В ІТА “ЮН—ПРЕС” відбулася журналістська вітальня “Сам собі психолог” — зустріч із психологом і гештальт-терапевтом Юлією Онуховою.
Юля вивчала й вивчає різні психологічні практики й напрями, бере на озброєння кращий досвід світової науки. Майже 15 років вона серйозно займається йогою “космо-енергохиллерст”, навіть деякий час жила в Індії. Під час Революції Гідності Юлія надавала психологічну допомогу в Українському Домі. Зараз займається психологічним консультуванням, life-коучингом і психотерапією. Її девіз в роботі — привести в гармонію всі внутрішні процеси клієнта і навчити обходитися в житті без психолога. Юлія переконана, що кожна людина народжується з тими чи іншими задатками й талантами – треба їх лише помітити й розвивати. Головне – їх вчасно розпізнати.
Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV“
Своїми знаннями й практичним досвідом Юлія поділилася з юними журналістами. Молодь дізналася про популярні й перспективні напрями в психології, познайомилася з методиками саморегуляції та зняття стресу й негативних емоцій.
Окрім психологічної практики Юля пише вірші й випустила поетичну збірку “Дыхание любви”.
Насамперед Юлія Онухова розповіла як розрізняти психолога, психіатра та психотерапевта. Ми обговорювали тему талантів та як їх знаходити. Юлія ж притримується думки, що ми всі народжуємося з талантами, головне — їх розкрити. Психолог зазначила, що важливо звертати увагу на те, що “тут і зараз”, усвідомлювати себе: свої думки і почуття, куди ведуть наші будь-які дії, бачити результат, який отримуємо від своїх дій та поведінки. Для закріплення ми провели цікаву вправу: розбилися на пари і по-черзі розповідали напарнику про себе 3 хвилини, а наш сусід повинен був мовчки слухати. Суть цього завдання полягала в тому, щоб слухач сконцентрувався на своїх емоціях, відчув та зрозумів, яку реакцію й почуття у нього викликає та чи інша розповідь. Як виявилось, це ой як не просто, ані для слухача, ані для розповідача!
Наступна вправа була ще цікавішою: нам потрібно було подумки перенестися у неприємний момент з нашого життя та виправити його так, як нам до вподоби. Це було дуже емоційно, проте дієво! На завершення практичної частини Юлія підготувала завдання “кола”. Воно полягало у тому, аби витягнути себе з сумного та депресивного стану і перемістити у той, яким нам хочеться володіти. Особисто я і так була в хорошому настрої, тому не можу точно сказати, як мені цей метод, проте збираюсь обов’язково випробувати його у критичній ситуації.
Наприкінці зустрічі учасники тренінгу мали можливість поставити психологу кілька особистих запитань і отримати на них відповіді й конкретні поради.
Також Юлія Онухова проводить особисті консультації і, на мою думку, це було б дуже корисним та цікавим досвідом, хоч раз побувати на одній з них!
Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV“
Фото Ярослава Яцевського