У Києві вшанували пам’ять поетеси Олени Теліги

У Києві вшанували пам’ять поетеси Олени Теліги

У Національному музеї літератури України 21 лютого вшанували пам’ять поетеси Олени Теліги. У рамках урочистої академії пам’яті відбулася й авторська презентація книги Ірен Роздобудько “Неймовірна. Ода до радості”.


Про це KВ дізналася із повідомлення Національному музеї літератури України  у Facebook.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 


“Саме в цей день виповнюється 71 річниця відтоді, як письменниця та її чоловік Михайло Теліга – співробітники “Українського слова”, члени українського підпілля – загинули від рук нацистів у Бабиному Яру. Ця героїчна жінка, яка добровільно і свідомо поклала своє життя на вівтар боротьби за свободу і незалежність України, залишила глибокий слід у пам’яті українців…”, – йдеться у дописі. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм


Зауважується, що ім’я відомої української поетеси Олени Теліги заборонялося впродовж 50 років радянською цензурою і лише 21 лютого 1992 року в Україні відбулося перше публічне вшанування пам’яті української патріотки і поетеси зі встановленням Пам’ятного Хреста у Бабиному Яру. 


“Більш як двадцять років громадськість, зокрема Всеукраїнське жіноче товариство імені Олени Теліги, боролися за встановлення пам’ятника Олені Телізі, який, нарешті, таки було споруджено в ці ж пам’ятні дні 2017 року”, – наголошуються у дописі.


Урочисту академію пам’яті Олени Теліги було організовано Національним музеєм літератури України у співпраці з Всеукраїнським жіночим товариством імені Олени Теліги. 


Крім того, в її рамках відбулася презентація книжки Ірен Роздобудько “Неймовірна. Ода до радості”, а ще – декламувалися  вірші Олени Теліги, звучатимуть пісні на її слова у виконанні володарки Гран-прі  Міжнародного фестивалю “Світ музики” в Італії, народної артистки України Світлани Мирводи та пісні Ігоря Жука.


Читайте також: У Києві діє виставка “НЮ. Діалог з Миколою Глущенком


Фото: Facebook

КиївВлада


Автор:
Ольга Кравченко, Ігор Ядлош
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4