22-23 квітня 2023 року в камінній залі Київської фортеці відбудеться IX Міжнародний фестиваль історичного кіно “Поза часом”. В програмі фестивалю буде показано 15 фільмів українських та іноземних кінематографістів.
Про це KВ стало відомо із пресрелізу організаторів.
“Від початку існування щорічний фестиваль не було проведено лише один раз: у 2022 році – через початок повномасштабної фази війни в Україні. Але в цьому році організатори вирішили, що фестивалю бути, бо саме зараз історичне кіно набуло нового забарвлення і ще більш актуального значення, адже кожен нами прожитий день – це історія, і ми всі є свідками і безпосередніми учасниками історичних подій. Ми вкотре проводимо фестиваль без зовнішньої фінансової допомоги (спонсорів, донаторів, грантодавців etc) власними силами і в дуже скрутні для креативного сектору часи. Проте ми його проводимо, і для нас вже це є певним успіхом”, – йдеться у пресрелізі.
Незмінним головою журі фесту є кінорежисер, сценарист, письменник і педагог Іван Канівець.
У цьому році в програмі фестивалю буде показано 15 фільмів українських та іноземних кінематографістів – “на жаль, більше не може вмістити дводенний захід, адже Музей зараз тимчасово працює для відвідувачів лише по вихідним дням”, – зазначили організатори
В рамках фестивалю буде показано два фільми виробництва США, які вже набули розголосу та успіху у світі, проте в Україні це буде їх перший показ. Мова іде про фільми режисера Євгенія Афінєєвського “Плач із Сирії” і “Франческо”. За фільм “Плач із Сирії” у 2017 р. режисер був визнаний найкращим режисером кінопремії Critics’ Choice Movie Awards у Нью-Йорку (проводиться Асоціацією кінокритиків мовлення та Асоціацією тележурналістів мовлення). Сам фільм також було визнано найкращим документальним фільмом, а пісня з фільму – найкращою піснею в документальному фільмі (“Prayers for this World”, написана Дайан Уоррен, запис здійснено Шер разом із West Los Angeles Children’s Choir). У 2018 році фільм також отримав нагороду “Кіно за мир” як найцінніший документальний фільм. 22 жовтня 2020 року режисер фільму “Франческо” Євгеній Афінєєвський отримав 18-ту премію Kinéo Prize in the Vatican Gardens за “популяризацію соціальних, гуманітарних та екологічних питань у кіно” у фільмі.
На завершення фестивалю 23 квітня о 18.00 відбудеться перший відкритий показ спільного проєкту Україна-США фільму “Свобода у вогні” (режисер Євгеній Афінєєвський), який за темою є продовженням фільму “Зима у вогні” (фільм “Зима у вогні” у 2016 році було номіновано на Оскар). Фільм “Свобода у вогні” розповідає про Україну і українців на початку повномасштабної фази війни, починаючи з 24 лютого 2022 року. Світова прем’єра фільму відбулася на 79-му Венеціанському міжнародному кінофестивалі 7 вересня 2022 року. Пізніше його було показано на різних фестивалях, включаючи 47-й кінофестиваль у Торонто, Токійський міжнародний кінофестиваль, Міжнародний кінофестиваль у Сіетлі, Стокгольмський міжнародний кінофестиваль.
Про всі фестивальні фільми докладніше можна буде дізнатися на сторінці фестивалю у Facebook
Інформаційний партнер фестивалю: Журнал “Кіно-Театр”
Партнери фестивалю: Продюсерка Галина Садомцева (Набаранчук), ТОВ “Веданта-експерт”, Театр “Маскам Рад”, ГО “Джойфест”
Додаткова і дуже важлива інформація:
Відвідувачі фестивалю можуть потрапити до Київської фортеці за таким графіком:
Вхід з бульвару Лесі Українки між будинками №№ 12 і 14
Пересування територією Музею відбувається у супроводі співробітників Музею
Відвідування фестивалю – за вхідними квитками до Музею (60 грн.). За цим квитком, крім показів фестивальних фільмів, можна буде також відвідати Музей історії фортифікації на теренах України
фото: афіша