень;
-
чізбургер (класичний, але з сиром чеддер) – 145 гривень;
-
карамелізований бургер (додається карамелізована цибуля та соус буффало) – 155 гривень;
-
донер бургер (донер замість котлети) – 175 гривень;
-
стамбульський бургер (з пастою з червоної квасолі, суджуком та голландським сиром під соусом ранч) – 185 гривень;
-
мексиканський бургер (з бастурмою, з перцем халопеньйо, з сиром чеддер під соусом барбекю) – 195 гривень;
-
бургер з курятиною – 135 гривень.
Я замовила класичний бургер і, як на мене, він був смачнішим, аніж в The Burger.
Звичайно в ресторані безліч інших смачних страв. Замовте:
– сочевичний суп, який відрізняється від сочевичного супу в Kebab Dash – 65 гривень;
– суп Doner – 75 гривень;
– салат Чобан (дрібно порізані овочі під оливковою олією та лимонним соусом) – 80 гривень;
– піде (турецька піца, за формою схожа на великий човник з тіста) з телятиною, сиром, помідорами і зеленню – 145 гривень.
Окремо раджу сніданки – 195 гривень за 600 грамів. До сніданку входять: мед, варення, вершки, абрикос, шоколад, білий та твердий сир, помідори черрі, огірок, суджук та смажені яйця.
Fish Dash, вул. Коновальця, 15/2
Поки що це єдиний ресторан сімейства, що спеціалізується на рибі та морепродуктах, які готуються з турецьким колоритом, та подаються з турецькою гостинністю. В чому фішка Fish Dash і чим він відрізняється від інших рибних ресторанів Києва?
По-перше, рибу сюди привозять двічі на тиждень з Туреччини в спеціальних контейнерах із льодом.
По-друге, будь-яку рибу чи морепродукти, що викладаються на вітрину, можна придбати в сирому вигляді (вам запакують з собою), або замовити офіціанту (вам приготують в той спосіб, що ви забажаєте).
По-третє, тут дуже оригінальна подача страв. Наприклад, сібаса або дораду для вас можуть запекти в солі і подати у палаючому вогні.
Отже, що ми замовляли в Fish Dash і чим нас здивували:
-
закуски (мезе) – їх тут близько 20 на вибір. Ми обрали – Лагос в гірчично-медовому соусі, Гріт з авокадо (сир перетертий з авокадо та горішками), Рокко-гріт з руколою (ніжний йогурт із спеціями та руколою), хавуч тарама з моркви, часнику, волоського горіха, фіш даш муамар з маринованих овочів гранатовому соусі. Ціна за порцію від 70 до 120 гривень;
-
тар-тар з лососем -145 гривень та тар-тар з сібасом -135 гривень;
-
креветки в маслі (подаються на пательні з грибами) – 205 гривень;
-
рибні кульки -135 гривень за штуку;
-
сірдак з осетрини “Fish Sirdak” в часниковому соусі – 420 гривень;
-
восьминіг гриль – 550 гривень;
-
холодний Ляб-лябі – 95 гривень;
-
запечений гарбуз – 95 гривень.
Мене просто вразив стіл із мезе! Це так зручно, коли ти чекаєш на основні страви, а тобі відразу пропонують в цей час з’їсти смачну закуску.
Неймовірно смачний тар-тар з сібаса та лосося на подушці з авокадо.
Рибні кульки з міксу різної риби та ще й в лимонно-пряній підливці – просто шедевр! Замовте обов’язково.
Сірдак з осетрини – фірмова страва, теж вартує окремого компліменту. Протушкований з петрушкою та лимонно-часниковому соусі, він просто тане у вас на губах. Осетрину, приготовану в такий спосіб, я теж ще жодного разу не пробувала.
Під страви обов’язково візьміть білого азербайджанського вина Savalan Chardonnay – 150 гривень за 150 мл.
Ну і на завершення вечері замовте божественний запечений гарбуз. Навіть заради цього десерту варто відвідати Fish Dash. Це щось особливе, і не піддається опису.
А під цей десерт, вас пригостять смачним східним чаєм з чебрецем (це приємна родзинка в усіх закладах Dash) за розпорядженням власника ресторану Азада Алієва. Він – душа своїх закладів і знайомиться майже з кожним гостем.
Тож бажаю вам Afiyet olson і не забувайте стежити за моєю сторінкою у Facebook та моєю сторінкою в Instagram.
Читайте та смакуйте: Пісні блюда в ресторанах Києва (фото, меню, ціни)