Національний хор імені Верьовки вперше ставить сучасну виставу – балет-перформанс DOMUM

Національний хор імені Верьовки вперше ставить сучасну виставу - балет-перформанс DOMUM

Вперше за своє 80-річне творче життя легендарний Національний хор імені Григорія Верьовки ставить сучасну виставу – балет-перформанс DOMUM, дозволивши молодій режисерці Олесі Шляхтич зовсім по-новому трактувати вічно актуальні українські пісні. Прем’єра  балету-перформансу DOMUM відбудеться 24 червня о 18:00 в Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка.

Про це КВ повідомила прес-служба творчого колективу.

Як зазначається, музично-хореографічна вистава DOMUM – це історія про героїзм кожного українця під час війни, про кохання та ніжне дитинство, про сміливість та відданість, проспівана мовою сучасного сюжетного балетного перформансу та української фольклорної музики в обробці Національного хору ім. Григорія Верьовки.

Національний хор імені Верьовки вперше ставить сучасну виставу - балет-перформанс DOMUM

“Всі звикли, що Національний хор імені Григорія Верьовки вражає нас своїми фольклорними, класичними, духовними творами, але ця прем’єра стане справжньою сенсацією. DOMUM – це тендітна та водночас потужна легенда про Україну”, – зазначили в прес-службі.

40 артистів балету, що виконують сучасну хореографію від балетмейстерки Олесі Шляхтич, 30 вокалістів, що співають всім відомі українські пісні у новому сучасному прочитанні, фольклорно-симфонічний оркестр з потужних скрипок та проникливих цимбал, віолончелей, флейт та трембіт захоплять глядача у вир тонкого драматизму історії війни, повноти звуку та танцю, щоб разом пройти шлях, яким крокує кожен українець щодня та відчути його велич та значущість у світовому масштабі.

Глядач побачить незабутнє творче полотно з хорового співу, витончених рухів балету, потужної музики оркестру в поєднанні з сучасною хореографією та бережним переосмисленням української музичної спадщини. Все це разом створить магічну атмосферу на сцені й разом з тим відтворить наше сьогодення.

Національний хор імені Верьовки вперше ставить сучасну виставу - балет-перформанс DOMUM

«DOMUM — це «дім» латиною. Історія складається з трьох циклів. Перший — народження, ніжні спогади дитинства, які нас формують: бабусин сад, травичка, кролики і ти маєш збирати полуницю… Другий цикл — доросла любов, яка нас змінює. І третій цикл — про дім, батьківщину. У центрі історії — чотири пари, чотири історії кохання. Вони різні. Тут про кохання зовсім юних, кохання дорослих військових, про зрілу любов.  В історії є місце чоловічій парі. Є жінки-кохані, жінки-військові. Також це історія про війну без романтики та пафосу. Щоб написати цю частину, я проводила інтерв’ю з друзями-військовими, розпитувала про думки перед боєм. Мені пояснювали, що багато залежить від самої людини, яка в неї посада, рід військ, бо в піхотинця будуть одні думки, у снайпера інші”, – розповіла Олеся Шляхтич.

За її словами, перед боєм не думають про героїзм і захист країни, у цей момент людина бореться зі страхом, організм виробляє адреналін. 

“Кожен з героїв нашої вистави перед останнім боєм танцює свій монолог. Хтось хоче до мами, хтось – до жінки, хтось – просто не хоче бути тут, когось нудить… У війні мало поетики та героїзму… Є страх, безумовно, відчай та біль, є смерть та повно смутку, проте кожен, хто опинився в цих жахливих умовах і, переборюючи природні інстинкти самозбереження, має нетлінну силу волі в душі і йде на захист України – за визначенням безумовно Герой. Усі лінії персонажів, що виконані балетом у виставі – це різні психотипи воїнів, які перемагають страх і зі зброєю в руках б’ються за наші життя”, – зазначила Олеся Шляхтич.

Національний хор імені Верьовки вперше ставить сучасну виставу - балет-перформанс DOMUM

Балетмейстер-постановник, автор лібрето, ідеї та режисер вистави, а також виконавиця однієї з головних балетних партій – Олеся Шляхтич. Вона навчалася народним танцям в школі при ансамблі імені Вірського, опановувала класичний балет, вчилася сучасного танцю в Парижі за технікою однієї з засновниць модерну Марти Грем, за вісім років творчої діяльності, працюючи з найкращими солістами оперних сцен, композиторами, художниками, скульпторами та навіть діджеями створила низку новаторських  балетних вистав. 

Помічник балетмейстера та головний репетитор вистави – Заслужений артист України Євген Кайгородов. 

Композитори – Кирило Бородін та Марія Хмельова. 

Аранжувальник – Тимофій Старєнков. 

Керівник оркестру – Заслужений артист України Андрій Семеляк. 

Головний хормейстер – Заслужений артист України Олег Пилип.

Художники з костюмів – Марія Руденко та Євген Клименко.

Арт-куратори проєкту: керівник Національного хору імені Григорія Верьовки – Народний артист України Ігор Курилів та головний режисер Національного хору імені Григорія Верьовки – Народний артист України Валерій Куцевалов.

Квитки можна замовити тут.

КиївВлада

Фото: надане прес-службою

Георгій Палуєв

 

 

 

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
На зв’язку: в Укртелеком розповіли про протидію блекаутам та розбудову мереж на Київщині
На зв’язку: в Укртелеком розповіли про протидію блекаутам та розбудову мереж на Київщині
14:00 Телефонія та зв’язок стали однією з цілей під час нападу росіян одразу після вторгнення їх на Київщину. Оператори зв’язку області постали перед необхідністю…
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль
10:00 У вересні бориспільські замовники провели через Prozorro договорів загальною ціною 19,63 млн гривень. Найдорожчим вкладенням міста стало продовження реконструкції амбулаторії в селі Рогозів,…
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
09:00 Нацполіція розслідує справу щодо розкрадання 1,8 млн гривень столичного бюджету при здійсненні капремонту одного з гуртожитків КП “Київпастранс” на вул. Мрії (раніше мала…
Banner
QlU7mDx4