«Коцюбинський. З глибини» в Національній опереті України

«Коцюбинський. З глибини» в Національній опереті України

1 та 2 листопада на головній сцені Київського національного академічного театру оперети відбудеться показ драматичного етюду на одну дію «Коцюбинський. З глибини».

Про це КВ стало відомо з релізу Національної оперети України.

«Щодня було те саме. Ноги, немов непотрібні, самі знали звиклі дороги, і очі, теж наче зайві, байдуже приймали все до нудоти знайоме. Пливли перед ними і безслідно зникали маломістечкові доми і все ті ж самі люди, наче потерті меблі у хаті, між якими роками можна ходити, не помічаючи навіть…», – так починає свою історію Михайло Коцюбинський.

 Головний герой новели, Антін, мешкає у невеликому містечку, оточений буденністю. Зранку він слухає, як дружина розповідає свої сни, але йому нецікаво: здається, він давно вже не розуміє її. В Антіні живе потреба краси, але дійсність дає замало. Та одного разу він прокидається іншим, повністю зануреним у себе. В обід Антін поводить себе збуджено і Марта, його дружина, питає, що сталося. Антін бачив сон… 

Чи змінить звичайний сон буденність в якій застрягли головні герої? Чи він стане ще більшим каталізатором конфлікту? Чи знайдуть порозуміння між собою люди, які кохають один одного? А чи взагалі кохають? До чого може довести людська байдужість?

Режисер-постановник вистави Станіслав Іванов каже: “Складність Коцюбинського в тому, що в його текстах мало діалогів… Конфлікт між персонажами – на рівні стільця, а конфлікт з самим собою – це крихти від печива в кишені: у кожного вони свої, особисті, невідомі. Це все про контекст нашої новели. Тому, доводилося щось дописувати, десь переробляти та змінювати текст”.

Водночас, зазначив режисер, Коцюбинський – синонім краси. “Інколи це заважає. Занадто мелодраматичний. Тому десь і поставили для себе завдання зламати стереотипний ліризм. За ним є багато цікавого: поле битв пристрастей, страху, розбитих ілюзій та нездійснених надій. Можливо ви не побачите, якоїсь притягнутої філософії. Завдання було таким, щоб оголити загальновідомі факти нашого життя, до якого ми звикли, буденного. Наголосити на банально простих ритуалах. Наприклад, що сніданок, чи вечеря з коханою людиною – це не просто даність, а це ритуал, це пазл, з якого складається гармонічне життя, щастя… Особливість цієї постановки в тому, що всі все роблять вперше. І це цікавий досвід”.

«Коцюбинський. З глибини» в Національній опереті України

«Українці завжди багато говорять про глибину нашого коріння, про те, хто ми є, які ми є відмінні. Ми досліджуємо певні, навіть якісь віщунські речі, які є у Коцюбинського. Він дуже багато речей передбачив. Я думаю, що це буде дуже цікава вистава. Це молодіжний задор, молодіжна енергія талановитих людей, – каже гендиректор-художній керівник Національної оперети України Богдан Струтинський. – Сподіваюся, що цей проєкт полюбиться глядачу. Він інший. І для мене дуже щемливий. Там є палітра почуттів чоловіка і жінки, яка іноді засмоктує їх побутом, і вони не бачать того, що вже втратили. З іншого боку, там є мрія. Сон – це завжди те, що видає наша підсвідомість. Це те, як би ми хотіли жити. Також сон – це наші страхи. Це буде баланс дуже цікавої драматургії, адже багато прози ми переводили в драматургічну дію».

Проєкт створено на грант Президента України молодим діячам у галузі театрального мистецтва за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

Спектакль почнеться о 18:00 на головній сцені Національної оперети України, за адресою: Київ, вул. Велика Васильківська, 53/3. Уточнення за телефоном +380976745895, Оксана Гайдук.

Фото: надані театром оперети

КиївВлада

Антон Подлуцький

 

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4