Імена лауреатів літературної премії Ірпеня за 2021 рік стануть відомі 21 березня 2023 року. У 2022 році премія не вручалася через військові дії у місті.
Про це KВ дізналася з допису ексмера Ірпеня Володимира Карплюка.
“У 2022 році премія не оголошувалася через військові дії в Ірпені, що стало також причиною відсутності номінування цього року на отримання премії.
Цьогоріч “Літературна премія Ірпеня” доповнилася ще однією номінацією – “За кращий літературний твір військовослужбовця або ветерана війни з росією”. Загалом, на премію за 2021 рік подався 261 автор”, – йдеться у дописі.
Також повідомляється, що “Літературна премія Ірпеня” – щорічна всеукраїнська премія у галузі літератури, заснована 2020 року товариством “Відважних” та Інвестиційною радою Ірпеня.
Премія має п’ять номінацій: проза, поезія, спеціальна премія література для дітей (саме в Ірпені жив письменник, автор “Пригод Незнайка” Микола Носов), премія “За вже видані книги українських авторів” та нова номінація “За кращий літературний твір військовослужбовця або ветерана війни з росією”.
“ На розгляд журі премії приймаються невидані раніше (крім номінації “За вже видані книги українських авторів”) рукописи авторів, які дотепер не видавали жодної книги, але публікували свої твори в колективних збірках чи антологіях. Вік та географія (проживання) претендентів на отримання премії необмежений. Тематика творів та їхній обсяг – вільні. Дедлайн подачі творів щороку до 31 грудня, цьогоріч це 31 грудня 2023 року. Нагородження лауреатів премії відбувається 21 березня наступного за поданням творів року. П’ятеро лавреатів “Літературної премії Ірпеня” отримають по 100 тис. грн кожен. Таким чином, загальний преміальний фонд “Літературної премії Ірпеня”, починаючи з 2023 року, складатиме 500 000 гривень. Вручення премії за 2021 рік буде на попередніх умовах”, – додав Володимир Карплюк.
Нагадаємо, раніше у Києві відбувся показ перших трейлерів майбутньої антології фільмів “Українські воєнні історії”. Це перший в світі фільм про війну, що знімали на війні. Зйомки проходили в реальних зонах бойових дій за участі військовослужбовців.
Читайте: В столиці презентували трейлер антології фільмів “Українські воєнні історії”