Відомий київський фуд-блогер Інна Гордієнко знайшла для читачів КиевVласти смачний ресторан в столиці, де готують ребра за справжніми чикагськими рецептами та частують гостей найкращим українським та європейським пивом.
Прийшла черга поговорити про м’ясні страви, а саме про місця, де його смачно готують та красиво подають. Одне з них нещодавно відкрилося в центрі Києва і я просто не могла до нього не зазирнути. Мова про “Reber bar”, де вас нагодують будь-якими реберцями – свинячими, телячими, баранячими.
Я підібрала на Подолі свого брата Макса. Прогулялись Андрїївським узвозом, вийшли на Воздвиженку і піднялись новими сходами на Пейзажну алею.
– Ми що, їдемо в Первак?, – запитується Макс.
– Ні, це прямо навпроти нього, раніше тут був Lucky pub. Але, мабуть, він був не дуже lucky, якщо закрився, – жартую я.
Неспішно прийшли до “Reber bar” – ресторану, де годують будь-якими реберцями.
На вході нас зустріли офіціанти та адміністратор ресторану Тетяна, яка провела невеличку екскурсію, щоб ми визначились з місцем де нам сісти.
Спочатку піднялись на терасу. Але спека – неймовірна. Тому спустились вниз – до двох основних залів.
– Це наше видатне панно! Для зображення квітки хмелю було використано 25 тисяч пивних пробок, – зауважила Тетяна, коли ми проходили з однієї зали до іншої. – А це наш бар, ви можете присісти за столиками навпроти нього.
Вибрали останній варіант, оскільки помітили за барною стійкою кеглі з пивом.
– Наш заклад пропонує безліч варіантів смачного крафтового пива від українських броварень “Чумаков” (Маріуполь), “Кумпель” (Львів) і “Першої Дніпровської” (Дніпро), – повідомила Тетяна. – Я б рекомендувала почати з Чумаков, бо це наша власна і вона представлена найбільшою кількістю видів пива: A.P.A. Mango, Golden Alе, MilkStout, Porter, Zhiguli або класичний лагер Pilsner.
– Я обожнюю ель, тому розпочну з Golden Ale! – вигукую я.
Максим, як більшість чоловіків, замовив більш традиційне – віденський лагер Zhiguli. Хоча насамкінець і він не втримався перед спокусами – і скуштував Milk Stout з молочно-карамельним смаком та кавовим відтінком.
Також раджу скуштувати тут A.P.A.Mango – нефільтрований ель з яскравим ароматом манго, смаком цитрусу та післясмаком грейпфруту.
Все пиво в “Reber bar” неймовірно смачне. Тому, навіть якщо ви не хочете їсти м’ясо, завітайте сюди задля втамування пивної спраги.
Персонал помітив нашу пристрасть до пива і запропонував до нього смажені тигрові креветки і кальмари (255 гривень) та свинячі реберця в крафтовому пиві (220 гривень за 0,5 кг). До речі, в Копенгагені півкіло свинячих ребер мені нещодавно коштувало 1000 гривень.
Читайте та смакуйте: Копенгаген – місто оселедця, сморебродів та марихуани (фото, відео)
Я більше люблю баранину та телятину, тому мій вибір зупинився на ребрах ягняти в східних спеціях з печеним баклажаном (260 гривень за 0,5 кг). Але Макс був за свинину – і я здалась.
До страви ви отримуєте безкоштовно картоплю та соус на ваш вибір. Також ми замовили овочевий салат з авокадо та в’яленими томатами (95 гривень).
Поки ми чекали на страви, до нас підійшов власник закладу Ростислав.
– Я чув ви тут згадували Львівську реберню. Ми готуємо ребра абсолютно за іншою технологією – це американський стиль. Ми довгий час перебували з нашим шеф-кухарем в Чикаго і вивчали саме їхній формат подачі та приготування ребер, – пояснив Ростислав. – В Києві такий формат точно перший.
Доки теревенили – нам вже принесли їжу. Реберця виглядали дуже апетитно. І смакували не слабше за вигляд.
– Сєструха, ти просто зробила мій день! Я давно так не ласував м’ясцем! Ти ж знаєш, мій домашній раціон – це кефір і булка, – пожартував Макс.
– Ну, я знала чим тебе порадувати. Реберця дійсно відмінні, тепер треба запланувати прийти на баранину, – заявила я у відповідь.
Ростислав, проходячи повз нас, попросив звернути увагу на бар.
– У нас не тільки смачне пиво. Ми дуже ретельно підійшли до створення коктейльної карти – більшість коктейлів пасують саме до реберної історії, – запевнив він.
Щойно ми почали вивчати барне меню (майже всі коктейлі по 140 гривень), до нас підійшов бармен Володимир і запропонував “Криваву мері”: “У нас три види Bloody Mary. Я раджу вам Smoked BBQ. Ми відійшли від класики – в її основі горілка на беконі, яку ми змішуємо з соусом барбекю, потім насичуємо цю суміш димом дубової тирси через спеціальний препарат Smoky і подаємо з шматочком бекону”.
Відмовити просто неможливо. Навіть від спостереження за процесом приготування “мері” отримуємо шалене задоволення. Смакувало під ребра теж “на відмінно”.
До речі, в “Reber bar” є обіди – з 12.00 до 16.00, за 95 гривень. Трохи пізніше я особисто їх спробувала і кажу вам, як на сповіді – це найкращі бізнес-ланчі в центрі Києва за таку ціну!
За 95 гривень ви замовляєте дві позиції – салат плюс основна страва. Кожного дня тижня заклад пропонує два варіанти ланчу на вибір.
В середу, ми з подругою вибирали між салатом з печених овочів та філе індички зі шпинатом під грибним соусом (варіант #1), а також салатом коул слоу та бургером з картоплею фрі (варіант #2). Обидва – дуже смачні, з-під ножа.
Ви також можете дозамовити першу страву – це буде плюс 35 гривень. Я взяла суп з гарбузовими галушками та фрикадельками – і була в захваті.
А підсолодити життя в “Reber bar” раджу фірмовим наполеоном з журавлиною (60 гривень).Такого наполеону ви точно більш ніде не скуштуєте.
Сподіваюсь, я відкрила для вас ще один смачний заклад. А якщо ви не хочете прогавити нові гастро-місця, стежте за сторінкою Смакуй з Інна Гордієнко!
Читайте та смакуйте: Прогулянка терасами київських ресторанів (фото, відео, ціни)
Фото та відео автора