Школа успіху від Вадима Герасимовича

Школа успіху від Вадима Герасимовича

У журналістській вітальні “Школа успіху” ІТА “ЮН-ПРЕС” — знову “зірковий” гість. Цього разу на зустріч з юними  журналістами завітав випускник “ЮН-ПРЕСу”,  відомий тележурналіст та журналіст YouTube-каналу “Politeca” Вадим Герасимович — лауреат загальнонаціональної програми “Людина року – 2019” в номінації “Журналіст року”.

Вадим Анатолійович розповідав про початок своєї кар’єри, згадував  життєві ситуації й творчі здобутки за час його навчання  в “ЮН-ПРЕСі”. Навіть згадав, що в дитинстві та в юності мріяв бути Президентом України. А на запитання юних журналістів чи планує він балотуватися у депутати чи президенти України? відповів: “На даний час — ні. Але нічого обіцяти не стану аби не бути у майбутньому брехуном”.

Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV

Спілкуючись з молоддю,  Вадим Герасимович розповідав про свій журналістський досвід, ділився секретами майстерності, зокрема секретами підготовки  до інтерв’ю, проведення прямих ефірів, репортажів з місця подій, розповідав про політичну  ситуацію в країні, про свою принципову позицію — розмовляти лише українською мовою, відповідав на чисельні запитання юних колег.

Розмова почалася з далекого 2006-го року, коли наш сьогоднішній головний герой поїхав на  Міжнародний фестиваль дитячої та юнацької журналістики. Під час цього фестивалю Вадим усі  свої роботи писав лише українською мовою, чим викликав непорозуміння у більшості члені журі. Чоловік пояснює, що це ніяк не пов’язано з політикою, просто йому зручніше говорити та писати рідною мовою, у якій не приходиться підбирати слова. Це — його громадянська позиція.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Всі ролі вже зіграні, не завершена лише твоя! – дала ідею Вадимові  одна з учасниць фестивалю”.

На цьому фестивалі Вадимові  дісталася тема “Біла ворона”, у якій він не розумів, як починати та про кого писати. В останній день Вадим вирішив зробити свою роботу у двох частинах. У першій він розповів про себе, а другу присвятив Юлії Тимошенко. Завдяки своєму індивідуальному підходу – одержав перше місце.

В одинадцятому класі Вадим Герасимович подає резюме на участь у програмі “Спокуса владою” й стає одним з учасників, де також одержує перемогу. Один з членів журі, Валерій Петрови Кондрук, запропонував Вадиму першу роботу — в прес-службі  Київської обласної держадміністрації.

— За 2019  рік мною було записано понад 700 інтерв’ю, — розповідає Вадим, — Серед гостей ефірів “Politeka Online” були: перший Президент України Леонід Кравчук, голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, голови Верховної Ради України та  прем’єр-міністри України  попередніх скликань,  міністри, народні депутати України, надзвичайні й повноважні посли кількох країн; журналісти й телеведучі: Наташа Влащенко, Юлія Литвиненко, Андрій Пальчевский, Дмитро Гордон, Дмитро Співак, Олеся Бацман, Тимур Мірошниченко, Артем Франков, Ігор Кондратюк; співачка, заслужена артистка України Анастасія Приходько. До речі,  інтерв’ю з Андрієм Пальчевским потрапило до розділу “В тренді” “Youtube” і  станом на 01.01.2020 набрало 1 млн 395 тис. переглядів. У день  президентських виборів я в режимі прямих ефірів провів телемарафони на “Politeka.Online”.

Вадим Анатолійович  зазначив, що в серпні 2019 року “Politeka Online” отримала срібну кнопку “Youtube” – нагороду за 100 тис. підписників, а станом на 1 січня 2020 кількість підписників досягла  позначки 198 тисяч.

Журналіст переконаний, що бути сьогодні успішним –  це “займатися корисною справою, яка приносить тобі задоволення і робить щасливим.

