Завтра, 15 квітня 2021 року, о 19:00 в рамках проєкту “Блакитний лабіринт” відбудеться онлайн-лекція “Життя і смерть малих річок”. В ході заходу буде представлено проєкт і його першу локацію – мистецький маршрут вздовж річки Либідь, артоб’єктами якого стануть витвори українських та французьких митців.
Про це KV повідомили ініціатори проекту агенція просторового розвитку Zvidsy.
Проєкт “Блакитний лабіринт”, як розказали його ініціатори, має на меті звернути увагу до малих річок в великих містах України, насамперед у Києві. Перша локація – легендарна річка Либідь. Насамперед, про її історію та заплановані мистецькі роботи буде докладно розказано під час онлайн-лекції “Життя і смерть малих річок” 15 квітня 2021 року.
Зазначену лекцію будуть проводити ключові особи проєкту. Урбаніст Олександр Шевченко докладно розповість про “Блакитний лабіринт”, тонкощі організації мистецької резиденції, особливості роботи з грантами та співпрацю з місцевою владою. Художниця Алевтина Кахідзе розповість про концептуальний меседж організації мистецького простору вздовж річки Либідь. А спеціалісти ГО “Либідь Є” поділяться своїм баченням річки та її потенціалу.
“Малі річки об’єднують Київ в одне ціле і створюють блакитні коридори. Якщо пам’ятати про них, можна ревіталізувати публічні простори, підтримати міське біорізноманіття, збалансувати тепловий острів, тобто зменшити середню температуру повітря столиці”, – переконані організатори.
Також вони сподіваються, що незабаром річка Либідь стане open air-галереєю для прогулянок гостей і мешканців Києва. Перший крок для її створення буде зроблено вже 17 квітня 2021 року. В цей день для всіх охочих буде відкритий мистецький маршрут вздовж річки Либідь. Він починається біля БЦ “101 Tower” і закінчується поблизу автомоста на вул. Івана Федорова.
Безпосередньо перед відкриттям цього мистецького маршруту о 12.00 відбудеться на річці Либідь символічна регата з корабликами з органічних матеріалів. Вона повинна привернути увагу до того, що Либідь не завжди була в бетонному каналі, адже в давнину ця річка виконувала функцію блакитного коридору, по якому ходили кораблі.
“Кораблики для регати зроблені з органіки – гарбуза, пшениці, макаронних виробів, тощо. Тобто матеріалу, який не несе загрози і так непростій екології річки. Навпаки – вони стануть їжею для річкової фауни”, – зазначила Алевтина Кахідзе, яка працювала над коцептом регати.
Детальна інформація про проєкт, мистецький маршрут вздовж річки Либідь та регату, а також лінки на лекцію розміщені на сторінці “Блакитного лабіринту” в Фейсбук.
Проєкт “Блакитний лабіринт” реалізовується агенцією просторового розвитку Zvidsy у партнерстві з ГО “Либідь Є” та Французьким інститутом в Україні в рамках фестивалю “Французька весна в Україні”.
Оpen air-галерея вздовж річки Либідь створюється за підтримки House of Europe та за участі Gilbert1, Алевтини Кахідзе та анонімного колективу Pomme de boue, який відомий маленькими мозаїками, розсипаними по всьому Києву.