З п’ятниці по неділю у Маріїнському палаці в Києві проводитимуть групові екскурсії. Відвідувачі матимуть можливість зазирнути в офіційну резиденцію президента України і дізнатись цікаві факти з історії однієї з наймальовничіших пам’яток архітектури столиці України.
Будівництво палацу розпочалось у середині 18 століття і припадає на правління російської імператриці Єлизавети Петрівни, чоловіком якої був Олексій Розумовський, брат останнього гетьмана України, президента Академії наук Росії Кирила Розумовського.
Проект створено під керівництвом відомого італійського архітектора Бартоломео Растреллі, який також працював над оздобленням Андріївської церкви.
Внутрішній дворик палацу
Зразком для Маріїнського палацу в Києві стала резиденція Олексія Розумовського в Перово під Москвою. Двоповерховий корпус, колони, скульптури, позолота і ліпнина – типові елементи архітектури бароко.
За часів свого існування палац зазнав чималих змін, тому оригінальний вигляд будівлі не зберігся. Дерев’яні укріплення і ексклюзивні меблі були втрачені назавжди під час пожеж.
Інтер’єр палацу
Ліпнина і позолота в оздобленні палацу
У різні роки Маріїнський палац слугував приміщенням для сільськогосподарського музею, республіканського парламенту, німецького імперського радіо, а після проголошення незалежності України – перетворився на офіційну резиденцію президента України.
Головна церемоніальна зала
Зала для відпочинку
Зала для переговорів
Кімната для частування високих гостей палацу
Тут відбувались зустрічі з іноземними делегаціями, а у залі засідань приймали таких гостей, як президенти США Річард Ніксон, Джордж Буш, Білл Клінтон, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, прем‘єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, президент Латвії Раймондс Вейоніс, президент Швейцарської Конфедерації Симонетта Соммаруга, президент Словаччини Зузана Чапутова, Папа Римський Іван Павло II та інші.
Подарунки від іноземних делегацій
Тепер кожен бажаючий також може зазирнути у кімнати палацу після довготривалої реконструкції і прогулятись довколишньою територію.
Екскурсія з гідом триває 45 хвилин. Вартість для дорослої людини складає 150 гривень за попереднім записом. Детальніше про історію палацу і умови запису можна прочитати на сайті Маріїнського палацу.
Пишіть нам на пошту: stylekievvlast@gmail.com
Фото: Наталія Грінченко