Космічна школа в Голосієво

Космічна школа в Голосієво

Є в столичному Голосієво, на  вулиці Михайла Стельмаха, 9, школа ім. Сергія Корольова  з єдиним в Києві музеєм космонавтики.

Історія середньої загальноосвітньої  школи №36 бере свій початок з 1928 року. Щоправда, тоді вона була в іншому, старому приміщенні. З 1950 по 1955 роки у приміщенні будинку по вул. Великій Васильківській № 84 розташувалася Друга єврейська жіноча школа-гімназія № 36. Хлопчики тоді навчалися окремо. У 1956 році було збудоване нове приміщення, в якому школа працює і зараз.

Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV

27 листопада 2009 року рішенням Київської міської ради школі присвоєно ім’я видатного конструктора ракетно-космічної техніки С.П.Корольова.

Космічна школа в Голосієво

У далеких 60-х роках минулого століття “зоряним” дощем був осяяний творчий та дружній союз школярів і педагогів середньої школи № 36 та шефів-виробничників – Київської трикотажної фабрики “Киянка”. Саме тут були створені перші “Зоряні бригади”,  до складу яких були зараховані льотчики-космонавти СРСР, і працівники фабрики з честю виконували норми виробництва за своїх зоряних героїв. Коли космонавти поверталися на Землю, обов’язково відвідували свою виробничу бригаду та зустрічалися з учнями нашої школи. 12 квітня 1961 року  до передової бригади намотувальниць  було зараховано космонавта  номер 1 Юрія Гагаріна. Звісно ж, він відвідав “свою бригаду” і зустрівся з учнями сусідньої школи.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

У скарбничці шкільного музею є унікальні фотографії зустрічей виробничників та учнів з льотчиками-космонавтами Ю. Гагаріним, П.Поповичем, О. Леоновим, В. Терешковою, А. Ніколаєвим.

У школі з 1986 року працює Музей космонавтики – центр навчально-виховної діяльності, експозиція якого стала результатом пошукової роботи школярів та вчителів. Почесним гостем на відкритті музею був Герой Радянського Союзу, дублер Ю. О. Гагаріна, космонавт №2 Герман Степанович Титов, ветерани війни, член Федерації Космонавтики Української РСР, консул Польської Народної Республіки в Києві  Яцек Корнацький.  Того дня в школі лунали пісні про героїв космосу, в небо злітали ракети, сконструйовані юними техніками, й опускалися на парашутах на шкільне подвір’я. Протягом багатьох  років у школі було налагоджене тісне міжнародне партнерство з навчальними закладами багатьох країн світу,  зустрічі з першими космонавтами країн і республік Радянського Союзу.

Під час відкриття музею на одному із знімків  Герман Титов упізнав себе в гурті учнів цієї ж 36-ї школи. Тільки було це 22 роки тому, тобто, серед батьків нинішніх учнів.

З 2015 року школа працює в педагогічному проєкті-експерименті “Формування національно-патріотичної самосвідомості учнів засобами аерокосмічної освіти в умовах ЗНЗ” – інтеграція космічної тематики в усіх шкільних предметах.

У 2009 році , 27 листопада, з ініціативи й  підтримки першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка, який був частим гостем у школі й шкільному музеї, школі було присвоєно ім’я Сергія  Павловича Корольова – українського радянського вченого у галузі ракетобудування та космонавтики, конструктора, основоположника практичної космонавтики.

І тепер цей день, як і день народження Корольова, 12 січня є знаковими для шкільної родини. Десяток років це було велике родинне свято. Але у зв’язку з карантином воно стало зовсім скромним. Наукові конференції, виставка дитячої  творчості “Космічні фантазії”.

Космічна школа в Голосієво

Ініціатор і керівник музею, заступник директора школи з виховної роботи  Олена Борисівна Агеєва

А в день народження Сергія Корольова  представники шкільного парламенту нашої школи, не зважаючи на  на морозну погоду, побували в НТТУ “КПІ” де навчався відомий авіаконструктор,  поклали квіти до пам’ятника Корольову. А також  відвідали музей  авіації та космонавтики КПІ, який міститься в будівлі 1915 року, тоді це були  інститутські авіаційно-автомобільні  майстерні. Розділ “Космонавтика” представлений матеріалами музею ветеранів космодрому Байконур. Викликає захоплення  спускний апарат космічного корабля серії “Восток” та тренажерний комплекс, що складається з пульта оператора космічного зв’язку й імітатора зоряного неба.

Космічна школа в Голосієво

Космічна школа в Голосієво

Одними зі найцікавіших експонатів Політехнічного музею вважаються перший ламповий радіоприймач 1917 року, один з перших радянських телевізорів “КВН-49”, кольоровий проєкційний телевізор (у 1985 році в Україні їх випустили всього 6), також привертають увагу телефонні апарати 30-х і 50-х років 20 сторіччя. Є в музеї та “прабатьки” нинішніх ультрасучасних комп’ютерів: цифрова електронна обчислювальна машина “Промінь” та персональний комп’ютер “Нейрон” (він серійно випускався з 1986 по 1991 роки).

Наша група потрапила на імпровізовану конференцію, присвячену 115-й річниці С. П. Корольова. Крім нас тут були представники Центру творчості молоді “Сфера”, Авіаційно-космічного центру Київського Палацу дітей та юнацтва, Центру авіакосмічної освіти ім. Макарова.

Від них ми дізналися, що в Пущі-Водиці Мала Академія наук України спільно з НАСА будують навчальний центр для дітей світового рівня!

Заввідділу авіації й космонавтики музею Сергій Грачов розповів, що в  1913 році Сергій Корольов  у Ніжині вперше побачив літак, який пілотував знаменитий одеський льотчик Сергій Уточкін. Це стало поштовхом до майбутньої  долі Корольова. В 17 років юнак захопився планеризмом і будував  свої перші планери. Саме тут, у Київській політехніці, почався його шлях у небо.

На завершення зустрічі ми мали змогу подивитися  хронікальний фільм “20 хвилин з Корольовим”, створений науковими  співробітниками Національного Музею космонавтики ім. Корольова в Житомирі.

Кропітка робота над цією стрічкою тривала кілька місяців.  У мережі  Інтернет на різних сайтах  було знайдено кілька десятків сюжетів  кінохроніки з Корольовим у період з 1928 по 1965 рік,  встановлено час та  місце зйомки кожного фрагменту й змонтовано з них цілісний фільм. 

Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV

КиевVласть

Автор:
Світлана Власенко, 11-класниця школи № 36, Наталя Плохотнюк
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
09:00 У столиці розгорається черговий скандал щодо знищення історичної забудови. Мова про будівлю “лісопильні Сніжка” на вул. Турівській, 29-а у Подільському районі, земельну ділянку…
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
09:00 Нацполіція вивчає факти можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів при здійсненні капітальних ремонтів та реконструкцій парків “Юність” та “Орлятко” у Солом’янському районі Києва.…
Banner
QlU7mDx4