На запитання “Кого Ви вважаєте найвидатнішим  журналістом в історії?” наш гість відповів: “Телеведучого Девіда Фроста, який взяв інтерв’ю у Президента США Річарда Ніксона, в якому той признався, що винен в Уотергейтському скандалі й публічно вибачився перед американцями за помилки”.

Герасимович признався, що YouTube-канал “Politeca” і робота телеведучим на каналі “ZIK” приносять йому серйозні статки, але тут же зазначив, що для нього щастя зовсім  не в грошах: “Головний герой оповідання Шолом-Алейхема “Тевьє-молочник” сказав: “Гроші, – кажу, – круглі: сьогодні так, а завтра сяк, аби життя продовжувалося. Головне, – кажу, – це надія”. На мій погляд, щастя в тому, щоб жити, ніколи не втрачаючи надії”.

— Пане Вадиме, а чи є у вашому житті люди, яким ви заздрите?

— Так. Своїм батькам. Їм зі мною весело й цікаво.

Під час зустрічі юні журналісти й педагоги “ЮН-ПРЕСу” дізналися, що Вадиму Герасимовичу може підняти настрій салат “Цезар” і мідії в томатному соусі. Найкращий відпочинок для нього — міцний  сон або гра в футбол з друзями. А його улюбленою книгою  є твір Барака Обами “Дерзость надежды. Мысли о восстановлении американской мечты”.  Якби раптом до Києва завітав Президент США Дональд Трамп і Вадиму трапилася нагода з ним поспілкуватися, журналіст запропонував би американському президенту відвідати Київський національний театр оперети й подивитися виставу  Френк Сінатра”, оскільки Дональд Трамп є прихильником творчості цього митця. Звичайно, це жарт, але чого в житті не трапляється!

Юні журналісти ставили своєму гостеві різноманітні, іноді навіть “незручні” запитання.

— Чи продовжуєте ви спілкування з представниками “Зе! Команди”? Якщо так, то як саме? Можливо вам надає певну інформацію з парламенту саме “Слуга Народу”? – запитала авторка цього матеріалу.

Найчастіше я спілкуюся з народним депутатом і членом комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки – Іриною Верещук. Іноді під час публічної розмови вона дозволяє собі йти в розріз з основної ведучої лінії партії. Можливо, вона вчинила політично некоректно але стала єдиною, хто вибачилася за слова  Андрія Богдана: “Для спілкування з народом нам журналісти не потрібні!”.

“Я готовий стоячи поаплодувати своїм конкурентам, які перетворили свій контент на не зрозуміло що. Ми ж базуємося на відвертості”, — відповів журналіст на запитання “Завдяки чому Politeka отримала таку популярність?”.

Дізнавшись, що Вадим у вільний час любить грати у футбол, молоді колеги поцікавилися його думкою з приводу кризи української футбольної команди “Динамо”.

 Риба гниє з голови, а у даному випадку голова – це тренери, — трохи туманно відповів телеведучий.

Цікаві цитати Вадима Герасимовича: “Головне не перемога, а участь! (особисто я не погоджуюся з таким принципом, бо якщо мова йде про конкурс чи змагання, то повинна бути тільки амбітна мета!”), “Так склалось, що по життю я наймолодший.”, “Майбутнє за YouTube!”, “Журналістика в стані кріпацтва!”

Вадим Герасимович керується життєвим девізом: “Якщо не я, то хто?”. А улюбленим афоризмом вважає вислів Григорія Сковороди: “Без ядра горіх ніщо, так само, як і людина без серця”.

На завершення зустрічі Вадим наголосив, що головне його досягнення ще попереду, а помилки стимулюють не зупинятися.

Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV

КиевVласть

Автор:
Олександр Кухар, Анастасія Назюта, Анастасія Носок
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам'ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам’ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
09:00 Столичні депутати погодили поновлення договору оренди земельної ділянки на вул. Старонаводницькій, 2-А, завдяки чому ТОВ “ЖК Старонаводницький” зможе будувати там 24-поверховий будинок з…
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Banner
QlU7mDx4